Vectra to jeden z największych dostawców internetu oraz telewizji kablowej w kraju. Oprócz tego firma zajmuje się również dostarczaniem m.in. usług telefonii komórkowej czy serwisem subskrypcji prasy online. Sprawdzamy, czy klienci są faktycznie zadowoleni z usług Vectry — zobacz ich opinie i sprawdź opis oferty!

49,99 zł
Opłata miesięczna
do 300 Mb/s
Prędkość pobierania
40 Mb/s
Prędkość wysyłania
Tak
Modem Wi-Fi 6
12 msc
Umowa
Netflix 6 miesięcy za darmo.
Szybki internet.
Stabilne łącze.
Słaba obsługa klienta

Vectra opinie klientów

Niestety, Vectra nie cieszy się szczególnie dobrymi opiniami internautów. Czy faktycznie ten operator nie zasługuje na polecenie? Otóż niekoniecznie. Podobne oceny dostają wszyscy ogólnokrajowi dostawcy internetu i telewizji kablowej. Różnice w średnich ocenach pomiędzy poszczególnymi kablówkami są bardzo niewielkie i można je przypisać przypadkowi.

Pomimo tego warto zwrócić uwagę nie tyle na ogólne opinie o firmie takiej jak Vectra, co na jakość jej usług w konkretnej lokalizacji. Być może, pomimo że ogólnokrajowo wszyscy dostawcy mają zbliżony poziom usług, to w konkretnej lokalizacji ktoś wygrywa. By wyszukać takie informacje, wystarczy wpisać nazwę operatora i nazwę miasta — np. opinie Vectra Warszawa, albo opinie Vectra Poznań.

Vectra opinie klientów
1.4
Opinie o ofercie
1
Jakość obsługi
1.9
Cena
1.8
Zasięg sieci
Opinii (21 opinii) {{ reviewsOverall }} / 5
Opinie Klientów... Twoja opinia (proszę, nie używaj wulgaryzmów. Komentarze wulgarne będą usuwane)
Sortuj według:

Be the first to leave a review.

Zweryfikowana ocena
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Pokaż więcej opinii
{{ pageNumber+1 }}
Twoja opinia (proszę, nie używaj wulgaryzmów. Komentarze wulgarne będą usuwane)

W razie jakichkolwiek problemów z funkcjonowaniem usług Vectry można skontaktować się z centrum obsługi klienta tej firmy. Dział techniczny działa w niej codziennie (również w weekendy) do godziny 22:00.

Vectra internet stacjonarny – opis oferty

Vectra najczęściej kojarzona jest jako dostawca internetu stacjonarnego. Ten operator najczęściej dostarcza go w taki sam sposób jak kablówkę – za pomocą miedzianego kabla doprowadzonego do mieszkania, który jest podłączony do wydzierżawionego od sieci routera zapewniającego zasięg bezprzewodowego internetu WiFi w całym domu. W Vectrze jest już dostępny najnowszy standard WiFi, czyli WiFi 6, który umożliwia przesył danych o prędkości nawet 1,2 Gb/s.

Oferta na internet stacjonarny przedstawia się następująco:

  • 300 Mb/s za 49,99 zł. Prędkość wysyłania 40 Mb/s, router WiFi w pakiecie.
  • 450 Mb/s za 49,99 zł. Prędkość wysyłania 50 Mb/s, WiFi w pakiecie. Dodatkowo gratis Dekoder TV Smart 4K BOX z 39 kanałami.
  • 600 Mb/s za 79,99 zł. Prędkość wysyłania 60 Mb/s, WiFi w pakiecie. Dodatkowo gratis Dekoder TV Smart 4K BOX z 39 kanałami oraz Netflix w planie podstawowym i Tidal Premium. Promocyjnie pierwszy miesiąc usługi kosztuje zaledwie 10 zł.

Wszystkie pakiety obowiązuje umowa na 12 miesięcy, a koszt instalacji wynosi niezmiennie 1 zł. Podane przez nas ceny uwzględniają zniżki za zgody marketingowe i e-fakturę.

Vectra dopuszcza również możliwość zawarcia umowy na czas nieokreślony. W takim wariancie dwie pierwsze wersje pakietów (300 i 450 Mb/s) kosztują 59,99 zł. Najwyższy pakiet (600 Mb/s) bez umowy jest tańszy i jego koszt wynosi 69,99 zł miesięczne, ale nie dostajemy wtedy żadnych gratisów, czyli telewizji, Netflixa i Tidala.

Vectra telewizja – opis oferty

Usługa telewizyjna jest dla Vectry co najmniej tak samo ważna, jak usługa dostarczania internetu. U tego operatora bez trudu odnajdziemy ofertę kablówki bez internetu. Do wyboru mamy trzy różne pakiety. Ich parametry przedstawiają się następująco:

Srebrny za 34,99 zł: 79 kanałów i 47 kanałów TV Online.
Złoty za 54,99 zł: 139 kanałów i 95 kanałów TV Online.
Platynowy za 74,99 zł: 178 kanałów i 126 kanałów TV Online.

Wszystkie warianty obowiązuje umowa na 24 miesiące, a koszt instalacji wynosi 1 zł. Podane przez nas ceny uwzględniają zniżki za zgody marketingowe i e-fakturę.

Vectra internet + telewizja – opis oferty

Vectra jest oczywiście w stanie jednocześnie dostarczyć internet i telewizję. Dzięki zakupowi pakietu TV + internet u jednego dostawcy można zaoszczędzić sporo pieniędzy. Do wyboru mamy tu trzy pakiety do wyboru:

Srebrny + Internet 600 Mb/s – 84,99 zł. 79 kanałów i 47 kanałów TV Online.
Złoty + Internet 600 Mb/s – 99,99 zł. 139 kanałów i 95 kanałów TV Online.
Platynowy + Internet 600 Mb/s – 109,99 zł. 178 kanałów i 126 kanałów TV Online. Dodatkowo pakiet Eleven sport z 4 kanałami gratis!

Cena wszystkich pakietów przez pierwsze 6 miesięcy wynosi 69,99 zł, a czas trwania umowy to 24 miesiące. W każdym z pakietów otrzymamy też router Wi-Fi. Podane przez nas ceny, uwzględniają zniżki za zgody marketingowe i e-fakturę.

Vectra telefon – opis oferty

Oprócz internetu i telewizji Vectra jest również dostawcą telefonii mobilnej i stacjonarnej. W wariancie stacjonarnym pakiet to:

Telefonia stacjonarna bez limitu za 15 zł/mies. Umowa na 24 miesiące, bezpłatna instalacja i bezpłatne przeniesienie numeru z innej sieci. Pakiet pozwala na darmowe, nielimitowane połączenia z telefonami stacjonarnymi i komórkowymi w Polsce, oraz darmowe i nielimitowane połączenia z telefonami w Polsce, UE, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Natomiast telefonia komórkowa to 3 pakiety do wyboru:

  • 10 GB internetu i nielimitowane rozmowy oraz SMS/MMS w Polsce i roamingu UE – 19,99 zł.
  • 30 GB internetu i nielimitowane rozmowy oraz SMS/MMS w Polsce i roamingu UE – 29,99 zł. Promocja – pierwsze 3 miesiące za 1 zł.
  • 60 GB internetu i nielimitowane rozmowy oraz SMS/MMS w Polsce i roamingu UE – 39,99 zł. Promocja – pierwsze 3 miesiące za 1 zł.

Wszystkie pakiety obowiązuje umowa na 24 miesiące i całkowicie darmowa aktywacja. Warto zaznaczyć, że przy przenoszeniu umowy od innego operatora bez problemu można zachować obecny numer telefonu.

Vectra – o firmie

Vectra to powszechnie znany dostawca usług telekomunikacyjnych i telewizji. Siedziba spółki znajduje się w Gdyni, na Alei Zwycięstwa 253. Firma działa już od 1991 roku. Obecnie funkcjonuje w ponad 2100 miejscowościach w całej Polsce, a z jej usług korzysta około 1,7 mln klientów.

Od 2010 roku firma działa również jako sieć komórkowa za pośrednictwem infrastruktury P4 (Play). Na początku 2020 roku Vectra nabyła 100% akcji spółki Multimedia, dzięki czemu stała się największym dostawcą kablówki i internetu stacjonarnego w Polsce.

Vectra współpracuje z m.in. jak HBO, Eleven, CINEMAX, TIDAL, TVN czy Netflix, a także ponad 100 tytułów prasowych w ramach usługi Prasa Online.