od 10 zł
Opłata miesięczna
od 10 GB
Pakiet internetowy
Bez limitu
SMS’y i MMS’y
Bez limitu
Rozmowy
Bezterminowa
Umowa
Dołącz do Programu Poleceń lajt mobile i nie płać za abonament!
Umowę bezterminową możesz wypowiedzieć, kiedy tylko chcesz!
Obecnie korzysta z infrastruktury Polkomtela (sieci Plus) oraz Orange
Brak
25 zł
Opłata miesięczna
od 20 GB
Pakiet internetowy
Bez limitu
SMS’y
Bez limitu
Rozmowy
bezterminowa
Umowa
Social Media nie zużywają transferu!
Najlepsza oferta porównując cenę do jakości usługi
Internet 5G
Obsługa klienta tylko poprzez chat na stronie.
29 zł
Opłata miesięczna
od 10 GB
Pakiet internetowy
Bez limitu
SMS’y
Bez limitu
Rozmowy
bezterminowa
Umowa
1 mies. abonamentu za 0 zł przy zamówieniu przez internet!
Ilość GB internetu wzrasta wraz ze stażem w bardzo korzystny sposób.
Gdy nie korzystasz z telefonu, nie płacisz nic. Wyjątkiem są 3 pierwsze miesiące.
Obsługa klienta tylko poprzez chat na stronie.
14 zł
Opłata miesięczna
do 15 GB
Pakiet internetowy
Bez limitu
SMS’y
Bez limitu
Rozmowy
Bezterminowa
Umowa
Wysokość rachunku zależna jest wykorzystania ilości internetu
Płacisz tyle, ile zużyjesz internetu. Przykładowo 15 GB internetu to koszt 29 zł.
Dodatkowe GB za staż.
MMS-y są płatne.
19,99 zł
Opłata miesięczna
20 GB
Pakiet internetowy
Bez limitu
SMS’y
Bez limitu
Rozmowy
Bezterminowa
Umowa
Pierwszy miesiąc oferty subskrypcyjnej za 1 zł!
Bardzo proste zasady subskrypcji. Nowatorskie podejście do abonamentów.
Można zawiesić lub anulować subskrypcję w dowolnym momencie.
Słaba obsluga Klienta
60 zł
Opłata miesięczna
50 GB
Pakiet internetowy
Bez limitu
SMS’y
Bez limitu
Rozmowy
24 miesiące
Umowa
150 GB iInternetu gratis na 3 miesiące! Wyślij SMS o treści „150GB” pod nr 80123
Dostęp do sieci 5G. Tylko na dedykowanych smartfonach.
Dostęp do aplikacji Tidal w ramach abonamentu.
Wysoka cena abonamentu w porównaniu z konkurencją.
55 zł
Opłata miesięczna
40 GB
Pakiet internetowy
Bez limitu
SMS’y
Bez limitu
Rozmowy
24 miesiące
Umowa
2x więcej internetu. Wcześniej było 20 GB w tej cenie.
Bardzo dobra obsługa klienta.
Dobra jakość sieci.
Wysoka cena za tą ilość GB.
60 zł
Opłata miesięczna
25 GB
Pakiet internetowy
Bez limitu
SMS’y
Bez limitu
Rozmowy
24 miesiące
Umowa
1 mies. abonamentu za 0 zł przy zamówieniu przez internet!
Dodatkowe 25 GB po aktywowaniu w Moj Orange. Pakiet odnawia się sam co miesiąc.
Bardzo dobra obsługa Klienta.
Problemy z zasięgiem poza dużymi miastami.

Najtańszy abonament na 2023 rok. Poniższy ranking abonamentów telefonicznych bazuje przede wszystkim na rozmowach bez limitu, SMS-ach, dużych pakietach internetowych oraz niskich stawkach miesięcznych. Często bez długoterminowej umowy i z dużą paczką danych.

Najtańszy abonament bez telefonu

W rankingu najtańszych abonamentów bez telefonu rządzą małe firmy i submarki. Użytkownicy najchętniej wybierają Virgin Mobile, Plusha i RedBull Mobile.

Najlepszy abonament? Spójrz na mniejsze sieci, bo mają najtańsze oferty

Oferty abonamentów komórkowych od sieci Orange, Plus i T-Mobile Play są najdroższe, a w kwocie, jaką trzeba nam zapłacić, nie dostajemy nic adekwatnego do ceny. Tylko abonament komórkowy u operatora Orange jest tańszy niż 50 zł miesięcznie i oferuje jedynie 3 GB internetu co gdy porównamy z tańszymi ofertami, wypada nie najlepiej. Do wykorzystania w UE poza Polską w Orange, Plus, Play, czy T-Mobile mieć będziemy tylko 1 – 12 GB. We wszystkich ofertach sieci komórkowych znajdziemy zaś rozmowy bez limitu w ramach abonamentu telefonicznego.

Wybierz najtańszy abonament dopasowany do Twoich potrzeb

Dla osób, które potrzebują mniej danych internetowych i jednocześnie chcą mniej płacić, abonamenty Nju Mobile i Virgin Mobile, z pewnością zamienią się miejscami w rankingu. Natomiast tak duża ilość danych internetowych, jak w przypadku oferty od Nju Mobile przyda się nie tylko użytkownikom smartfonów, ale również tym, którzy nie mają internetu domowego, a nie chcą rezygnować na przykład z oglądania filmów na platformach VOD.

Co się bardziej opłaca? Abonament bez telefonu czy z telefonem?

Warto pamiętać o tym, że zazwyczaj najbardziej opłaca się wziąć osobno abonament komórkowy, a osobno telefon. Oferty bez telefonu to przeważnie najtańszy abonament, co podczas 24-miesięcznej umowy może przełożyć się na sporą oszczędność. Kupując telefon w sklepie, a nie u operatora, zapłacimy niemal zawsze o wiele mniej. Pamiętajmy także o pierwszych miesiącach gratis u niektórych operatorów. Jeśli szukasz szczegółowego opisu ofert z telefonem na najtańszy abonament bez telefonu, to sprawdź na Inside Mobile, gdzie szczegółowo rozprawiamy każdą ofertę sieci komórkowej.

1. Najtańszy abonament bez telefonu bez limitu rozmów i SMS-ów – Plush Abonament na czas nieokreślony

Plush jest najlepszą ofertą dla ludzi, którzy szukają najtańszego abonamentu bez konieczności płacenia za telefon. Oferta abonamentu od Plusha to nielimitowane połączenia i wiadomości tekstowe do wszystkich operatorów oraz 20 GB pakietu internetowego za jedyne 25 złotych miesięcznie. To obecnie najtańszy abonament bez telefonu, dostępny z 20 GB internetu. Zaletą jest z pewnością nieograniczona czasowo umowa i szereg bonusów, a wśród nich darmowe social media oraz dodatkowe 10 GB na YouTube.

Do 4 mies. za 0 zł dla przenoszących numer abonamentowy

Ceny za abonament uwzględniają rabat 10 zł za e‑fakturę
– Pakiet Social free 0 zł. Bezpłatny krajowy transfer danych w ramach serwisów: Facebook, Messenger, Instagram, WhatsApp.
– HBO MAX 1 mies. za 0 zł. Aktywuj kiedy chcesz. Po miesiącu możesz zrezygnować lub korzystać dalej za 20 zł/mies.
– TIDAL 90 dni za 0 zł. TIDAL za darmo na 90 dni, potem 19,99 zł co 30 dni
– Opłata aktywacyjna 0 zł
– Duety w Plushu. Kup przynajmniej dwa abonamenty lub dobierz do tego, który już masz (min. 25 zł/mies.) i ciesz się zaoszczędzonymi 5 zł/mies. za każdy abonament.
– Plush Internet Extra
– Pakiet Plush Internet Extra 5G za 5zł/mies. Aktywuj pakiet wysyłając SMS o treści AKT5G na numer 80222

Jeśli zaś szukasz jeszcze tańszej oferty abonamentowej, to zainteresuje Cię Plush 1 GB za jedyne 10 zł. W przypadku tej oferty nie ma już nielimitowanych rozmów i SMS-ów, dlatego jest to najlepsza opcja, dla osób, które potrzebuję abonamentu jedynie do odbierania połączeń i sporadycznego korzystania z internetu. Jest to jeden z najtańszych abonamentów komórkowych z takimi możliwościami.

Skorzystaj z oferty Plush Abo 10 GB

2. Abonament telefoniczny od Red Bull Mobile

Do tej pory operator nie znajdował się w czołowej piątce, jednak od końca września tego roku Red Bull Mobile obniżył comiesięczną opłatę abonamentową. W tej chwili wynosi oni niecałe 30 złotych miesięcznie i obejmuje nielimitowane połączenia do wszystkich sieci oraz brak ograniczeń w wysyłaniu SMS-ów i MMS-ów. Jak widać, nie jest to najtańszy abonament, natomiast bardzo często jest wybierany przez użytkowników.

Co prawda, w podstawowym pakiecie zabrakło darmowych minut na numery stacjonarne, jednak dokupienie tej opcji wynosi zaledwie 2 złote w skali miesiąca. Dużym minusem dla niektórych może być jednak brak darmowego roamingu. Wirtualny operator stawia za to na spory transfer internetowy w postaci 10 GB na pełnej prędkości, czym deklasuje niektóre firmy, jednak dalej oferta Plusha jest atrakcyjniejsza.

Podobnie, jak w przypadku Plusha, tak i tu klient ma możliwość podpisania umowy na czas nieokreślony.

3. Najtańszy abonament komórkowy na rynku – Virgin Mobile za 14 zł

Propozycja od Virgin Mobile jest nieco inna niż ta od Plush’a i z pewnością skromniejsza, jednak niesie za sobą sporo korzyści między innymi taką, że jest to najtańszy abonament komórkowy w naszym rankingu. Za 14 złotych miesięcznie użytkownik otrzymuje nielimitowane połączenia głosowe oraz możliwość wysyłania dowolnej ilości SMS-ów i MMS-ów do wszystkich sieci komórkowych. To czyni Virgin Mobile najtańszą ofertą abonamentową.

Operator proponuje internet do 15 GB. Płacisz za tyle, ile zużyjesz, czyli jeśli nie będziesz w ogóle korzystać z internetu, to zapłacisz 14 zł. Jeśli zużyjesz 15 GB, to zapłacisz 29 zł. Koszt 1 GB internetu w tym abonamencie to 1 zł.

Podobnie, jak w ofercie abonamentowej od Plusha i RedBull Mobile, także w Virgin Mobile klient podpisuje bezterminową umowę.

4. Plus bez telefonu za 60 zł miesięcznie

Oferta abonamentowa Plusa bez telefonu jest bardzo zbliżona, do tej z telefonem, z tą jednak różnicą, że miesięczne opłaty pozostają niezmienne i wynoszą zaledwie 60 zł. Za tą niewielką kwotę abonamentową, osoba podpisująca umowę zyskuje nielimitowane połączenia głosowe do wszystkich sieci na telefony komórkowe i stacjonarne. Co więcej, rozmowy obowiązują nie tylko na terenie Polski, ale również w granicach Unii Europejskiej.

Minusem dla niektórych, może być fakt, iż w ramach pakietu dostępne jest 2 GB internetu, co jednak w praktyce, umożliwia swobodne surfowanie po sieci (korzystanie z aplikacji mobilnych, sprawdzanie aktualnych wydarzeń czy korzystanie z social media). Sam plan taryfowy Plus 40 obowiązuje przez 24 miesiące. Plus daje jednak spory wybór pakietów dodatkowych, umożliwiając poszerzenie swoich usług dla tych najbardziej wymagających. Pomysł jest więc opcją zawierającą dużo możliwości, a niewielki, miesięczny koszt nie obciąża domowego budżetu. Nie można mieć zatem wątpliwości, dlaczego Plus 40. zawitał również w tym zestawieniu.

Skorzystaj z oferty Plus

5. Heyah_01 Subskrypcja

Heyah prezentuje nowatorskie podejście do abonamentów. Operator poszedł w stronę subskrypcji. Oferta jest niezwykle korzystna cenowo. Za 19,99 zł, użytkownik otrzymuje aż 20 GB internetu. Zawieszenie lub rezygnacja z abonamentu może nastąpić w dowolnie wybranym przez Klienta momencie. Oczywiście, co jest standardem, mamy do dyspozycji nielimitowane rozmowy i SMSy.

Skorzystaj z oferty Heyah

6. nju mobile „Wszystko za nie więcej niż 29 złotych” oferta abonamentu bez limitu

Nju Mobile stawia na wygodę i przejrzyste warunki. W ofercie abonamentowej bez telefonu od nju mobile użytkownik otrzymuje nielimitowane połączenia na rozmowy głosowe w kraju i za granicą oraz brak jakichkolwiek ograniczeń w wysyłaniu krótkich wiadomości tekstowych i MMS-ów.

Bezterminowa umowa na abonament zobowiązuje klienta do comiesięcznej opłaty w wysokości 29 złotych miesięcznie i choć nie daje w zamian żadnych dodatkowych bonusów (np. w postaci darmowych aplikacji internetowych), sam transfer danych stopniowo wzrasta aż do 30 GB. Nie ma się zatem czemu dziwić, iż nju mobile na stałe wpisał się w rankingi najlepszych ofert abonamentowych na rynku.

Skorzystaj z oferty nju mobile

Ranking abonamentów z telefonem. Najlepszy abonament z telefonem

1. Plush Abo 20 GB — Najtańszy abonament z telefonem

Plush zawsze był liderem w naszym rankingu abonamentów i jest to najlepsza oferta, która od dłuższego czasu stanowi najciekawszą ofertę abonamentową dla swoich Klientów. Tylko 30 złotych miesięcznie wystarcza, aby użytkownik mógł cieszyć się w pełni nielimitowanymi połączeniami do wszystkich sieci, jak i na numery stacjonarne. Atutem oferty jest także brak ograniczeń w przypadku wysyłania krótkich wiadomości tekstowych i MMS-ów.

Plush ABO to najtańszy abonament komórkowy z telefonem dla osób, chcących korzystać ze wszystkich usług także za granicą. Operator Plush pozwala bowiem na nielimitowane połączenia i wiadomości międzynarodowe, co z pewnością przyda się osobom podróżującym na terenie Unii Europejskiej.

Zaletą oferty jest obecność dużego, darmowego transferu internetowego, wynoszącego aż 20 GB na terenie kraju (+ dodatkowe 10 GB na korzystanie z YouTube’a) i 2 GB poza jego obszarem. Jeśli doliczyć do tego spory wachlarz dostępnych smartfonów, Klient ma szansę na propozycję z dobrym telefonem oscylującą w granicach 40-100 złotych miesięcznie. Umowa w przypadku oferty z telefonem w Plushu podpisywana jest na okres 24 miesięcy. Przykładowo Xiaomi Redmi 8 możesz mieć już za 44 zł miesięcznie, gdzie za sam sprzęt płacisz 19 zł miesięcznie a za abonament 25 zł. Jest to jeden z najtańszych abonamentów dostępnych na rynku.

Skorzystaj z oferty Plush Abo 20 GB

2. Plus 50 – telefon na abonament od Plusa

W jednym z najbardziej rozbudowanych abonamentów Plusa użytkownik otrzymuje szereg darmowych usług, dostępnych w kwocie 50 złotych miesięcznie. W ich skład wchodzą nielimitowane połączenia głosowe na numery stacjonarne i do wszystkich sieci, a także możliwość wysyłania SMS-ów i MMS-ów bez ograniczeń. Miłośnicy internetu ucieszą się z dostępnego darmowego transferu, umożliwiającego wykorzystanie 12 GB na pełnej prędkości.

Podobnie jak inni operatorzy, również Plus daje sposobność swobodnego dzwonienia w ramach roamingu, udostępniając darmowe rozmowy głosowe i nielimitowane krótkie wiadomości głosowe i MMS-y. Za przeniesienie numeru Plus nagradza darmowym abonamentem przez 6 miesięcy. Także HBO Go udostępnia przez pierwszych 30 dni bez naliczania dodatkowych opłat.

Minusem jest fakt, iż kwota 50 złotych obejmuje wyłącznie abonament w Plusie, więc należy do niej doliczyć raty za sprzęt, jednak jego ceny w opłacie startowej często wynoszą 0 złotych.

Skorzystaj z oferty Plus

3. T-mobile S za 59 zł

T-mobile jest kolejnym operatorem, znacznie liczącym się w majowym rankingu najlepszych abonamentów. Za kwotę 59 złotych miesięcznie udostępnia zainteresowanym nielimitowane rozmowy i wiadomości tekstowe (w tym MMS-y) do wszystkich sieci i na telefony stacjonarne. Dodatkowo pozwala swobodnie korzystać ze wspomnianych wyżej usług, również poza granicami Polski, co daje sposobność pozostawania w kontakcie zawsze wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba. Atutem oferty na abonament od T-mobile jest z pewnością transfer bezpłatnego internetu, wynoszący 5 GB w kraju i 3,6 GB poza nim.

Umowa podpisywana z odbiorcą zawierana jest na 24 miesiące. T-Mobile M to oferta abonamentu dla miłośników surfowania po sieci i użytkowników internetowych aplikacji (dostępnych za darmo).

Niestety T-mobile wymaga opłaty aktywacyjnej, która wynosi 49,9 złotych, jednak w kwocie abonamentu wliczona jest już rata za nowoczesny smartfon. Osoby zdecydowane przenieść numer od innego operatora, otrzymują dodatkowo pół roku abonamentu za 1 zł.

Skorzystaj z oferty T-Mobile

4. Play SOLO M i L

SOLO M

Po raz kolejny, w zestawieniu pojawia się oferta Solo M, która miesięcznie kosztuje 55 zł. Propozycja abonamentu od PLAY jest skierowana do wszystkich osób, chcących mieć niczym nieograniczone możliwości korzystania ze swoich usług, a dodatkowo nowoczesny sprzęt, sprawdzający się w każdej sytuacji. Oferta abonamentowa daje się nielimitowane rozmowy i SMS-y/MMS-y do wszystkich sieci nie tylko w Polsce, ale i całym roamingu Unii Europejskiej.

Miłośników korzystania z serwisów internetowych czy aplikacji z pewnością zadowoli fakt, iż w tej ofercie użytkownik dostaje 10 GB transferu, pozwalającego na dowolne wykorzystanie. Po wykorzystaniu pakietu surfowanie w Internecie nadal jest możliwe, jednak jego prędkość zostaje ograniczona do 1 MB/s. Propozycja PLAY obowiązuje przy podpisywaniu umowy na 24 miesiące, a co ważniejsze, opłata w wysokości 55 zł jest już kosztem, w który wliczone zostają raty za nowoczesny sprzęt (oczywiście w zależności od tego, jaki model użytkownik wybierze). Ponadto fioletowy operator udostępnia szereg modeli do wyboru, co tylko zwiększa jego atrakcyjność.

Co więcej, klienci mogą cieszyć się rozszerzonym pakietem TV PLAY, rocznym, darmowym dostępem do TIDAL-a, jak i SHOWMAX oraz HBO GO bez opłat przez pół roku. Pomysł wydaje się mocno atrakcyjny, gdyż dodatkowo, poza wymienionymi bonusami za przeniesienie numeru do Play można otrzymać darmowy abonament przez sześć miesięcy (a w przypadku wyboru telefonu z serii oferowanych przez Samsunga), okres ten wydłużony zostaje do dziewięciu miesięcy.

Skorzystaj z oferty T-Mobile

SOLO L

Nowość, która pierwszy raz gości w zestawieniu najlepszych ofert abonamentowych. Propozycja od Play, dostępna już od 80 złotych miesięcznie (obejmująca nie tylko abonament, ale również ratę za sprzęt). W jej ramach użytkownik otrzymuje nielimitowane rozmowy i SMS-y (w tym MMS-y) do wszystkich sieci w kraju i za granicą oraz na numery stacjonarnie. Choć opłata miesięczna nie należy do najniższych, PLAY stara się zrekompensować ją poprzez 30 G transferu na pełnej prędkości w kraju i 1 GB w roamingu.

5. Orange Plan Mobilny 45

Orange od dłuższego czasu jest nieustannie obecny w naszym rankingu abonamentów. Jego Plan Mobilny stanowi koncepcję korzystną, zwłaszcza dla osób, chcących niewiele płacić, przy jednoczesnym wykorzystywaniu maksymalnych możliwości. Miesięczny abonament w Orange wynosi tu 45 zł, co w porównaniu z innymi operatorami wydaje ceną optymalną, jednak należy do niego doliczyć osobne raty za telefon.

Za tą kwotę użytkownik otrzymuje od Orange nielimitowane rozmowy na telefony komórkowe i stacjonarne, zarówno w Polsce, jak i całej Unii Europejskiej. Dodatkowo abonament komórkowy obejmuje również darmowe wysyłanie krótkich wiadomości tekstowych, czy MMS-ów bez ograniczeń i do każdego. Takie rozwiązanie stwarza, więc możliwość pozostawania w kontakcie z najbliższymi.

Zainteresowanych internetem warto poinformować, iż Plan Mobilny posiada w sobie także 7 GB transferu, możliwego do wykorzystania w dowolnie wybrany sposób.

Umowa z Orange zawierana jest na 24 miesiące. Z uwagi na stosunkowo wysoką cenę i czas trwania umowy, oferta Orange znalazła się na ostatnim miejscu rankingu abonamentów.

Jak wybrać najlepszy abonament i jednocześnie najtańszy?

W tym momencie najważniejszym elementem każdego planu jest transfer. Chyba wszyscy korzystamy z internetu, nie tylko do zabawy, ale często także do pracy. Warto więc upewnić się, że nasze gigabajty wystarczą nam zawsze do końca miesiąca. Jeśli aktywnie korzystamy ze wszystkich popularnych aplikacji takich jak YouTube, Facebook, czy nawigacje online i przeglądarki, raczej nie powinniśmy mieć mniej niż 10 GB miesięcznie.

Kolejna sprawa to roaming danych. Po wprowadzeniu przez UE nowych przepisów, na mocy których możemy korzystać z oferty operatorów GSM w każdym kraju Unii tak, jak w swoim własnym, dostawcy usług zaczęli kombinować, wprowadzając limity na transfer poza granicami Polski, za który nie musimy dopłacać.

SMS-y oraz darmowe minuty potraktować możemy jako drugorzędne. Fajnie, gdy są, ale to nie one zazwyczaj decydują o atrakcyjności danej taryfy. Tym bardziej że dzwonić i wysyłać wiadomości możemy przecież, korzystając wyłącznie z internetu. Mamy nadzieję, że nasz ranking abonamentów pomoże Państwu w wyborze najlepszej oferty.

Pytania i odpowiedzi na temat abonamentu komórkowego

Która sieć ma najtańszy abonament?

Najtańsze abonamenty znajdziemy u operatorów nju mobile i Heyah. Oscylują w granicach 20 zł / msc. Sprawdź szczegóły w tabeli.

Gdzie najtaniej abonament bez telefonu?

Najtańszy abonament bez telefonu znajdziemy u operatora Virgin Mobile. Ceny abonamentu zaczynają się już od 14,50 zł.