Zmywarka do zabudowy Bosch – przegląd modeli na 2023 rok

Zastanawiasz się, którą zmywarkę do zabudowy kupić? Wybór sprzętów jest bardzo duży! Pamiętaj, że tego rodzaju urządzenie wiąże się z bardziej skomplikowaną instalacją i naprawami – dlatego lepiej zdecydować się na propozycję sprawdzonego producenta. Firma Bosch jest wysoko oceniana pod względem niezawodności działania urządzeń. Dlatego jeśli zależy ci na bezawaryjnej zmywarce do zabudowy – rozważ propozycje tej marki!

Zmywarka do zabudowy czy wolnostojąca?

Nie jesteś pewien, czy zmywarka do zabudowy to dobry pomysł? Sprzęt tego typu góruje nad modelami wolnostojącymi pod wieloma względami. Przede wszystkim sprawia, że kuchnia prezentuje się wyjątkowo atrakcyjne. Wnętrze jest eleganckie i spójne, a ty nie musisz spędzać wielu dni, porównując odcienie frontów urządzeń, by pasowały do siebie kolorystycznie.

Urządzenia do zabudowy łatwiej utrzymać w czystości. Docenisz, że nie musisz czyścić odcisków palców na drzwiczkach – taka czynność potrafi pochłonąć bardzo dużo czasu.

Kuchnia w zabudowie pozwoli też efektywnie zagospodarować każdy centymetr przestrzeni nawet najmniejszej kuchni. Obudowane sprzęty nie będą przytłaczać wnętrza ani odcinać się od linii mebli. Czy takie rozwiązanie ma w ogóle wady? Są one związane przede wszystkim z kosztami – urządzenie kuchni w zabudowie wiąże się z dużymi wydatkami.

Jak wybrać zmywarkę do zabudowy?

Jesteś przekonany, że zmywarka do zabudowy to rozwiązanie dla ciebie? Pora wybrać odpowiedni model! Dobrze zdecydować się na producenta, który jest wysoko oceniany pod względem niezawodności. Do takich marek należy na przykład Bosch. Zwykle wybór urządzeń w ofercie czołowych firm jest bardzo duży. Czym się kierować, by zakup był udany?

Zacznij od określenia, czy szukasz modelu o szerokości 45 cm czy 60 cm. Węższa zmywarka sprawdzi się w kompaktowych kuchniach, kawalerkach, aneksach kuchennych. Szersza będzie najlepszym wyborem do domu zamieszkanego przez wiele osób lub po prostu – amatorów gotowania i pieczenia.

To jednak dopiero początek kwestii, które wymagają twojej uwagi. Przyjrzyj się również:

 • pojemności sprzętu;
 • klasie energetycznej;
 • generowanemu hałasowi;
 • zużyciu wody;
 • intuicyjnemu sterowaniu;
 • dodatkowym funkcjom;
 • dostępnym programom zmywania;
 • zastosowanym technologiom.

Ile trzeba zapłacić za dobrze oceniany sprzęt marki Bosch? Znajdziesz wiele opcji poniżej 2000 zł, ale również bardzo zaawansowane modele, których cena przekracza 5000 zł. Masz więc w czym wybierać!

Polecane zmywarki do zabudowy Bosch

Dowiedz się, które zmywarki do zabudowy Bosch najlepiej się sprzedają! Każdy z polecanych sprzętów zbiera entuzjastyczne recenzje użytkowników i z pewnością sprawdzi się także i w twojej kuchni!

 • BOSCH SMV4HTX24E – urządzenie o szerokości 60 cm, które kupisz za mniej niż 2000 zł. W środku zmieści się 12 kompletów naczyń, które umyjesz, wybierając jeden z sześciu programów. Klasa energetyczna tego modelu to E. Sprzęt jest kompatybilny z aplikacją Home Connect. Spodoba ci się też funkcja Silence on demand – możesz wyciszyć urządzenie za pomocą aplikacji, by bez przeszkód i hałasów w tle przeprowadzić ważną rozmowę telefoniczną. Dzięki funkcji ExtraDry naczynia będą dobrze dosuszone, gdy będziesz je wyjmować ze zmywarki.
 • BOSCH SPV4EMX16E – świetnie oceniany sprzęt za ok. 2000 zł. Ma szerokość 45 cm i klasę energetyczną E. W środku zmieści się 10 kompletów naczyń, które umyjesz, korzystając z jednego z sześciu programów Urządzenie jest kompatybilne z Home Connect. O pracy sprzętu poinformuje cię wiązka światła InfoLight. Spodoba ci się także asystent dozowania, który dba o optymalne użycie detergentów!
 • BOSCH SMI6ECS93E – pojemny sprzęt za ok. 3800 zł – zmieścisz w środku 13 kompletów naczyń. Możesz skorzystać z jednego z ośmiu programów, by je umyć. Sprzęt jest kompatybilny z Home Connect. EfficientDry pozwoli wydajnie suszyć naczynia, automatycznie otwierając drzwi pod koniec programu.

To tylko niektóre z wartych uwagi propozycji omawianego producenta. Chcesz poznać kolejne? Sprawdź zmywarki do zabudowy Bosch w sklepie MediaMarkt i kup idealny model do twojej kuchni!

Artykuł sponsorowany