Plush
Skorzystaj z oferty

Cena

25 zł

Internet

15 GB

SMS

Bez limitu

Minuty

Bez limitu

Bonusy

HBO GO

nju mobile
Skorzystaj z oferty

Cena

29 zł

Internet

do 100GB

SMS

Bez limitu

Minuty

Bez limitu

Bonusy

NIE

Plus
Skorzystaj z oferty

Cena

50 zł

Internet

12 GB

SMS

Bez limitu

Minuty

Bez limitu

Bonusy

NIE

Virgin Mobile
Skorzystaj z oferty

Cena

14 zł

Internet

do 15 GB

SMS

Bez limitu

Minuty

Bez limitu

Bonusy

TAK

T-Mobile
Skorzystaj z oferty

Cena

59,90 zł

Internet

5 GB

SMS

0

Minuty

Bez limitu

Bonusy

NIE

Play
Skorzystaj z oferty

Cena

55 zł

Internet

20 GB

SMS

0

Minuty

Bez limitu

Bonusy

TAK

Orange
Skorzystaj z oferty

Cena

35 zł

Internet

3 GB

SMS

0,20 zł

Minuty

Bez limitu

Bonusy

Music Pass

Przedstawiamy zestawienie najlepszych ofert na abonament. Na początku 2020 roku operatorzy komórkowi postawili na sprawdzone oferty abonamentowe, które cieszą się popularnością od kilku tygodni. Oferty zaprezentowane poniżej, są więc obecne na rynku jakiś czas, a ich zestawienie w naszej liście bazuje przede wszystkim na nielimitowanych propozycjach czy też niskich stawkach przy dużych możliwościach. Tradycyjnie zestawienie otwierają oferty abonamentowe z telefonem, które według ostatnich badań, cieszą się największym zainteresowaniem wśród odbiorców.

Ranking abonamentów z telefonem. Najlepszy abonament z telefonem

1. Plush Abo 15 GB – Najlepsza oferta na abonament

Niepodzielny lider w naszym rankingu abonamentów, który od dłuższego czasu stanowi najciekawszą propozycję abonamentową dla swoich Klientów. 25 złotych miesięcznie wystarcza, aby użytkownik mógł cieszyć się w pełni nielimitowanymi połączeniami do wszystkich sieci, jak i na numery stacjonarne. Atutem oferty jest także brak ograniczeń w przypadku wysyłania krótkich wiadomości tekstowych, jak również mmsów.

Plush Abo to doskonały abonament dla osób, chcących korzystać ze wszystkich usług także za granicą. Operator Plush pozwala bowiem na nielimitowane połączenia i wiadomości międzynarodowe, co z pewnością przyda się osobom podróżującym na terenie Unii Europejskiej. Zaletą oferty jest obecność dużego, darmowego transferu internetowego, wynoszącego aż 15 GB na terenie kraju (+ dodatkowe 10 GB na korzystanie z YouTube’a) i 2 GB poza jego obszarem. Jeśli doliczyć do tego spory wachlarz dostępnych smartfonów, Klient ma szansę na propozycję z dobrym telefonem oscylującą w granicach 80-100 złotych miesięcznie. Umowa podpisywana z operatorem nie jest ograniczona czasowo, co sprawia, że można z niej korzystać tak długo, jak tylko się chce.

Sprawdź ofertę Plush Abo 15 GB

2. T-mobile M (79 zł)

T-MobileT-mobile jest kolejnym operatorem, znacznie liczącym się w majowym rankingu najlepszych abonamentów. Za kwotę 79 złotych miesięcznie udostępnia zainteresowanym nielimitowane rozmowy i wiadomości tekstowe (w tym mmsy) do wszystkich sieci i na telefony stacjonarne. Dodatkowo, pozwala swobodnie korzystać z wspomnianych wyżej usług, również poza granicami Polski, co daje sposobność pozostawania w kontakcie zawsze wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba. Atutem oferty na abonament od T-mobile jest z pewnością transfer bezpłatnego internetu, wynoszący 15 GB w kraju i 3,6 GB poza nim.

Umowa podpisywana z odbiorcą zawierana jest na 24 miesiące. T-Mobile M to oferta abonamentu dla miłośników surfowania po sieci i użytkowników internetowych aplikacji (dostępnych za darmo).

Niestety T-mobile wymaga opłaty aktywacyjnej, która wynosi 49,9 złotych, jednak w kwocie abonamentu wliczona jest już rata za nowoczesny smartfon. Osoby zdecydowane przenieść numer od innego operatora, otrzymują dodatkowo pół roku abonamentu za 1 zł.

Sprawdź ofertę T-Mobile

3. Plus 60

PlusW jednym z najbardziej rozbudowanych abonamentów Plusa użytkownik otrzymuje szereg darmowych usług, dostępnych w kwocie 50 złotych miesięcznie. W ich skład wchodzą nielimitowane połączenia głosowe na numery stacjonarne i do wszystkich sieci, a także możliwość wysyłania smsów i mmsów bez ograniczeń. Miłośnicy internetu ucieszą się z dostępnego darmowego transferu, umożliwiającego wykorzystanie 12 GB na pełnej prędkości.

Podobnie jak inni operatorzy, również Plus daje sposobność swobodnego dzwonienia w ramach roamingu, udostępniając darmowe rozmowy głosowe i nielimitowane krótkie wiadomości głosowe i mmsy. Za przeniesienie numeru Plus nagradza darmowym abonamentem przez 6 miesięcy. Także HBO Go udostępnia przez pierwszych 30 dni bez naliczania dodatkowych opłat. Minusem jest fakt, iż kwota 50 złotych obejmuje wyłącznie abonament w Plusie, więc należy do niej doliczyć raty za sprzęt, jednak jego ceny w opłacie startowej często wynoszą 0 złotych.

Sprawdź ofertę Plush Abo 15 GB4. Plan Wzbogacony od Orange

Jeden z najbardziej popularnych planów oferowanych przez pomarańczowego operatora Orange. Koszt miesięcznego abonamentu wynosi tu 69,99 złotych, jednak należy do niego doliczyć osobne raty za telefon. Atutem jest oferta promocyjna, obejmująca niektóre modele spłacane nie przez 24 a zaledwie 18 miesięcy. w oferowanej kwocie użytkownik otrzymuje nielimitowane połączenia głosowe, jak i wysyłanie smsów i mmsów do wszystkich sieci na terenie kraju i w ramach roamingu Unii Europejskiej. Miłośnicy korzystania z internetu, w Planie Wzbogaconym otrzymują 20 GB darmowego transferu na pełnej prędkości w Polsce oraz 4,5 GB w UE. Za przeniesienie numeru, klient zyskuje pół roku darmowego abonamentu.

5. Nowa propozycja – SOLO L w sieci PLAY

Play sieć komórkowaNowość, która pierwszy raz gości w zestawieniu najlepszych ofert abonamentowych. Propozycja od Play, dostępna już od 80 złotych miesięcznie (obejmująca nie tylko abonament, ale również ratę za sprzęt). w jej ramach użytkownik otrzymuje nielimitowane rozmowy i smsy (w tym mmsy) do wszystkich sieci w kraju i za granicą oraz na numery stacjonarnie. Choć opłata miesięczna nie należy do najniższych, PLAY stara się zrekompensować ją poprzez 30 G transferu na pełnej prędkości w kraju i 1 GB w roamingu.

Co więcej, klienci mogą cieszyć się rozszerzonym pakietem TV PLAY, rocznym, darmowym dostępem do TIDAL’a, jak i SHOWMAX oraz HBO GO bez opłat przez pół roku. Pomysł wydaje się mocno atrakcyjny, gdyż dodatkowo, poza wymienionymi bonusami za przeniesienie numeru do Play można otrzymać darmowy abonament przez sześć miesięcy (a w przypadku wyboru telefonu z serii oferowanych przez Samsunga) okres ten wydłużony zostaje do dziewięciu miesięcy.

6. PLAY- Stan nielimitowany Solo 60

Operator Play, jak dogodzić swoim Klientom. Po raz kolejny, w zestawieniu pojawia się więc oferta Stan Nielimitowany Solo 60, który miesięcznie kosztuje tylko 60 zł. Propozycja abonamentu od PLAY jest skierowana do wszystkich osób, chcących mieć niczym nieograniczone możliwości korzystania ze swoich usług, a dodatkowo nowoczesny sprzęt, sprawdzający się w każdej sytuacji. Oferta abonamentowa daje się nielimitowane rozmowy i smsy/mmsy do wszystkich sieci nie tylko w Polsce, ale i całym roamingu Unii Europejskiej.

Miłośników korzystania z serwisów internetowych czy aplikacji z pewnością zadowoli fakt, iż w tej ofercie użytkownik dostaje 10 GB transferu, pozwalającego na dowolne wykorzystanie. Po wykorzystaniu pakietu, surfowanie w Internecie nadal jest możliwe, jednak jego prędkość zostaje ograniczona do 1 MB/s. Propozycja PLAY obowiązuje przy podpisywaniu umowy na 24 miesiące, a co ważniejsze, opłata w wysokości 60 zł jest już kosztem, w który wliczone zostają raty za nowoczesny sprzęt. Ponadto fioletowy operator udostępnia szereg modeli do wyboru, co tylko zwiększa jego atrakcyjność.

7. Pomarańczowy operator, czyli Plan Optymalny w Orange

OrangeOrange od dłuższego czasu jest nieustannie obecny w naszym rankingu abonamentów. Jego Plan Optymalny stanowi koncepcję korzystną, zwłaszcza dla osób, chcących niewiele płacić, przy jednoczesnym wykorzystywaniu maksymalnych możliwości. Miesięczny abonament w Orange wynosi tu 49,99 zł, co w porównaniu z innymi operatorami wydaje się korzyścią samą w sobie. Za tą kwotę użytkownik otrzymuje od Orange nielimitowane rozmowy na telefony komórkowe i stacjonarne, zarówno w Polsce, jak i całym roamingu Unii Europejskiej. Dodatkowo, abonament obejmuje również darmowe wysyłanie krótkich wiadomości tekstowych, czy mmsów bez ograniczeń i do każdego. Takie rozwiązanie stwarza, więc możliwość pozostawania w kontakcie z najbliższymi. Zainteresowanych internetem warto poinformować, iż Plan Optymalny posiada w sobie także 10 GB transferu, możliwego do wykorzystania w dowolnie wybrany sposób.

Pomysł przyciąga zainteresowanych, chociażby dlatego, że wraz z ratami za wybranego smartfona, koszty nie są aż tak wysokie, co u konkurencji. Co więcej, także umowa na 24 miesiące nie jest niczym strasznym ( niektórzy operatorzy oferują bowiem korzystne warunki ale przy zawarciu umowy na 36 miesięcy). Nie ma się zatem czemu dziwić, iż Plan Optymalny na stałe zagościł w rankingach najlepszych ofert.

Najlepszy abonament bez telefonu – ranking abonamentów bez telefonu

1. Plush Abo 10 GB – najtańszy abonament bez telefonu bez limitu rozmów i sms-ów

Plush Abo 10 GB jest najlepszą ofertą dla ludzi, którzy szukają abonamentu bez konieczności płacenia za telefon. Plush Abo 10 GB to nielimitowane połączenia i wiadomości tekstowe do wszystkich operatorów oraz 10 GB pakietu internetowego za jedyne 25 złotych miesięcznie. To obecnie najtańszy abonament bez telefonu, dostępny w takiej formie na rynku. Zaletą jest z pewnością nieograniczona czasowo umowa, jak również szereg bonusów, a wśród nich darmowe social media oraz dodatkowe 10 GB dla miłośników YouTube’a.

Co więcej, Plush premiuje stałych klientów, zwiększając ich podstawowy pakiet nawet do 20 GB co miesiąc. To bez wątpienia rozwiązanie, które warto wziąć pod uwagę nie tylko ze względu na koszty, ale również paletę możliwości otrzymywanej w niskiej kwocie.

2. Nju Mobile „Wszystko za nie więcej niż 29 złotych” oferta bez limitu

Nju mobileNju Mobile stawia na wygodę i przejrzyste warunki. W ofercie abonamentowej bez telefonu od nju Mobile użytkownik otrzymuje nielimitowane połączenia na rozmowy głosowe w kraju i za granicą oraz brak jakichkolwiek ograniczeń w wysyłaniu krótkich wiadomości tekstowych i mmsów.

Bezterminowa umowa zobowiązuje klienta do co miesięcznej opłaty w wysokości 29 złotych miesięcznie, i choć nie daje w zamian żadnych dodatkowych bonusów (np. w postaci darmowych aplikacji internetowych) sam transfer danych stopniowo wzrasta aż do 30 GB. Nie ma się zatem czemu dziwić, iż Nju Mobile na stałe wpisał się w rankingi najlepszych ofert abonamentowych na rynku.

3. Plus bez telefonu za 30 zł miesięcznie

Oferta abonamentowa Plusa bez telefonu jest bardzo zbliżona, do tej uwzględniającej obecność drogiego sprzętu, z tą jednak różnicą, że miesięczne opłaty pozostają niezmienne i wynoszą zaledwie 30 zł. Za tą niewielką kwotę abonamentową, osoba podpisująca umowę zyskuje nielimitowane połączenia głosowe do wszystkich sieci na telefony komórkowe i stacjonarne. Co więcej, rozmowy obowiązują nie tylko na terenie Polski, ale również w granicach Unii Europejskiej.

Minusem dla niektórych, może być fakt, iż w ramach pakietu dostępne jest 2 GB internetu, co jednak w praktyce, umożliwia swobodne surfowanie po sieci (a więc korzystanie z aplikacji mobilnych, sprawdzanie aktualnych wydarzeń czy korzystanie z social media. Sam plan taryfowy Plus 40 obowiązuje przez 24 miesiące. Plus daje jednak spory wybór pakietów dodatkowych, umożliwiając poszerzenie swoich usług dla tych najbardziej wymagających. Pomysł jest więc opcją zawierającą dużo możliwości, a niewielki, miesięczny koszt nie obciąża domowego budżetu. Nie można mieć zatem wątpliwości, dlaczego Plus 40. zawitał również w tym zestawieniu.

4. Virgin Mobile za 14 zł

Propozycja od Virgin Mobile jest nieco inna niż ta od Plush’a i z pewnością skromniejsza, jednak niesie za sobą sporo korzyści. Za 14 złotych miesięcznie użytkownik otrzymuje nielimitowane połączenia głosowe oraz możliwość wysyłania dowolnej ilości smsów i mmsów do wszystkich sieci. Operator proponuje internet do 15 GB. Płacisz za tyle ile zużyjesz, czyli jeśli nie będziesz w ogóle korzystać z internetu to zapłacisz 14 zł, jeśli zużyjesz 15 GB to zapłacisz 29 zł. Koszt 1 GB to 1 zł.  Podobnie, jak we wcześniejszej ofercie, także w Virgin Mobile klient podpisuje bezterminową umowę.

5. Premium Mobile i Freedom

Niezbyt rozpoznawalny do tej pory operator, wciąż zyskuje na zainteresowaniu dzięki atrakcyjnej ofercie abonamentowej Freedom2. 24,70 złotych miesięcznie to niezbyt wygórowana cena za usługi dostępne w tej opcji. Użytkownik może bowiem dowolnie korzystać z nielimitowanych połączeń krajowych oraz nieograniczonych smsów i mmów do każdej sieci. Niestety, minusem dla osób podróżujących po świecie jest brak obecności darmowego roamingu. Jednak na plus przemawia dostępność do 20 GB darmowego transferu internetowego na pełnej prędkości, dostępnego od pierwszego dnia obecności w sieci. Zaletą jest również opcja podpisywania bezterminowej umowy.

6. Lajt Mobile – Lajtowy Hit

Lajt MobileDo tej pory operator nie znajdował się w czołowej piątce, jednak od końca września tego roku Lajt Mobile obniżył co miesięczną opłatę abonamentową. w tej chwili wynosi oni niecałe 30 złotych miesięcznie i obejmuje nielimitowane połączenia do wszystkich sieci oraz brak ograniczeń w wysyłaniu smsów i mmsów.

Co prawda, w podstawowym pakiecie zabrakło darmowych minut na numery stacjonarne, jednak dokupienie tej opcji wynosi zaledwie 2 złote w skali miesiąca. Dużym minusem dla niektórych może być jednak brak darmowego roamingu. Wirtualny operator stawia za to na spory transfer internetowy w postaci 30 GB na pełnej prędkości, czym deklasuje niektóre firmy zaprezentowane powyżej. Podobnie, jak w poprzednich przykładach, tak i tu klient ma możliwość podpisania umowy na czas nieokreślony.