Nie każdy chce podpisywać dwuletnią umowę, w której obliguje się opłacać konkretną kwotę abonamentu oraz czasami koszty telefonu. Niektórzy wolą co miesiąc doładowywać sobie konkretną kwotę za pomocą systemu prepaid, czyli telefonu na kartę. Jest to o tyle wygodniejsze, że nie jesteśmy zmuszeni, aby do konkretnego dnia miesiąca zapłacić rachunek i nikt nas nie ściga, nie upomina, że jeszcze nie zapłaciliśmy.

W systemie prepaid płacimy i potem korzystamy, czyli tyle ile mamy na karcie tyle wykorzystujemy. W przypadku abonamentu dochodzą nam czasami dodatkowe opłaty i dopiero na rachunku okazuje się ile mamy zapłacić. Jeśli posiadamy swój telefon komórkowy, wcale nie musimy podpisywać umowy, aby móc rozmawiać, pisać SMS-y i korzystać z Internetu.

Poniżej przedstawiamy najlepsze oferty na kartę w październiku.

1. Mobile Vikings — No limit 25 – Najlepsza oferta na kartę

Ten mało znany operator proponuje bardzo dobrą naszym zdaniem ofertę NO LIMIT 25. W tym pakiecie rozmowy – w sieci i poza siecią — i SMS-y mamy całkowicie za darmo. Do dyspozycji mamy duży pakiet Internetu, bo 15 GB. Jeśli nie wykorzystamy całego pakietu i doładujemy konto w następnym miesiącu, nasze Gigabajty przechodzą na kolejny miesiąc. Zamówienie startera z numerem telefonu możemy zrobić bardzo wygodnie przez Internet albo za pomocą aplikacji VIKING APP, która też pozwala zarządzać swoim kontem, zapraszać znajomych.

Za zaproszenie znajomych możemy otrzymać darmowy pakiet, także warto zachęcać innych do wypróbowania Mobile Vikings. Dla przenoszących numer do Mobile Vikings jest bonus – dodatkowe 10GB na korzystanie z Internetu. Bardzo opłacalna i atrakcyjna oferta. I to wszystko za jedyne 25 zł miesięcznie. Całkiem niedawno w tej sieci pojawiła się nowa oferta – Chill On. Otrzymujemy w niej 20 GB Internetu, podobnie jak w przypadku poprzedniego pakietu rozmowy oraz wiadomości SMS i MMS do wszystkich sieci bez limitu. Ponadto do naszej dyspozycji jest inteligentny portfel, a gdyby tego było mało, to otrzymujemy jeszcze 10 zł na start. Koszt tego wariantu jest taki sam jak poprzedniego.

2. Orange na kartę bez limitu

Oferta Orange na kartę kosztuje 25 zł na miesiąc. Tu również mamy rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich sieci oraz 15 GB Internetu w kraju i 2,09 GB danych komórkowych na terenie Unii Europejskiej.

3. Plush 10 GB

Plush za 25 zł na 30 dni oferuje rozmowy i SMS-y bez limitu, a do tego 10 GB Internetu. Plush jest tym operatorem, który otwiera się na użytkowników znanych social mediów i rozrywki. Dostajemy 10 GB dodatkowo na korzystanie z Youtub’a, a Facebook, Snapchat, WhatsApp i Messenger mamy za darmo. Oczywiście transfer ważny jest 30 dni, do momentu doładowania konta. Plush również rozdaje Gigabajty za polecenie znajomych. Dla przenoszących numer Plush ma darmowe 3 miesiące na rozmowy i SMS-y i Internet bez limitu.

4. Nju mobile

Kolejny operator znany na rynku oferuje za 29 zł rozmowy i SMS-y bez limitu oraz 10 GB Internetu, który z czasem się powiększa. Po pół roku w nju mobile dostajemy 20 GB, po roku 25 GB, po 2 latach 30 GB. Z kolei za 19 zł miesięcznie możemy otrzymać nielimitowane rozmowy i 1 GB Internetu. Jest jeszcze jeden wariant do wyboru – za 39 zł dostaniemy 20 GB Internetu, nielimitowane rozmowy, SMS i MMS do wszystkich sieci.

5. Plus Bez Limitu i 10 GB

W przypadku oferty Plus na kartę, aby dostać rozmowy i SMS-y bez limitu oraz transfer 10 GB na korzystanie z Internetu doładowujemy konto na 30 dni za 25 zł, a dodatkowo otrzymujemy możliwość korzystania z telewizji internetowej Ipla w prezencie. Plus również zachęca dodatkowymi Gigabajtami za polecenie znajomych.
Co więcej, niedawno pojawiła się nowa promocja – piąte doładowanie gratis. Tak więc po czterech płatnych, za piąte nie zapłacimy nic.

Podsumowując ten ranking, najwięcej pakietu Internetu za tę samą kwotę proponują Orange i Mobile Vikings, a reszta na początek oferuje 10 GB na miesiąc, jedynie nju mobile po pół roku zwiększa limit. W przypadku Orange pakiet również się powiększa, ale co miesiąc. Tak naprawdę wszystkie oferty są atrakcyjne, praktycznie tyle samo kosztują. Wybranie najlepszej oferty będzie już zależało od szczegółów każdej z ofert.