Huawei P30 Pro w nowym kolorze już dostępny

Firma Huawei rozwija się niesamowicie szybko. Z taką samą prędkością wprowadza na polski rynek kolejne wersje swoich najnowszych smartfonów.

Huawei P30 Pro – morski błękit

Tym razem chodzi o nową barwę modelu P30 Pro, która nosi nazwę ”Morski Błękit”. Trzeba przyznać, że przynajmniej na zdjęciach prezentuje się ona niesamowicie. Jej cechą charakterystyczną jest to, iż została ona podzielona na część błyszczącą oraz matową. Warto wspomnieć, że Huawei ma w naszym kraju również własny sklep, do którego także w szybkim tempie wprowadzane są wszystkie nowości. W sklepie Internetowym huawei.pl zapewne teraz pojawi się wielu nowych klientów, ponieważ smartfon w najnowszym kolorze jest dostępny również tam.

Huawei P30 Pro w przedsprzedaży

Wspomniany morski błękit został oficjalnie zaprezentowany na targach IFA 2019. Obecnie do 13 października trwa przedsprzedaż na ten model, a jego aktualna cena to 3199 zł. Jeśli już jesteśmy przy tym modelu możemy napiszmy sobie trochę o jego możliwościach.

Huawei P30 Pro – specyfikacja

Zacznijmy nietypowo, bo od aparatu fotograficznego, jednak w tym przypadku nie sposób przejść obojętnie. Producent daje nam do dyspozycji poczwórny aparat główny o matrycach odpowiednio 40, 20, 8 Mpix, a dodatkowo znajduje się również sensor ToF 3D. Ekran jaki został zastosowany w tym  modelu ma przekątną 6,47 cala i jest wykonany w technologii OLED. Z kolei jego rozdzielczość to 2340×1080. W ekranie znajduje się czytnik linii papilarnych, a krawędzie zostały zakrzywione. Warte uwagi jest również wcięcia na górze ekranu w kształcie łezki, gdzie umieszczona została kamerka do selfie. Główne centrum sterujące, czyli procesor to Kirin 980. Do tego mamy 6 GB pamięci RAM oraz 128 GB pamięci wewnętrznej przeznaczonej na nasze pliki. Zastosowana bateria o pojemności 4200 mAh wspiera szybkie ładowania i zapewnia nam długą pracę bez konieczności korzystania z gniazdka.

Huawei P30 Pro – nowy kolor z linią oddzielającą

Jak wcześniej wspominałem w nowym kolorze mamy część matową i błyszczącą. Zostały one oddzielone specjalną linią, aby ograniczyć zabrudzenia – dolna przestrzeń z tyłu telefonu będzie znacznie mniej brudząca przez co nie będziemy musieli tak często czyścić telefonu po odciskach palców. Nowy kolor na pewno przypadnie do gustu wielu osobom, gdyż już na zdjęciach robi on na nas niesamowite wrażenie.