Na co zwrócić uwagę przy wyborze internetu domowego?

Oferty internetu domowego są zróżnicowane pod wieloma względami. Co więcej, pakiety dynamicznie się zmieniają i rozszerzają o dodatkowe usługi. Wybór odpowiedniej oferty wydaje się trudny, dlatego warto wiedzieć, czym się kierować. Jakie kryteria powinien spełniać internet domowy?

Prędkość internetu domowego

Jeśli zastanawiasz się nad różnymi ofertami lub pakietami internetu do domu, zastanów się, do czego będzie Ci potrzebny. Jednym z kluczowych kryteriów jest prędkość łącza. Osoby, które intensywnie korzystają z internetu — studiują lub pracują zdalnie, korzystają z serwisów streamingowych czy grają online — potrzebują jak najwięcej megabitów na sekundę.

W ofercie Orange Światłowód możesz wybrać jeden z trzech korzystnych pakietów:

  • do 300 Mb/s,
  • do 600 Mb/s,
  • do 1 Gb/s.

Dzięki temu otrzymasz taką prędkość, jakiej potrzebujesz, za pośrednictwem niezawodnego łącza światłowodowego.

Limit danych internetu do domu

Internet domowy z limitem danych jest dziś już właściwie nie do pomyślenia. Mało kto decyduje się na takie oferty. Nie chcesz przecież codziennie sprawdzać, na co jeszcze możesz sobie w tym miesiącu pozwolić — kilka odcinków serialu czy wysłuchanie wykładu? Dlatego warto postawić na łącze radiowe, kablowe lub nowoczesny światłowód.

Orange internet domowy oznacza swobodę korzystania z sieci przez wszystkich domowników. Możesz jednak rozważyć wybór internetu mobilnego, jeśli w Twojej miejscowości nie ma światłowodu lub potrzebujesz dostępu do sieci w różnych miejscach.

Czas trwania umowy na internet domowy

Internet do domu zwykle kupujesz w abonamencie na dwa lata. Taka opcja jest dostępna również w Orange Światłowód. W specjalnej ofercie za umowę na taki czas zapłacisz tylko 65,01 zł miesięcznie w pierwszym roku po uwzględnieniu wszystkich rabatów. W drugim roku miesięczna opłata wzrośnie do 75,01 zł w pakiecie do 600 Mb/s lub do 85,01 zł w pakiecie do 1 Gb/s.

Możesz też podpisać od razu umowę bezterminową. W takim przypadku cena internetu do domu za miesiąc wyniesie odpowiednio 75,01 zł, 85,01 zł lub 95,01 zł za wybrany pakiet. Jeśli dokonasz zakupu oferty online, otrzymasz pierwszy miesiąc za 0 zł. Dzięki temu nie musisz co dwa lata przejmować się szukaniem nowej oferty internetu domowego.

Artykuł sponsorowany