Każdą umowę na internet stacjonarny możesz podpisać nie wychodząc z domu.

UPC Opinie
Skorzystaj z oferty

Abonament miesięczny

49,99 zł

Prędkość pobierania

300 Mb/s

Prędkość wysyłania

30 Mb/s

Umowa

2 lata

Vectra
Skorzystaj z oferty

Abonament miesięczny

50 zł

Prędkość pobierania

150 Mb/s

Prędkość wysyłania

15 Mb/s

Umowa

2 lata

Netia
Skorzystaj z oferty

Abonament miesięczny

40 zł

Prędkość pobierania

150 Mb/s

Prędkość wysyłania

30 Mb/s

Umowa

2 lata

Play
Skorzystaj z oferty

Abonament miesięczny

50 zł

Prędkość pobierania

150 Mb/s

Prędkość wysyłania

15 Mb/s

Umowa

2 lata

Orange
Skorzystaj z oferty

Abonament miesięczny

59,99 zł

Prędkość pobierania

300 Mb/s

Prędkość wysyłania

50 Mb/s

Umowa

2 lata

Plus
Skorzystaj z oferty

Abonament miesięczny

60 zł

Prędkość pobierania

150 Mb/s

Prędkość wysyłania

-

Umowa

2 lata

Co ciekawego można robić w internecie? Niemal wszystko. W sieci coś dla siebie znaleźć jest bardzo łatwo: książki, filmy, gry, kursy, media społecznościowe, sztuka, czy nauka. Jednak aby móc korzystać z tego bogactwa dostępnych wirtualnie możliwości, potrzebne jest, rzecz jasna, porządne łącze internetowe. Takie, które da nam pewność, że nic nie przeszkodzi nam w zabawie, czy też nauce.

Jak wybrać najlepszy internet stacjonarny?

Po pierwsze warto sprawdzić co proponują największe firmy na rynku i porównać ich oferty. Możesz próbować znaleźć je na własną rękę lub oszczędzić czas i przejrzeć ranking internetu stacjonarnego. Po drugie musisz odpowiedzieć sobie na pytanie do czego będzie służył internet. Dzięki temu łatwiej dobierzesz odpowiednią dla swoich potrzeb szybkość łącza i określisz miesięczny budżet jaki chcesz przeznaczyć na internet stacjonarny.

Internet w telefonie i tablecie jest tak powszechny, że wiele osób nie wyobraża sobie funkcjonowania bez niego. Mimo tego, że operatorzy mają naprawdę świetne oferty, internet stacjonarny nie traci popularności. Przede wszystkim dlatego, że internet domowy gwarantuje bezpieczeństwo i dobrą jakość połączenia z siecią. Internet stacjonarny sprawdza się zarówno w pracy jak i w domu między innymi dlatego, że jest to bardziej stabilna usługa niż internet mobilny, a przesyłanie danych jest szybsze.

Firmy proponują różne pakiety, które często wzbogacają o dodatkowe bonusy. Ranking internetu stacjonarnego ułatwi Ci wybór najlepszej i najkorzystniejszej opcji. Tworząc nasze zestawienie internetu domowego przeanalizowaliśmy oferty dostawców internetu wybierając te najkorzystniejsze. Wzięliśmy pod uwagę kluczowe informacje, które wpływają na decyzje klientów. Cena, prędkość przesyłania i pobierania danych, okres na jaki zostaje zawarta umowa, a także to czym operatorzy zachęcają do skorzystania z usługi, czyli bonusy, gratisy, promocje. Jesteśmy przekonani, że nasz ranking internetu domowego ułatwi ci wybór najlepszej oferty, szczególnie teraz w czasach zwiększonej ilości osób pracujących zdalnie.

UPC NETIA VECTRA ORANGE PLAY PLUS MULTIMEDIA
ABONAMENT MIESIĘCZNY 59,99 zł 40,00 zł 44,99 zł 59,99 zł 60,00 zł 60,00 zł 39,00 zł
CENA AKTYWACJI 1,00 zł 99,00 zł 59,99 zł 49,99 zł 39,00 zł 49,00 zł 19,00 zł
MODEM w cenie w cenie w cenie w cenie 1,00 zł w cenie w cenie
UMOWA 2 lata 2 lata 2 lata 2 lata 2 lata 2 lata 2 lata
DANE TECHNICZNE
POBIERANIE 500 Mb/s 150 Mb/s 150 Mb/s 300 Mb/s 150 Mb/s 150 Mb/s 150 Mb/s
WYSYŁANIE 30 Mb/s 50 Mb/s 15 Mb/s 50 Mb/s 50 Mb/s 15 Mb/s
BONUSY

 

pakiet kanałów „tv na dobry początek”

 

możliwość dostępu do HBO GO 

możliwość dostępu do HBO GO

 

program antywirusowy

promocja 50% na pierwsze cztery miesiące

 

możliwość dostępu do HBO GO

 

możliwość dostępu do Eleven Sports

 

program antywirusowy

pierwszy miesiąc gratis

 

program antywirusowy

ochrona Internetu PRO przez miesiąc gratis pierwszy miesiąc gratis

 

internet mobilny w cenie

pół roku gratis

 

możliwość podwojenia prędkości internetu

 

statyczne IP

Internet domowy UPC

Ranking internetu stacjonarnego otwiera oferta UPC Polska – obecnie to największy dostawca telewizji kablowej, internetu szerokopasmowego i światłowodowego w kraju. Firma stawia na nowoczesne rozwiązania i stale poszerza swoją ofertę. Internet stacjonarny w UPS to 500 Mb/s za 59,99 zł miesięcznie z umową na dwa lata. Ta opcja spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników ponieważ parametry pozwalają bezproblemowo korzystać z internetu nawet na kliku urządzeniach jednocześnie.

Jeśli potrzebujesz jeszcze szybszego połączenia to za 79,99 zł miesięcznie UPS oferuje 1 Gb/s. Bez względu na to, który wariant wybierzesz aktywacja kosztuje symboliczną złotówkę, a router Wi-Fi jest w cenie. Podobnie jak pakiet telewizji kablowej z 34 kanałami cyfrowymi. Jeśli lubisz zrelaksować się oglądając ekscytujący film w UPC możesz razem z internetem stacjonarnym otrzymać dostęp do HBO GO za 19,99 zł miesięcznie.

Netia Internet stacjonarny

Oferta Netii to czołówka rankingu internetu stacjonarnego. Fakt ten nie dziwi ponieważ jest to jeden z największych w Polsce operatorów telekomunikacyjnych.

Jeśli szukasz najtańszej propozycji na internet domowy to Netia ma pakiet za 40 zł miesięcznie. W tej cenie jest prędkość 150 Mb/s. Wybierając tę opcję trzeba na starcie zapłacić jednorazowo za aktywację 99 zł. Umowa, jak u większości dostawców, zawierana jest na 24 miesiące. Netia poza dobrymi parametrami dba też o bonusy dla swoich klientów. Zachęca ich m.in. darmowym ruterem z funkcją Wi-Fi. Podobnie jak UPS kusi też opcją HBO GO za 19,90 zł miesięcznie. Operator chce również dbać o bezpieczeństwo użytkowników i ich urządzeń. Z myślą o tym proponuje wykupienie systemu antywirusowego za 9,90 zł miesięcznie.

Dla bardziej wymagającym Netia przewidziała łącze o szybkość 1 Gb/s z miesięcznym abonamentem 70 zł.

Vectra Internet stacjonarny

Kolejnym liczącym się graczem na rynku internetu domowego jest Vectra. Jej podstawowa oferta to stałe łącze 150 Mb/s za 44,99 zł miesięcznie. Operator zachęca klientów dając im rabat 50% na usługę przez pierwsze cztery miesiące. Uwzględniając to opłaty miesięczne będą niższe. Umowa podpisywana jest standardowo na dwa lata. W Vektrze aktywacja to koszt 59,99 zł, natomiast router jest w cenie.

Poza wspomnianą promocją firma ma sporo dodatkowych, atrakcyjnych bonusów. Dla miłośników filmów i bajek poleca HBO GO za 9,90 przez pierwsze cztery miesiące. Regularna cena po okresie promocyjnym to 24,99 zł. Z kolei dla pasjonatów sporu proponuje Eleven Sports za 7,49 zł przez cztery miesiące, a później za 14,99 zł.

W trosce o bezpieczeństwo klientów Vectra oferuje bezpieczeństwo w internecie dzięki oprogramowaniu antywirusowemu. Jego koszt to 6.99 zł, przy czym przez pierwsze cztery miesiące to jedynie 3,49 zł.

Jeśli potrzebujesz szybszego internetu to w ofercie Vectry możesz wybrać 600 Mb/s, za które zapłacisz 64,99 zł.

Orange Internet stacjonarny

Ranking internetu stacjonarnego to też miejsce na ofertę Orange, która ma na rynku mocną pozycję. Podstawowy pakiet internetu stacjonarnego kupisz za 59,99 zł i będzie on miał szybkość 300 Mb/s. Realnie koszty są nieco niższe ponieważ pierwszy miesiąc dostępu jest gratis.

Umowa z Orange na internet domowy zawierana jest na 2 lata. Za aktywację internetu trzeba zapłacić 49,99 zł, a ruter operator udostępnia bezpłatnie. Jeśli potrzebujesz wyższych parametrów stałego łącza możesz wybrać usługę 1 Gb/s za 79,99 zł miesięcznie. Klientom, którzy wybrali internet stacjonarny Orange oferuje program antywirusowy chroniący przed zagrożeniami w sieci. Dostępny jest on w trzech e-pakietach do wyboru: za 4,03 zł, 6,50 zł lub 7,06 zł miesięcznie.

Play Internet domowy

Innym popularnym dostawcą internetu domowego jest sieć Play kojarzona przede wszystkim z telefonią komórkową. Operator ma aktualnie cztery oferty internetu domowego, z czego trzy z nich ruterem domowym. Podstawy wariant internetu stacjonarnego gwarantuje prędkość łącza do150 Mb/s przy limicie 100 GB. Po jego przekroczeniu prędkość pobierania danych spada do 1 Mb/s. Ta oferta dotyczy usługi z ruterem za 1 zł. Można wybrać droższe urządzenie, wówczas parametry wzrastają. Z ruterem za 59 zł szybkość łącza sięga 300 Mb/s. Jest też opcja większego limitu – 300 GB to koszt 80 zł miesięcznie.

Aktywacja usługi na internet domowy w Play wynosi 39 zł, a umowę trzeba podpisać na 24 miesiące. Dodatkowo operator uruchamia usługę Ochronę Internetu PRO. W pierwszym miesiącu jest ona bezpłatna, w kolejnych wynosi 9,99 zł.

Play internet domowy opinie

Plus Internet stacjonarny

Analizując ranking internetu stacjonarnego warto też rozważyć ofertę Plusa. Parametry na poziomie 150 Mb/s można zamówić za 60 zł miesięcznie. Trzeba do tego doliczyć aktywację, która kosztuje 49 zł, przy czym router jest w cenie. Tak jak w przypadku większości dostawców internetu domowego, w Plusie umowę musisz podpisać na 24 miesiące. Ta firma również ma do zaproponowania gratisy dla użytkowników. Aktualne promocje obejmują miesiąc abonamentu gratis, a także internet mobilny 5 GB.

Jeśli uznasz, że 150 Mb/s to za mało i potrzebujesz lepszego łącza to bez problemu znajdziesz odpowiednią ofertę internetu domowego ponieważ Plus ma też propozycję dla bardziej wymagających. Jest to na przykład stałe łącze z szybkością 1 GB/s. Za tę prędkość trzeba zapłacić abonament 100 zł.

Multimedia – Najtańszy Internet stacjonarny

Następna oferta internetu stacjonarnego to pakiet od dostawcy Multimedia. Miesięczna opłata za stałe łącze wynosi 39 zł za prędkość 150 Mb/s. Po rzeczywistym przeliczeniu cena ta jest aktualnie niższa ponieważ operator daje w promocji sześć miesięcy abonamentu w prezencie. Jest to korzystne nawet przy doliczeniu opłaty aktywacyjnej, która wynosi 19 zł. Standardowo dostawca udostępnia ruter, który rozdziela sygnał na domowe urządzenia, a umowa trwania usługi to 2 lata. Maksymalna prędkość jaką oferują Multimedia sięga 1,2 Gb/s i kosztuje 89 zł.

Multimedia daje też możliwość zawarcia umowy na  na internet domowy na 12 miesięcy. Wówczas przy prędkości 150 Mb/s cena pakietu wynosi 49 zł. Pozostałe warunki są takie same jak przy umowie na 24 miesiące.

Operator w ramach bonusów dla klientów umożliwia korzystania z HBO GO, oferuje też statyczne IP za, którego koszt to 10,07 zł. Multimedia wychodząc naprzeciwko potrzebom użytkowników daje również możliwość zwiększania prędkości internetu domowego. Koszt jej podwojenia to 9,90 zł miesięcznie.

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz internetu do mieszkania, domu, czy pracy, ranking internetu stacjonarnego pomoże ci wybrać ofertę najbardziej optymalną. Pamiętaj, że poza ceną trzeba zwróć uwagę na parametry oferowane przez konkretne firmy. Ważne są zarówno szybkość pobierania i wysyłania danych, ale też opłata aktywacyjna czy cena za ruter. Nie bez znaczenia są również wszelkiego rodzaju bonusy i gratisy, które mogą znacznie obniżyć cenę usługi, albo tak jak w przypadku pakietów tv, umilić czas.

Wybierz internet stacjonarny w Twoim mieście

Internet Warszawa

Zostaw komentarz