UWAGA! Poniższa tabela dotyczy najtańszych abonamentów. Rozważ przejście na abonament. Umowy w Plush czy Virgin Mobile są beterminowe, a korzyści wyższe. Jeśli jednak chcesz wybrać ofertę na kartę, przeczytaj tekst pod tabelą.

Plush
Skorzystaj z oferty

Cena

30 zł

Pakiet internetowy

20 GB

SMSy do wszystkich

Bez limitu

Rozmowy do wszystkich

Bez limitu

Virgin Mobile
Skorzystaj z oferty

Cena

14 zł

Internet

do 15 GB

SMSy do wszystkich

Bez limitu

Rozmowy do wszystkich

Bez limitu

Red Bull Mobile
Skorzystaj z oferty

Cena

30 zł

Internet

10 GB

SMSy do wszystkich

Bez limitu

Rozmowy do wszystkich

Bez limitu

nju mobile
Skorzystaj z oferty

Cena

od 9 zł

Internet

do 100GB

SMSy do wszystkich

Bez limitu

Rozmowy do wszystkich

Bez limitu

Plus
Skorzystaj z oferty

Cena

30 zł

Internet

12 GB

SMSy do wszystkich

Bez limitu

Rozmowy do wszystkich

Bez limitu

T-Mobile
Skorzystaj z oferty

Cena

39 zł

Internet

5 GB

SMSy do wszystkich

Bez limitu

Rozmowy do wszystkich

Bez limitu

Play
Skorzystaj z oferty

Cena

35 zł

Internet

7 GB

SMSy do wszystkich

0,19 zł

Rozmowy do wszystkich

Bez limitu

Orange
Skorzystaj z oferty

Cena

35 zł

Internet

3 GB

SMSy do wszystkich

0,20 zł

Rozmowy do wszystkich

Bez limitu

Nie każdy chce podpisywać dwuletnią umowę, w której obliguje się opłacać konkretną kwotę abonamentu oraz czasami koszty telefonu. Niektórzy wolą co miesiąc doładowywać sobie konkretną kwotę za pomocą systemu prepaid, czyli telefonu na kartę. Jest to o tyle wygodniejsze, że nie jesteśmy zmuszeni, aby do konkretnego dnia miesiąca zapłacić rachunek i nikt nas nie ściga, nie upomina, że jeszcze nie zapłaciliśmy.

W systemie prepaid płacimy i potem korzystamy, czyli tyle ile mamy na karcie tyle wykorzystujemy. W przypadku abonamentu dochodzą nam czasami dodatkowe opłaty i dopiero na rachunku okazuje się ile mamy zapłacić. Jeśli posiadamy swój telefon komórkowy, wcale nie musimy podpisywać umowy, aby móc rozmawiać, pisać SMS-y i korzystać z Internetu.

Poniżej przedstawiamy najlepsze oferty na kartę w październiku.

1. Mobile Vikings – No limit 25 – Najlepsza oferta na kartę

Ten mało znany operator proponuje bardzo dobrą naszym zdaniem ofertę NO LIMIT 25. W tym pakiecie rozmowy – w sieci i poza siecią – i SMS-y mamy całkowicie za darmo. Do dyspozycji mamy duży pakiet Internetu, bo 15 GB. Jeśli nie wykorzystamy całego pakietu i doładujemy konto w następnym miesiącu, nasze Gigabajty przechodzą na kolejny miesiąc. Zamówienie startera z numerem telefonu możemy zrobić bardzo wygodnie przez Internet, albo za pomocą aplikacji VIKING APP, która też pozwala zarządzać swoim kontem, zapraszać znajomych.

Za zaproszenie znajomych możemy otrzymać darmowy pakiet, także warto zachęcać innych do wypróbowania Mobile Vikings. Dla przenoszących numer do Mobile Vikings jest bonus – dodatkowe 10GB na korzystanie z Internetu. Bardzo opłacalna i atrakcyjna oferta. I to wszystko za jedyne 25 zł miesięcznie. Całkiem niedawno w tej sieci pojawiła się nowa oferta – Chill On. Otrzymujemy w niej 20 GB Internetu, podobnie jak w przypadku poprzedniego pakietu rozmowy oraz wiadomości SMS i MMS do wszystkich sieci bez limitu. Ponadto do naszej dyspozycji jest inteligentny portfel, a gdyby tego było mało to otrzymujemy jeszcze 10 zł na start. Koszt tego wariantu jest taki sam jak poprzedniego.

2. Orange na kartę bez limitu

Oferta Orange na kartę kosztuje 25 zł na miesiąc. Tu również mamy rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich sieci oraz 15 GB Internetu w kraju i 2,09 GB danych komórkowych na terenie Unii Europejskiej.

3. Plush 10 GB

Plush za 25 zł na 30 dni oferuje rozmowy i SMS-y bez limitu, a do tego 10 GB Internetu. Plush jest tym operatorem, który otwiera się na użytkowników znanych social mediów i rozrywki. Dostajemy 10 GB dodatkowo na korzystanie z Youtub’a, a Facebook, Snapchat, WhatsApp i Messenger mamy za darmo. Oczywiście transfer ważny jest 30 dni, do momentu doładowania konta. Plush również rozdaje Gigabajty za polecenie znajomych. Dla przenoszących numer Plush ma darmowe 3 miesiące na rozmowy i SMS-y i Internet bez limitu.

4. Nju mobile

Kolejny operator znany na rynku oferuje za 29 zł rozmowy i SMS-y bez limitu oraz 10 GB Internetu, który z czasem się powiększa. Po pół roku w nju mobile dostajemy 20 GB, po roku 25 GB, po 2 latach 30 GB. Z kolei za 19 zł miesięcznie możemy otrzymać nielimitowane rozmowy i 1 GB Internetu. Jest jeszcze jeden wariant do wyboru – za 39 zł dostaniemy 20 GB Internetu, nielimitowane rozmowy, SMS i MMS do wszystkich sieci.

5. Plus Bez Limitu i 10 GB

W przypadku oferty Plus na kartę, aby dostać rozmowy i SMS-y bez limitu oraz transfer 10 GB na korzystanie z Internetu doładowujemy konto na 30 dni za 25 zł, a dodatkowo otrzymujemy możliwość korzystania z telewizji internetowej ipla w prezencie. Plus również zachęca dodatkowymi Gigabajtami za polecenie znajomych.
Co więcej niedawno pojawiła się nowa promocja – 5 doładowanie gratis. Tak więc po czterech płatnych, za piąte nie zapłacimy nic.

Podsumowując ten ranking, najwięcej pakietu Internetu za tę samą kwotę proponują Orange i Mobile Vikings, a reszta na początek oferuje 10 GB na miesiąc, jedynie nju mobile po pół roku zwiększa limit. W przypadku Orange, pakiet również się powiększa, ale co miesiąc. Tak naprawdę wszystkie oferty są atrakcyjne, praktycznie tyle samo kosztują. Wybranie najlepszej oferty będzie już zależało od szczegółów każdej z ofert.

3 komentarze

 • Avatar

  AXX(Posted 28 września 2019, 16:47)

  - Reply

  Od 2000 roku przerobiłem wszystkie sieci komórkowe w Polsce (nie licząc niektórych małych wydmuszek) i to te główne po kilka razy. Z całą stanowczością mogę powiedzieć, że w Polsce nie ma dobrej sieci – jest dno i metr mułu. Miałem i abonamenty i na kartę.
  Tak tylko pokrótce:
  – Plus przez wiele lat był z ofertą sto lat za murzynami, w końcu zaczęli dawać fajne oferty, ale co z tego jak zasięg mają na poziomie TM/Oragne z przed 10 lat.

  – a2mobile ma ofertę najlepszą jaką można sobie wymarzyć, ale co z tego skoro zasięg j/w. Mam w rodzinie kilka telefonów a2 i nawet w mieście są problemy ze stabilnym zasięgiem. Prawdę mówiąc to jest gorzej jak w Play.

  – Orange oferty słabe, jakość przeciętna, a tyle razy co mnie i moich bliskich zawiedli (bardzo delikatnie powiedziane) przez te 20 lat to szkoda słów… mam na nich wyrobione uczulenie.

  Play i wszystkie jego wydmuszki typu VM działające na ich infrastrukturze odpadają już na starcie. Zasięg LTE w mieście piękny – tylko po cholerę mi to jak mam na każdym kroku WI-FI? Na grzyby pojedziesz to roaming krajowy 3G i internet wolny jak ślimak. Do tego dochodzą dobrze znane problemy z trzymaniem się na sile zasięgu Play nawet jak jest szczątkowy.

  T-mobile (mam obecnie) – jakość połączeń i zasięg bezkonkurencyjny. Dużo się przemieszczam i rzadko kiedy widzę na wyświetlaczu 3G, a 2G to już na prawdę rzadkość, internet śmiga aż miło, oferty może nie mają najlepsze, ale są znośne. Tylko co z tego jak mają odwieczny burdel w systemie. Aplikacja na Androida w zasadzie nie działa, od ponad roku nie pokazuje mi nic oprócz stanu konta, twierdzi, że nie mam wykupionego pakietu, a miesiąc w miesiąc pakiet się sam odnawia. Po każdej aktualizacji samo wyłącza się zabezpieczanie odciskiem palca – nie tylko u mnie, znany problem na Google Play. Zgłaszane pierdylion razy na infolinii, przez e-mail i w 2 salonach – oczywiście olane.
  “Mój T-mobile” dostępne przez przeglądarkę to też porażka. Nie widzę swoich wykupionych usług, w historii połączeń mam obciążenia na 0zł 😀 albo dwa połączenia internetowe w tym samym czasie niby były…
  Roaming aktywuje się sam po każdym doładowaniu konta i” nie da się nic z tym zrobić”, jedynie za każdym razem ręcznie wyłączać przez stronę, albo infolinie bo oczywiście w aplikacji tego nie znajdziesz – powodzenia jak mieszkasz przy granicy z ruskimi.
  Jak złożysz reklamacje na infolinii to nie otrzymasz odpowiedzi czy choćby powiadomienia, że odpowiedz jest gdzieś dostępna – masz se sam zadzwonić i pytać konsultanta czy coś odpowiedzieli, co cóż za geniusz to wymyślił pytam?
  A teraz najgorsze – ostatnio wymyślili sobie jakiś pakiet “bezpieczny internet” (czy jakoś tak) kosztuje 3zł i ma niby zabezpieczać przed utratą środków gdy nie masz wykupionych GB i wszytko było by fajnie gdyby po pierwsze nie włączali tego gówna na siłę, a po drugie dało się to wyłączyć. Efekt jest taki, że podczas każdego odnowienia pakietu za 25zł pobiera 3zł dodatkowo, a tłumaczenia na infolinii są co najmniej śmieszne. Od 3 miesięcy muszę dzwonić i tłumaczyć to samo, oddają mi 3zł i obiecują, że już za miesiąc na pewno to naprawią. Najśmieszniejsze jest to, że w momencie odnawiania się pakietu za 25zł (czyli w nocy) telefon jest cały czas podłączony do Wi-FI, ale gdyby nawet nie był to co mnie to interesuje skoro ZAWSZE mam z przedniego miesiąc kilka GB które mi przepadają, a wpłacę za ciągłość usługi.
  Kiedyś nawet tego dnia kiedy odnawiał się pakiet, a raczej tej nocy, nie spałem i przyczaiłem jak to u nich działa: zaraz po północy zeruje się licznik GB (na szczęście działa sprawdzanie transferu krótkim kodem) i przez kilka godzin nie mam NIC, a nad ranem wchodzi nowy pakiet. Jak podejrzewam ów “bezpieczny internet” aktywuje się w międzyczasie, własnie wtedy kiedy stary pakiet już zdechł, a nowego jeszcze nie ma.
  Moim zdaniem jest to sztuczny i nieuczciwy manewr na podwyższenie ceny bo wcześniej normalnie jak się skończył pakiet danych to net przestawał działać i tyle – kiedyś raz specjalnie wykorzystałem cały, żeby zobaczyć co się stanie. Zaczynam się zastanawiam czy to się nie nadaje do rzecznika konsumentów.

 • Avatar

  Emilia(Posted 7 października 2019, 01:57)

  - Reply

  Ja niedawno przerzuciłam się na A2Mobile i pierwszy raz widzę ich poza rankingiem – co o tym operatorze Pani sądzi?

 • Avatar

  Paweł(Posted 30 listopada 2019, 22:55)

  - Reply

  Ja od ładnych paru lat korzystam z Orange Free i jak dotychczas, nie miałem problemów z ani z opłatami, ani zasięgiem, a często gęsto jestem w terenie i tylko w nielicznych przypadkach był brak zasięgu albo słaby. Internetu za doładowania mam tyle że mogę dowolnie z niego korzystać, konto ważne rok, i szereg innych korzyści. Uważam że ci co tak wieszają psy na Orange to prawdopodobnie konkurencja, która im nawet nie dorasta do pięt, a w szczególności T. M. Jest jedną z najstarszych sieci w Polsce i uważam że zasługują na miano najlepszej sieci w Polsce. A najgorszą z sieci uważam T. M. a mam to zdanie z racji osóbistego i to jak najgorszego kontaktu z tą siecią. Nie myślcie że piszę to na zlecenie, otóż nie to są moje osobiste odczucia. P.

Zostaw komentarz