Każdą umowę na internet stacjonarny możesz podpisać, nie wychodząc z domu. Aby móc korzystać z bogactwa dostępnych wirtualnie możliwości, potrzebny jest szybki i niezawodny internet domowy bez limitu. Taki, który da nam pewność, że nic nie przeszkodzi nam w zabawie, czy też nauce. Znajdziesz taki dzięki naszej porównywarce internetu domowego.

od 49,99 zł
Opłata miesięczna
do 300 Mb/s
Prędkość pobierania
30 Mb/s
Prędkość wysyłania
Connect Box
Modem
24 msc
Umowa
Pakiet Bezpieczeństwa od UPC przez miesiąc za darmo.
Szybki internet. Mało zgłoszeń z awariami.
Inteligentne zarządzanie Wifi.
Brak
60 zł
Opłata miesięczna
300 Mb/s
Prędkość pobierania
do 40 Mb/s
Prędkość wysyłania
Tak
Modem
24 msc
Umowa
6 miesiący za darmo.
Router Wi-fi Premium.
Stabilne łącze.
Brak
45 zł
Opłata miesięczna
300 Mb/s
Prędkość pobierania
do 40 Mb/s
Prędkość wysyłania
Tak
Tak
Na czas nieokreślony
Umowa
3 miesiące za darmo przy umowie na 2 lata.
Dobry kontakt z obsługą klienta.
Umowa bez zobowiązań.
Niestabilne łącze
59,98 zł
Opłata miesięczna
300 Mb/s
Prędkość pobierania
do 40 Mb/s
Prędkość wysyłania
Tak
Modem
24 msc
Umowa
10 zł miesięcznie taniej na abonament. Brak opłaty aktywacyjnej.
Stabilne łącze.
Możliwość podpisania umowy bez zobowiązań długoterminowcyh.
Częste zamieszanie w obsłudze klienta

1. UPC — Najlepszy internet stacjonarny

Ranking internetu stacjonarnego otwiera oferta UPC Polska – obecnie to największy dostawca telewizji kablowej, internetu szerokopasmowego i światłowodowego w kraju. Firma stawia na nowoczesne rozwiązania i stale poszerza swoją ofertę. Internet stacjonarny w UPS to 300 MB/s za 49,99 zł miesięcznie z umową na dwa lata. Ta opcja spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników, ponieważ parametry pozwalają bezproblemowo korzystać z internetu nawet na kilku urządzeniach jednocześnie.

Jeśli potrzebujesz jeszcze szybszego internetu stacjonarnego, to za 79,99 zł miesięcznie UPS oferuje 1 Gb/s.

Bez względu na to, który wariant wybierzesz, aktywacja kosztuje symboliczną złotówkę, a router Wi-Fi jest w cenie. Podobnie jak pakiet telewizji kablowej z 34 kanałami cyfrowymi. Jeśli lubisz zrelaksować się, oglądając ekscytujący film, w UPC możesz razem z internetem stacjonarnym otrzymać dostęp do HBO GO za 19,99 zł miesięcznie.

2. Netia — najszybszy internet stacjonarny

Oferta Netii to czołówka rankingu internetu stacjonarnego. Fakt ten nie dziwi, ponieważ jest to jeden z największych w Polsce operatorów telekomunikacyjnych.

Jeśli szukasz najtańszej propozycji na internet domowy, to Netia ma pakiet za 40 zł miesięcznie. W tej cenie jest prędkość 150 MB/s. Wybierając ten internet stacjonarny, trzeba na starcie zapłacić jednorazowo za aktywację 99 zł. Umowa, jak u większości dostawców, zawierana jest na 24 miesiące. Netia poza dobrymi parametrami dba też o bonusy dla swoich klientów. Zachęca ich m.in. darmowym ruterem z funkcją Wi-Fi. Podobnie jak UPS, kusi też opcją HBO GO za 19,90 zł miesięcznie. Operator chce również dbać o bezpieczeństwo użytkowników i ich urządzeń. Z myślą o tym proponuje wykupienie systemu antywirusowego za 9,90 zł miesięcznie.

Dla bardziej wymagającym Netia przewidziała łącze o szybkość 1 Gb/s z miesięcznym abonamentem 70 zł.

Vectra – 3. miejsce w rankingu internetu domowego

Kolejnym liczącym się graczem na rynku internetu domowego jest Vectra. Jej podstawowa oferta to stałe łącze 150 MB/s za 44,99 zł miesięcznie. Operator zachęca klientów, dając im rabat 50% na usługę przez pierwsze cztery miesiące. Uwzględniając to, opłaty miesięczne będą niższe. Umowa podpisywana jest standardowo na dwa lata. W Vectrze aktywacja internetu stacjonarnego to koszt 59,99 zł natomiast router jest w cenie.

Poza wspomnianą promocją firma ma sporo dodatkowych, atrakcyjnych bonusów. Dla miłośników filmów i bajek poleca HBO GO za 9,90 przez pierwsze cztery miesiące. Regularna cena po okresie promocyjnym to 24,99 zł. Z kolei dla pasjonatów sporu proponuje Eleven Sports za 7,49 zł przez cztery miesiące, a później za 14,99 zł.

W trosce o bezpieczeństwo klientów Vectra oferuje bezpieczeństwo w internecie dzięki oprogramowaniu antywirusowemu. Jego koszt to 6,99 zł, przy czym przez pierwsze cztery miesiące to jedynie 3,49 zł.

Jeśli potrzebujesz szybszego internetu, to w ofercie Vectry możesz wybrać 600 MB/s, za które zapłacisz 64,99 zł.

Play – 5. miejsce w rankingu internetu

Innym popularnym dostawcą internetu stacjonarnego jest sieć Play kojarzona przede wszystkim z telefonią komórkową. Operator ma aktualnie cztery oferty internetu domowego, z czego trzy z nich ruterem domowym. Podstawy wariant internetu stacjonarnego w Play gwarantuje prędkość łącza do 150 MB/s przy limicie 100 GB. Po jego przekroczeniu prędkość pobierania danych spada do 1 MB/s. Ta oferta dotyczy usługi z ruterem za 1 zł. Można wybrać droższe urządzenie, wówczas parametry wzrastają. Z ruterem za 59 zł szybkość łącza sięga 300 MB/s. Jest też opcja większego limitu – 300 GB to koszt 80 zł miesięcznie. Aktywacja usługi na internet domowy w Play wynosi 39 zł, a umowę trzeba podpisać na 24 miesiące.

Dodatkowo operator uruchamia usługę Ochronę Internetu PRO. W pierwszym miesiącu jest ona bezpłatna, w kolejnych wynosi 9,99 zł.

Play internet stacjonarny opinie

Orange – 6. miejsce w naszej porównywarce internetu stacjonarnego

Ranking internetu stacjonarnego to też miejsce na ofertę Orange, która ma na rynku mocną pozycję. Podstawowy pakiet internetu stacjonarnego kupisz za 59,99 zł i będzie on miał szybkość 300 MB/s. Realnie koszty są nieco niższe, ponieważ pierwszy miesiąc dostępu jest gratis.

Umowa na internet stacjonarny Orange zawierana jest na 2 lata.

Za aktywację internetu trzeba zapłacić 49,99 zł, a ruter operator udostępnia bezpłatnie. Jeśli potrzebujesz wyższych parametrów stałego łącza, możesz wybrać usługę 1 Gb/s za 79,99 zł miesięcznie. Klientom, którzy wybrali internet stacjonarny Orange, oferuje program antywirusowy chroniący przed zagrożeniami w sieci. Dostępny jest on w trzech e-pakietach do wyboru: za 4,03 zł, 6,50 zł lub 7,06 zł miesięcznie.

Plus – 7. miejsce w zestawieniue internetu

Analizując ranking internetu stacjonarnego, warto też rozważyć ofertę Plusa. Parametry na poziomie 150 MB/s można zamówić za 60 zł miesięcznie. Trzeba do tego doliczyć aktywację, która kosztuje 49 zł, przy czym router jest w cenie. Tak jak w przypadku większości dostawców internetu domowego, w Plusie umowę musisz podpisać na 24 miesiące. Ta firma również ma do zaproponowania gratisy dla użytkowników. Aktualne promocje obejmują miesiąc abonamentu gratis, a także internet mobilny 5 GB.

Jeśli uznasz, że 150 MB/s to za mało i potrzebujesz lepszego łącza, to bez problemu znajdziesz odpowiednią ofertę internetu domowego, ponieważ Plus ma też propozycję dla bardziej wymagających. Jest to na przykład stałe łącze z szybkością 1 GB/s. Za tę prędkość trzeba zapłacić abonament 100 zł.

Multimedia – 8. miejsce — Najtańszy Internet stacjonarny

Następna oferta internetu stacjonarnego to pakiet od dostawcy Multimedia. Miesięczna opłata za stałe łącze wynosi 39 zł za prędkość 150 MB/s. Po przeliczeniu cena ta jest aktualnie niższa, ponieważ operator daje w promocji sześć miesięcy abonamentu w prezencie. Jest to korzystne nawet przy doliczeniu opłaty aktywacyjnej, która wynosi 19 zł. Standardowo dostawca udostępnia ruter, który rozdziela sygnał na domowe urządzenia, a umowa trwania usługi to 2 lata. Maksymalna prędkość, jaką oferuje Multimedia, sięga 1,2 Gb/s i kosztuje 89 zł.

Multimedia daje też sposobność zawarcia umowy na internet domowy na 12 miesięcy. Wówczas przy prędkości 150 MB/s cena pakietu wynosi 49 zł. Pozostałe warunki są takie same jak przy umowie na 24 miesiące.

Operator w ramach bonusów dla klientów umożliwia korzystania z HBO GO, oferuje też statyczne IP, za którego koszt to 10,07 zł. Multimedia wychodząc naprzeciwko potrzebom użytkowników, daje również możliwość zwiększania prędkości internetu domowego. Koszt jej podwojenia to 9,90 zł miesięcznie.

Dlaczego warto korzystać z rankingu internetu?

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz internetu do mieszkania, domu, czy pracy, ranking internetu stacjonarnego pomoże ci wybrać ofertę optymalną. Pamiętaj, że poza ceną trzeba, zwróć uwagę na parametry, proponowane przez konkretne firmy. Ważne są zarówno szybkość pobierania, jak i wysyłania danych, ale też opłata aktywacyjna czy cena za ruter. Nie bez znaczenia są również wszelkiego rodzaju bonusy i gratisy, które mogą istotnie obniżyć cenę usługi, albo tak jak w przypadku pakietów tv, umilić czas.

Internet domowy bez limitu czy mobilny przy pracy zdalnej?

Internet w telefonie i tablecie jest tak powszechny, że wiele osób nie wyobraża sobie funkcjonowania bez niego. Mimo tego, że operatorzy mają naprawdę świetne oferty, internet stacjonarny nie traci popularności. Przede wszystkim dlatego, że internet domowy bez limitu gwarantuje bezpieczeństwo i dobrą jakość połączenia z siecią. Internet stacjonarny bez limitu sprawdza się zarówno w pracy, jak i w domu między innymi dlatego, że jest to bardziej stabilna usługa niż internet mobilny, a przesyłanie danych jest szybsze.

Firmy proponują różne pakiety, które często wzbogacają o dodatkowe bonusy. Ranking internetu stacjonarnego ułatwi Ci wybór najlepszej i najkorzystniejszej opcji. Tworząc nasze zestawienie internetu domowego, przeanalizowaliśmy oferty dostawców internetu, wybierając te najkorzystniejsze.

Wzięliśmy pod uwagę kluczowe informacje, które wpływają na wybór internetu stacjonarnego, czyli:

  • cena,
  • prędkość przesyłania i pobierania danych,
  • okres, na jaki zostaje zawarta umowa,
  • bonusy, gratisy, promocje.

Szczególnie teraz w czasach zwiększonej ilości osób pracujących zdalnie, prędkość przesyłania danych jest najistotniejszym kryterium.

Pytania i odpowiedzi na temat internetu stacjonarnego

Jak wybrać najlepszy internet stacjonarny?

Warto sprawdzić, co proponują największe firmy na rynku i porównać ich oferty. Możesz próbować znaleźć je na własną rękę lub oszczędzić czas i przejrzeć ranking internetu stacjonarnego. Musisz także wybrać odpowiednią dla swoich potrzeb szybkość łącza i określisz miesięczny budżet, jaki chcesz przeznaczyć na internet stacjonarny.

Internet stacjonarny czy mobilny? Co wybrać?

Jeśli zależy nam na stabilnym łączu i szybkości pobierania, to zdecydowanie polecamy internet stacjonarny. Najlepszym rozwiązaniem jest internet światłowodowy, który doskonale sprawdza się nawet w dużych domach. Internet mobilny niestety nie daje gwarancji stabilności łącza i często posiada limity.

Czy w mojej okolicy jest światłowód?

Aby sprawdzić dostępność światłowodu w Twojej okolicy w Polsce, możesz skorzystać z kilku dostępnych opcji:

  1. Skontaktuj się z lokalnym dostawcą internetu: Skontaktuj się z różnymi dostawcami usług internetowych działającymi w Twojej okolicy i zapytaj, czy oferują usługi światłowodowe w Twojej lokalizacji. Możesz znaleźć listę dostawców internetowych w Twojej okolicy za pomocą wyszukiwarki internetowej.
  2. Sprawdź na stronach internetowych dostawców: Większość dostawców internetowych posiada na swoich stronach internetowych narzędzia do sprawdzania dostępności usług w określonym miejscu. Wprowadź swoje dane, takie jak adres zamieszkania, aby sprawdzić, czy oferują usługi światłowodowe w Twojej okolicy.
  3. Skorzystaj z narzędzi online: Istnieją również niezależne narzędzia online, które umożliwiają sprawdzenie dostępności światłowodu w Twojej okolicy. Możesz wyszukać takie narzędzia za pomocą wyszukiwarki internetowej, wprowadzając frazy takie jak „sprawdź dostępność światłowodu w mojej okolicy” lub „mapa dostępności światłowodu w Polsce”.
  4. Skonsultuj się z sąsiadami: Możesz porozmawiać z sąsiadami lub mieszkańcami w Twojej okolicy i zapytać, czy korzystają z usług światłowodowych. Jeśli tak, zapytaj, jakie są dostępne dostawcy i jakie są ich doświadczenia związane z jakością usług.

Pamiętaj, że dostępność światłowodu może się różnić w zależności od lokalizacji. Nawet jeśli usługi światłowodowe są dostępne w sąsiednich miejscowościach, może się okazać, że w Twojej okolicy nie są jeszcze oferowane. Dlatego warto skonsultować się bezpośrednio z dostawcami internetowymi, którzy działają w Twojej okolicy, aby uzyskać najbardziej aktualne informacje dotyczące dostępności usług światłowodowych.

Wybierz internet stacjonarny w Twoim mieście

Internet Warszawa