Co trzeba wiedzieć, kupując internet domowy w Warszawie?

Jeśli internet w domu, to wiadomo, tylko najlepszy. Taki, który pozwoli na jednoczesne oglądanie Netflixa i ściąganie lub wysyłanie dużych plików. A przy tym także rozmowy wideo na Zoom czy Skype i granie w gry online. Nie warto na takiej usłudze oszczędzać, bo nie ma nic bardziej denerwującego, niż powolne łącze.

[table id=17 responsive=scroll /]

Stolica to największy rynek w Polsce. Co za tym idzie, providerów jest tutaj bardzo dużo, a konkurencja powoduje, że warunki dla nas, klientów, są bardzo dobre. Internet stacjonarny w Warszawie kupić możemy u wielu operatorów, poniżej zaprezentujemy najpopularniejsze oferty największych firm.

Najtańszy internet stacjonarny w Warszawie

Po nawet pobieżnej analizie wszystkich poniższych ofert widać jasno, że najtańsza jest propozycja operatora Play. Za 150 Mb/s zapłacimy tam zaledwie 35 zł miesięcznie. Taka prędkość wystarczy w zupełności do normalnego korzystania z internetu. A cena łącza u fioletowego providera jest o 10 zł miesięcznie niższa niż na przykład w Vectrze. Z kolei najszybszy internet, aż 1 Gb/s proponują nam Orange, Plus, UPC oraz Netia. Najkorzystniejsze z nich są oferty Plusa oraz Netii, w cenie 70 zł miesięcznie. Z pewnością zainteresuje ona wszystkich, którzy lubią oglądać filmy streamowane w jakości 4K, a także graczy online, dla których szybkość łącza ma niebagatelne znaczenie.

Nie chcąc wiązać się z operatorem długoterminową umową, skorzystać możemy z oferty UPC, Netii, Orange oraz Play. W przypadku tej ostatniej firmy warto się pospieszyć. Internet w Warszawie z umową bezterminową oferowany jest tam w promocji, która trwa tylko do końca października.

Internet domowy UPC w Warszawie

UPC ma w swojej ofercie kilka ciekawych propozycji. Pobieranie danych z prędkością 1 Gb/s kosztuje 99,99 zł miesięcznie, po rabatach. Za download 750 Mb/s, w zupełności wystarczającym dla aktywnej online, czteroosobowej rodziny, zapłacimy 79,99 zł miesięcznie. Ta sama firma oferuje również 500 Mb/s oraz 300 Mb/s, w cenach odpowiednio 69,99 zł i 59,99 zł. Opłaty te zawierają wliczone zniżki na e-fakturę i zgody marketingowe. Wszystkie umowy z UPC są bezterminowe, co oznacza, że abonent może je wypowiedzieć w każdej chwili. Wybierając zobowiązanie na okres 24 miesięcy, koszt każdej z usług można obniżyć o dodatkowe 10 zł. Firma dodaje także w prezencie abonament komórkowy Start, z dużymi limitami danych.

Internet stacjonarny Netia

Netia to kolejny provider proponujący internet stacjonarny w Warszawie. W jego ofercie znajdziemy łącze 1 Gb/s, a także 500 oraz 300 Mb/s. Umowę podpisać można na 9 lub 24 miesiące, a także bezterminowo. W przypadku umów terminowych ceny wynoszą 70 zł za 1 Gb/s, 60 zł za 500 Mb/s oraz 50 zł za 300 Mb/s. Decydując się na krótszą umowę, korzystanie z internetu będzie bezpłatne przez miesiąc. Przy umowie na 24 miesiące z kolei zapłacimy dopiero po trzecim miesiącu. Bezterminowe łącze to wydatek o 10 zł większy w przypadku każdego z opisanych wyżej wariantów.

Internet stacjonarny w Warszawie od Vectry

W przypadku Vectry zdecydować się możemy na prędkości 600 Mb/s, 300 Mb/s lub 150 Mb/s, w cenie 64,99 zł, 54,99 zł i 44,99 zł miesięcznie, po naliczeniu rabatu za zgody marketingowe oraz e-faktury. Do naszej dyspozycji jest wyłącznie umowa terminowa, na 24 miesiące. W promocji przez pierwszy miesiąc z łącza skorzystamy za jedynie złotówkę. HBO GO oraz Tidal będziemy mieć przez 3 miesiące za darmo.

Internet domowy Play

Fioletowy operator Play przygotował dla swoich klientów 3 wersje łącza. 600 Mb/s za 55 złotych miesięcznie, 300 Mb/s za 45 złotych oraz najniższą, 150 Mb/s za 35 złotych. Ceny te uwzględniają rabaty za e-fakturę i terminowe płatności oraz zgody marketingowe. Decydując się na umowę na 24 miesiące, możemy korzystać z internetu bezpłatnie przez pierwsze trzy miesiące. Do końca października 2020 możemy również skorzystać z promocji i podpisać umowę na czas nieokreślony, z takimi samymi jak wyżej cenami łącz. Kupując internet Play w Warszawie mamy również możliwość dokupienia usługi telewizyjnej Play Now TV Box, w cenie 10 zł miesięcznie. Play dołoży nam do niej bezpłatnie HBO GO oraz Amazon Prime na 6 miesięcy.

Internet stacjonarny Warszawa Orange

Oferta Orange światłowód to oferta z prędkościami internetu 1 Gb/s, 600 Gb/s lub 300 Gb/s. Pierwsza kosztuje 79,98 zł miesięcznie, druga i trzecia odpowiednio 69,98 zł i 59,98 zł, z naliczonymi rabatami za e-fakturę i zgody marketingowe. Ceny te obowiązują przy umowie na 24 miesiące, chcąc mieć umowę bezterminową, musimy liczyć się z abonamentem o 10 zł miesięcznie droższym, w każdej z wersji. Co ciekawe, Orange oferuje abonentom, którzy wybiorą jedną z dwóch wolniejszych opcji możliwość korzystania z prędkości 1 Gb/s przez 2 miesiące bez dodatkowych opłat. Potem mają oni wybór, czy pozostać przy wyższej prędkości, czy zmniejszyć ją do tej z umowy. Decydując się od razu na najszybsze łącze, otrzymamy od Orange w prezencie profesjonalne słuchawki do komputera.

ITH

ITH to ogólnopolski dostawca usług ICT dla biznesu, oferujący szeroki zakres usług, w tym dostęp do Internetu, łącza transmisji danych, kolokację i serwery dedykowane, telefonię IP, hosting i domeny, budowę instalacji sieciowych, usługę NaaS (kompleksową sieć firmową w formie usługi) oraz chmurę publiczną. Jedną z innowacyjnych usług ITH jest kompletna sieć firmowa dostarczana w formie serwisu abonamentowego, obejmująca projektowanie sieci, instalację kablową, dostarczenie urządzeń aktywnych i dostęp do symetrycznego internetu.

ITH posiada własne obiekty Data Center w Krakowie, Katowicach, Bytomiu, Warszawie i Wrocławiu, połączone ze sobą wydajną siecią światłowodową, umożliwiającą realizację usług z protekcją. Firma obsługuje wiele znanych klientów, takich jak CCC, Solid Security, TUZ, Rosmann, Rage Quit Games, a także dostarcza usługi sieciowe i dostęp do Internetu dla różnych obiektów handlowych i centrów logistycznych.

ITH Net to symetryczny dostęp do Internetu o gwarantowanych parametrach pracy, dostępny w różnych pakietach, w tym 100Mbps, 1Gbps i 10Gbps Lite. Usługi ITH Net opierają się na własnej infrastrukturze i zapewniają łatwą integrację z innymi usługami ITH oraz możliwość testowania w wielu lokalizacjach. Sieć jest zarządzana przez centrum inżynieryjne ITH NOC 24×7.

ITH Data Center oferuje usługi kolokacji sprzętu IT w wybranych obiektach Data Center ITH, zapewniając bezpieczny dostęp do sieci Internet. Obiekty spełniają normy standardu Tier3 i są wyposażone w systemy bezpieczeństwa, redundantną klimatyzację, dwie trasy zasilania miejskiego, generatory prądotwórcze i zasilacze UPS.

ITH Tele oferuje wirtualną centralę telefoniczną, dostępne w różnych pakietach, umożliwiających obsługę od 5 do 50 agentów, z funkcjonalnościami takimi jak IVR, nagrywanie rozmów, pokoje konferencyjne itp. Usługi telekomunikacyjne ITH idealnie łączą się z usługami hostingowymi Kru.pl.

ITH Tele oferuje również abonament telefoniczny w formie konta SIP/VoIP, umożliwiający przeniesienie istniejącego numeru telefonicznego do ITH lub wybór nowego numeru. Abonament za usługę wynosi 5 zł miesięcznie.

Internet domowy Plus

Proponowany przez Plusa internet domowy nie różni się za bardzo od oferty konkurencji. Mamy tutaj prędkości łącza wynoszące 1 Gb/s, 500 Mb/s oraz 300 Mb/s, dostępne w cenach 70 zł, 60 zł i 50 zł miesięcznie, uwzględniając rabat za e-fakturę, przy umowie na 24 miesiące. Umowy bezterminowe w przypadku tej sieci nie są niestety oferowane. Dodatkową korzyścią jest prezent od Plusa, w postaci internetu mobilnego z limitem danych 5 GB miesięcznie za darmo. Abonenci mają także możliwość dokupienia innych usług, takich jak na przykład telewizja kablowa.

Internet domowy T-Mobile

T-Mobile oferuje internet po światłowodzie z prędkościami 900 Mb/s, 600 Mb/s i 300 Mb/s, w cenach 89 zł, 69 zł i 59 zł miesięcznie. Oczywiście po naliczeniu rabatów za e-fakturę oraz zgody marketingowe. Przez pierwsze trzy miesiące umowy podpisywanej na okres 2 lat zapłacimy zaledwie 1 zł miesięcznie. T-Mobile ma obecnie również specjalną promocję dla mieszkańców stolicy. Internet w Warszawie można mieć w najniższej opcji prędkości już za 49 zł miesięcznie.