Wzrost zapotrzebowania na rozbudowane usługi sprawił, iż na rynku pojawiło się kilka rozwiązań, dedykowanych większej ilości użytkowników. Pakiety Duet zyskują na popularności, ograniczając koszty, zachowując przy tym maksymalną ilość możliwości. Ranking zaprezentowany poniżej jest więc zestawieniem pomysłów praktycznych i ekonomicznych zarazem. Oferty rodzinne są wygodne i elastyczne, przez co warto na nie zwrócić szczególną uwagę.

Oferty sieci komórkowych DUET z telefonem

1. T-mobile oferta rodzinna

Propozycja od T-mobile obejmuje usługę, polegającą na dostarczeniu dwóch kart SIM, w tym jednej z nowoczesnym telefonem komórkowym. w zestawie użytkownik musi zapłacić ok. 100 złotych miesięcznie, z czego za sam numer opłata wynosi 40 zł, a rata sprzętu z drugą kartą SIM kosztuje 60 zł. Warto mieć na uwadze, że decydując się na te same warunki podpisywane na oddzielnych umowach, klient musiałby zapłacić ponad 30 złotych więcej, więc koncepcja ta umożliwia oszczędzenie mu sporej gotówki w skali roku.

Oferta rodzinna T-mobile bazuje na nielimitowanych połączeniach w kraju i w ramach roamingu Unii Europejskiej, do wszystkich sieci telefonii komórkowej oraz na numery stacjonarne. Również smsy i mmsy są w pełni darmowe, także miłośnicy krótkich wiadomości mogą je wysyłać do woli. w pakiecie jest także nielimitowany internet do podziału na dwoje, jednak jego pełna prędkość dostępna jest do wysokości 10 GB.

Pomysł za 100 złotych miesięcznie jest koncepcją atrakcyjną i korzystną, dlatego też oferta od T-mobile znalazła się na górze rankingu.

2. Plus 50 x2

Pakiet dla dwojga od Plusa, jest może zdecydowanie mniej rozbudowany od swojego konkurenta wymienionego wyżej, jednak jego koszty są również proporcjonalnie mniejsze. Zainteresowani klienci otrzymują bowiem niższy pakiet internetowy, wynoszący 8 GB na dwie osoby.

Jeśli jednak użytkownicy surfują po sieci przeglądając strony www, czy też korzystają z social media bez zbędnych aplikacji video, wówczas wielkość ta w zupełności wystarcza na cały miesiąc. Operator oddaje także do użytku nielimitowane połączenia głosowe do wszystkich sieci, w tym na numery stacjonarne nie tylko w Polsce, ale też w ramach roamingu w Unii Europejskiej. Podobnie jest z wysyłaniem darmowych wiadomości tekstowych, także w nieograniczonej liczbie.

Rozwiązanie opisywane powyżej kosztuje miesięcznie ok. 80 złotych, co pozwala na zaoszczędzenie blisko 20 złotych na każdych 30 dniach. Oferta jest więc ekonomiczna i praktyczna, stąd umiejscowienie jej na drugiej pozycji w zestawieniu najlepszych ofert. Plus dbając o swoich Klientów, nawiązuje z nimi współpracę na 24 miesiące. w koncepcji pojawiają się również nowoczesne smartfony, o wielu, zaawansowanych funkcjach.

3. PLAY SOLO Stan nielimitowany dla wszystkich!

PLAY, podobnie, jak jego konkurenci proponuje umowę dla dwojga wraz z nowoczesnymi smartfonami. Oferta fioletowego operatora kosztuje miesięcznie 100 złotych, przy czym PLAY daje rabat za wybór drugiej karty w wysokości -20 zł. Jeśli jednak użytkownicy są zainteresowani nowoczesnym sprzętem, powinni doliczyć do kosztów po 10 zł na każdy numer, co finalnie sprawia, iż cała oferta wynosi 100 złotych miesięcznie.

Co w zamian otrzymuje klient? Przede wszystkim całkowicie darmowe i bez żadnych ograniczeń wykonywanie rozmów do wszystkich sieci, wliczając w to także numery stacjonarne. Istotne, jest również to, że Unlimited odnosi się nie tylko do połączeń krajowych, ale i tych zagranicznych w ramach roamingu na terenie Unii Europejskiej.

Identyczna sytuacja odnosi się do wysyłania krótkich wiadomości smsowych i mmsowych, nie posiadających żadnego limitu. Nie jest to jednak wszystko, bowiem PLAY stawia na wygodę swoich klientów, udostępniając im 20 GB internetu na pełnej prędkości (po jego wykorzystaniu, istnieje możliwość dalszego surfowania w sieci, jednak ze zdecydowanie mniejszą prędkością). Oferta Stan Nielimitowany Duet jest propozycją rozbudowaną, dedykowaną aktywnym ludziom, chcącym posiadać niemalże nieograniczone możliwości. Warto ją rozważyć, gdyż z pewnością jest jedną z ciekawszych propozycji na rynku.

4. I ponownie Plus, tym razem oferta Plus 60 dla dwojga

Interesująca propozycja dla osób wymagających, które chcą pozostawać w kontakcie z innymi ludźmi. Opłaty miesięczne w pakiecie Plus 60 dla dwojga oscylują w granicach 100 zł. Choć operator daje zniżkę w wysokości 50 % na drugi numer, należy pamiętać, iż finalnie użytkownik musi doliczyć koszt rat za nowoczesne telefony. Jest to jednak zależne wyłącznie od klienta, bowiem może on zdecydować się na jeden bądź dwa urządzenia, w różnym przedziale cenowym. a jest w czym wybierać, gdyż w swojej ofercie Plus proponuje naprawdę wiele.

Pomysł, o którym mowa obejmuje nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i numerów stacjonarnych na terenie całego kraju i w ramach Unii Europejskiej. Dużym atutem jest obecność 120 minut dedykowanych połączeniom międzynarodowym. Także miłośnicy krótkich wiadomości tekstowych, czy coraz bardziej popularnych mmsów mogą cieszyć się brakiem jakichkolwiek ograniczeń. Oczywiście na uwagę zasługuje też nielimitowany internet, zwalniający dopiero po wykorzystaniu 24 GB.

Propozycja Plusa z pewnością zainteresuje wiele osób. Choć nie jest najtańsza wiele oferuje przyszłym klientom. Jej drobnym mankamentem może być jednak fakt, iż pomimo, że umowa podpisywana jest na 24 miesiące, raty za telefon spłacane są przez trzy lata. Oczywiście jest też druga strona medalu, gdyż takie rozwiązanie pozwala na maksymalne obniżenie kosztów sprzętu, którego rata w niektórych przypadkach wynosi zaledwie 8 zł.

5. Silna pozycja Orange dla dwojga

Oferty dla dwojga, mimo, że dość korzystne i wygodne w codziennym stosowaniu, nadal są proponowane przez kilku operatorów. Dlatego w zestawieniu nie mogło zabraknąć sieci ORANGE, która także posiada taka opcję. Jest ona nieco zbliżona do możliwości oferowanych przez Plusa, gdyż jej miesięczny koszt oscyluje w granicach 100 zł. Co prawda pomarańczowy operator daje rabat w wysokości -20 zł na drugą kartę SIM, jednak do otrzymanej kwoty należy dodać opłaty za sprzęt. Tu również nie ma niespodzianek – użytkownik do wyboru ma kilkanaście, zróżnicowanych pod względem ceny jak i klasy smartfonów, więc każdy może znaleźć rozwiązanie najbardziej odpowiadające swoim potrzebom.

Plan Optymalny dla dwojga zakłada wykonywanie nielimitowanych połączeń do wszystkich sieci komórkowych oraz na numery stacjonarne, jak i wysyłanie nieograniczonych wiadomości sms i mms. Co ważniejsze, podobnie jak wśród konkurencji klienci mogą korzystać z darmowych usług nie tylko w kraju, ale również w ramach roamingu Unii Europejskiej. Także pakiet internetowy jest zbliżony do innych ofert tego rodzaju, dając opcję surfowania po sieci w ramach 10 GB ( po wykorzystaniu całości transferu, internet nadal działa, jednak w zdecydowanie wolniejszym wydaniu). Oferta podpisywana jest na dwadzieścia cztery miesiące, pozwalając na aktywne wykorzystanie wszystkich możliwości.

Oferty sieci komórkowych DUET bez telefonu

Propozycje abonamentów dla dwojga dostępne są także w wersji bez konieczności zakupu telefonów komórkowych. Takie rozwiązanie dedykowane jest osobom posiadającym już nowoczesny telefon, chcących płacić niższe rachunki przy całej palecie dostępnych opcji. w poniższym zestawieniu nie ma większych niespodzianek, gdyż pojawiają się tu operatorzy, znani z ofert dostępnymi z drogimi smartfonami. Statystyki podają jednak, że mimo wszystko, propozycje tego rodzaju cieszą się popularnością wśród ludzi w każdym wieku.

1. ABO Duet 10 GB, czyli po prowadzenie w rankingu po raz kolejny

Plush kolejny raz plasuje się na pierwszym miejscu zestawienia. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, gdyż obecnie oferty tego operatora wyróżniają się największymi możliwościami oraz najniższą ceną. Jest więc to propozycja dla osób ekonomicznych i wybrednych zarazem. Koszt dwóch kart SIM wynosi zaledwie 40 zł miesięcznie, co jest zdecydowanie najniższą opłatą na rynku. w ramach podpisywanej, bezterminowej umowy, klient otrzymuje opcję wykonywania nielimitowanych połączeń głosowych na numery stacjonarne i do wszystkich sieci, znajdujących się w kraju, jak i w zasięgu roamingu Unii Europejskiej. Także smsy i mmsy są całkowicie darmowe i nieograniczone, przez co użytkownik może do woli kontaktować się w ten sposób z wybranymi osobami.

Plush dla dwojga jest pakietem nowoczesnym, obejmującym zróżnicowane usługi. w jego ramach dostępny jest też transfer 10 GB internetu oraz dodatkowych 10 GB na korzystanie z serwisu Youtube i social mediów. Pomysł posiada jeszcze jedną zaletę – umowa podpisywana bezterminowo umożliwia rezygnację w dowolnie wybranym momencie, oczywiście z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia. Abo dla dwojga to same korzyści, dlatego warto poważnie rozważyć propozycję tego operatora.

2. Lajtowo, czyli fajna opcja dla młodych ludzi od Lajt Mobile

Lajtowy hit dla dwojga to opcja nieco droższa od poprzednika, jednak proponująca dużo więcej możliwości. Pomysł skierowany głównie dla osób młodych, ale i tych wymagających kosztuje miesięcznie 59,99 zł, co w porównaniu z innymi ofertami nie jest najdroższą koncepcją. w ramach podwójnego pakietu, zainteresowany użytkownik otrzymuje nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych, jednak za połączenia na numery stacjonarne musi zapłacić 0,17 gr za minutę. Dbałość o każdego użytkownika sprawia jednak, iż operator daje możliwość wykupienia pakietu darmowych połączeń na telefony stacjonarne, którego miesięczny koszt wynosi zaledwie 2 złote. Także smsy i mmsy są niczym nieograniczone, przez co miłośnicy komunikowana się w ten sposób mogą być w pełni usatysfakcjonowani.

Lajtowy hit dla dwojga obejmuje również 30 GB na każdą kartę, co sugeruje ukłon w stronę osób nie wyobrażających sobie codziennego życia bez szerokiego dostępu do internetu. Topowy abonament dla dwojga od Lajt Mobile podpisywany jest na czas nieokreślony, także każdy użytkownik może zrezygnować z niego w dowolnym czasie. Propozycja ciekawa, korzystna ( zwłaszcza, jeśli bierze się pod uwagę wielkość transferu danych internetowych). Także miesięczna opłata nie jest najwyższa, przez co Lajt mobile zdecydowanie plasuje się na drugim miejscu w naszym zestawieniu.

3. Mocna trójka, czyli nju mobile po raz pierwszy!

Znany i lubiany operator silnie atakuje konkurencję, tworząc pakiety ekonomiczne, o sporych możliwościach. w zestawieniu plasuje się na podium, gdyż w swojej ofercie posiada pakiet „Wszystko nie więcej – niż 29 zł” dla dwojga. Opcja zakupu dwóch numerów w propozycji abonamentowej wynosi zaledwie 38 zł miesięcznie, gdyż użytkownik zyskuje rabat za drugi numer w kwocie 20 zł. Podpisanie umowy na czas nieokreślony stwarza możliwość zmiany operatora w dowolnie wybranym momencie, co jest niewątpliwie zaletą tego rozwiązania.

W ramach abonamentu duet bez telefonu, nju mobile oferuje brak jakichkolwiek ograniczeń w wykonywaniu połączeń głosowych do wszystkich sieci komórkowych i na numery stacjonarne ( obowiązujący na terenie całej Polski i w ramach Unii Europejskiej). Podobnie jest z wysyłaniem smsów i mmsów, za które klient nie zapłaci ani złotówki! Pomysł jest więc praktyczny do codziennego użytku dla osób aktywnych, często podróżujących poza granicami kraju. w pakiecie „Wszystko nie więcej – niż 29 zł” klienci otrzymują też 10 GB internetu, jednak sporym minusem jest konieczność podziału transferu na dwie osoby. w praktyce każda z nich ma do wykorzystania więc zaledwie 5 GB, co przy propozycjach konkurentów jest raczej średnią opcją.

4. Ekonomicznie i z rozwagą – Lajt Mobile z propozycją L

Oferta No Limit L jest propozycją, która w powyższym zestawieniu okazuje się opcją najbardziej ekonomiczną i najtańszą. Nie jest jednak przeznaczona dla wszystkich, gdyż wraz z obniżką ceny zmniejsza się zakres dostępnych usług. Można jednak śmiało stwierdzić, iż sam pakiet idealnie sprawdza się przy osobach rozważnych, wykorzystujących swój telefon wyłącznie do przekazywania konkretnych komunikatów i informacji. Klienci przekładający osobisty kontakt, nad tym telefonicznym, z pewnością będą jednak zadowoleni. w ramach No Limit L użytkownik otrzymuje nielimitowane rozmowy do wszystkich operatorów sieci komórkowych, jednak za połączenia do numerów stacjonarnych musi już zapłacić – 0,17 gr za minutę. Podobnie jest z wysyłaniem smsów (całkowicie darmowych i nielimitowanych) oraz mmsów (których koszt wynosi 0,33 gr za sztukę). Pakiet nie obejmuje żadnych, darmowych form kontaktu poza granicami kraju, dlatego jest dedykowany głównie osobom młodym, stacjonarnie spędzających wolny czas w Polsce.

Propozycja lajt mobile kosztuje zaledwie 35,99 zł miesięcznie. Umowa podpisywana jest na czas określony, co daje gwarancję satysfakcji bądź opcję zmiany operatora w dowolnie wybranej chwili. w ramach pakietu każdy użytkownik otrzymuje po 10 GB transferu danych internetowych, co przydaje się w codziennym użytkowaniu czy korzystaniu z social media.

5. Freedom dla Dwojga +, krótko i na temat

Premium mobile stosunkowo rzadko pojawia się w comiesięcznych rankingach, choć nie dlatego, że brakuje mu propozycji. Na tle konkurencji wypada słabo, jednak koncepcja Freedom dla Dwojga + jest ofertą, zdecydowanie pasującą do obecnego zestawienia. Wirtualny operator oferuje pakiet za 44,40 złotych miesięcznie, co plasuje pomysł pod względem ekonomiczności, w środku stawki. Użytkownik, decydując się na podpisanie bezterminowej umowy z Premium mobile otrzymuje nielimitowane połączenia głosowe do wszystkich operatorów, jak i na numery stacjonarne. Brakuje tu jednak darmowych minut do krajów Unii Europejskiej, przez co koncepcja wybierana jest raczej przez mało aktywne osoby. Również brak ograniczeń w wysyłaniu smsów i mmsów sprowadza się wyłącznie do opcji krajowej.

Należy jednak przyznać, że mimo wszystko Freedom dla Dwojga przekonuje chociażby pakietem 20 GB internetu, który nie jest dzielony na dwie osoby. w praktyce każda z nich może samodzielnie wykorzystać cały transfer, który jest wystarczający zarówno do surfowania po stronach www, jak i korzystania z aplikacji mobilnych czy serwisów społecznościowych.

 

3 komentarze

 • Avatar

  KubsonN1(Posted 1 sierpnia 2019, 07:56)

  - Reply

  Ten lajt w sumie wypada najlepiej. Patrząc na ich ofertę to da się znaleźć coś dla każdego, chyba największy przekrój ofert.
  Dla np. babiczki same rozmowy za 15 zł, prepaid dla potomnych za 20zł, duet dla rodziców za 35 zł. Za 100 zł to tam można sześcio osobową rodzinke w karty wyposarzyć.

 • Avatar

  celes(Posted 30 stycznia 2020, 17:15)

  - Reply

  Dodam od siebie:
  – Plush, umowa na 2 lata.
  + Nju Mobile, internet rosnie wraz ze stażem – do 30 GB na podział.

 • Avatar

  Abba(Posted 9 września 2020, 12:47)

  - Reply

  VirginMobile:
  20GB na osobę (rozmowy/sms/mms no limit) koszt 43,5 zł
  każdy dodatkowy nr (max 5 numerów) + 14,5 zł

Zostaw komentarz