Przedstawiamy zestawienie najlepszych i najtańszych abonamentów komórkowych. Każdą z ofert możesz zamówić bez wychodzenia z domu. Poniższy ranking abonamentów bazuje przede wszystkim na nielimitowanych rozmowach, SMSach, dużych pakietach internetowych i niskich stawkach miesięcznych.
Plush
Skorzystaj z oferty

Cena

25 zł

Pakiet internetowy

15 GB

SMSy do wszystkich

Bez limitu

Rozmowy do wszystkich

Bez limitu

Virgin Mobile
Skorzystaj z oferty

Cena

14 zł

Internet

do 15 GB

SMSy do wszystkich

Bez limitu

Rozmowy do wszystkich

Bez limitu

nju mobile
Skorzystaj z oferty

Cena

od 9 zł

Internet

do 100GB

SMSy do wszystkich

Bez limitu

Rozmowy do wszystkich

Bez limitu

Plus
Skorzystaj z oferty

Cena

30 zł

Internet

12 GB

SMSy do wszystkich

Bez limitu

Rozmowy do wszystkich

Bez limitu

Red Bull Mobile
Skorzystaj z oferty

Cena

30 zł

Internet

10 GB

SMSy do wszystkich

Bez limitu

Rozmowy do wszystkich

Bez limitu

T-Mobile
Skorzystaj z oferty

Cena

39 zł

Internet

5 GB

SMSy do wszystkich

Bez limitu

Rozmowy do wszystkich

Bez limitu

Play
Skorzystaj z oferty

Cena

35 zł

Internet

7 GB

SMSy do wszystkich

0,19 zł

Rozmowy do wszystkich

Bez limitu

Orange
Skorzystaj z oferty

Cena

35 zł

Internet

3 GB

SMSy do wszystkich

0,20 zł

Rozmowy do wszystkich

Bez limitu

Najlepszy abonament bez telefonu – ranking abonamentów bez telefonu

W naszym rankingu abonamentów bez telefonu wygrywają mniejsze firmy z polskiego rynku gsm. Ci operatorzy komórkowi przyciągają o wiele tańszymi abonamentami telefonicznymi oraz bezterminowymi umowami.

Główni operatorzy nie mają w tej chwili czym się pochwalić. Oferty abonamentów komórkowych Orange, T-Mobile, Plus oraz Play są najdroższe, a w cenie, jaką trzeba zapłacić, nie dostajemy zbyt wiele. Jedynie abonament w sieci Orange jest tańszy niż 50 zł miesięcznie i oferuje zaledwie 3 GB internetu. Do wykorzystania w Unii Europejskiej poza Polską w Orange, Play, Plus, czy T-Mobile mieć będziemy zaledwie 1 – 12 GB (w zależności od operatora). We wszystkich ofertach znajdziemy za to rozmowy bez limitu w ramach abonamentu telefonicznego.

Oczywiście dwa pierwsze miejsca w rankingu abonamentów są całkowicie subiektywne. Dla kogoś, kto potrzebuje mniej transferu i chciałby też płacić mniej, oferty Nju Mobile oraz Virgin Mobile, z pewnością zamienią się miejscami “na pudle”. Jednak tak duży limit danych, jak w ofercie Nju Mobile przyda się nie tylko użytkownikom smartfonów, ale także osobom, które nie mają w domu internetu stacjonarnego, a nie chcą rezygnować na przykład z oglądania filmów na Netflixie, czy grania w gry online.

Warto pamiętać o tym, że zawsze bardziej opłaca się kupić osobno abonament, a osobno interesujący nas telefon. Po pierwsze, oferty bez smartfona to często najtańszy abonament, co podczas 12 lub 24 miesięcy trwania umowy może przełożyć się na sporą oszczędność. Po drugie, kupując telefon w sklepie, a nie u operatora, zapłacimy niemal zawsze o wiele mniej.

1. Plush Abo 10 GB – najtańszy abonament bez telefonu bez limitu rozmów i sms-ów

Plush Abo 10 GB jest najlepszą ofertą dla ludzi, którzy szukają abonamentu bez konieczności płacenia za telefon. Plush Abo 10 GB to nielimitowane połączenia i wiadomości tekstowe do wszystkich operatorów oraz 10 GB pakietu internetowego za jedyne 25 złotych miesięcznie. To obecnie najtańszy abonament bez telefonu, dostępny z 10 GB internetu. Zaletą jest z pewnością nieograniczona czasowo umowa i szereg bonusów, a wśród nich darmowe social media oraz dodatkowe 10 GB na YouTube.

Co więcej, Plush premiuje stałych klientów, zwiększając ich podstawowy pakiet internetu nawet do 20 GB co miesiąc. To bez wątpienia abonament, który warto wziąć pod uwagę nie tylko ze względu na koszty, ale również ilość możliwości otrzymywanej w niskiej kwocie.

Jeśli zaś szukasz jeszcze tańszej oferty abonamentowej to zainteresuje Cię Plush 1 GB za jedyne 10 zł. W przypadku tej oferty nie ma już nielimitowanych rozmów i SMSów, dlatego jest to najlepsza opcja, dla osób, które potrzebuję abonamentu jedynie do odbierania połączeń i sporadycznego korzystania z internetu.

Skorzystaj z oferty Plush Abo 10 GB

2. Najtańszy abonament komórkowy na rynku – Virgin Mobile za 14 zł

Propozycja od Virgin Mobile jest nieco inna niż ta od Plush’a i z pewnością skromniejsza, jednak niesie za sobą sporo korzyści między innymi taką, że jest to najtańszy abonament komórkowy w naszym rankingu. Za 14 złotych miesięcznie użytkownik otrzymuje nielimitowane połączenia głosowe oraz możliwość wysyłania dowolnej ilości smsów i mmsów do wszystkich sieci komórkowych. To czyni Virgin Mobile najtańszą ofertą abonamentową.

Operator proponuje internet do 15 GB. Płacisz za tyle ile zużyjesz, czyli jeśli nie będziesz w ogóle korzystać z internetu to zapłacisz 14 zł, jeśli zużyjesz 15 GB to zapłacisz 29 zł. Koszt 1 GB internetu w tym abonamencie to 1 zł.  Podobnie, jak w ofercie abonamentowej od Plusha, także w Virgin Mobile klient podpisuje bezterminową umowę.

3. nju mobile „Wszystko za nie więcej niż 29 złotych” oferta abonamentu bez limitu

Nju Mobile stawia na wygodę i przejrzyste warunki. W ofercie abonamentowej bez telefonu od nju mobile użytkownik otrzymuje nielimitowane połączenia na rozmowy głosowe w kraju i za granicą oraz brak jakichkolwiek ograniczeń w wysyłaniu krótkich wiadomości tekstowych i mmsów.

Bezterminowa umowa na abonament zobowiązuje klienta do co miesięcznej opłaty w wysokości 29 złotych miesięcznie, i choć nie daje w zamian żadnych dodatkowych bonusów (np. w postaci darmowych aplikacji internetowych) sam transfer danych stopniowo wzrasta aż do 30 GB. Nie ma się zatem czemu dziwić, iż nju mobile na stałe wpisał się w rankingi najlepszych ofert abonamentowych na rynku.

Skorzystaj z oferty nju mobile

4. Plus bez telefonu za 30 zł miesięcznie

Oferta abonamentowa Plusa bez telefonu jest bardzo zbliżona, do tej z telefonem, z tą jednak różnicą, że miesięczne opłaty pozostają niezmienne i wynoszą zaledwie 30 zł. Za tą niewielką kwotę abonamentową, osoba podpisująca umowę zyskuje nielimitowane połączenia głosowe do wszystkich sieci na telefony komórkowe i stacjonarne. Co więcej, rozmowy obowiązują nie tylko na terenie Polski, ale również w granicach Unii Europejskiej.

Minusem dla niektórych, może być fakt, iż w ramach pakietu dostępne jest 2 GB internetu, co jednak w praktyce, umożliwia swobodne surfowanie po sieci (a więc korzystanie z aplikacji mobilnych, sprawdzanie aktualnych wydarzeń czy korzystanie z social media. Sam plan taryfowy Plus 40 obowiązuje przez 24 miesiące. Plus daje jednak spory wybór pakietów dodatkowych, umożliwiając poszerzenie swoich usług dla tych najbardziej wymagających. Pomysł jest więc opcją zawierającą dużo możliwości, a niewielki, miesięczny koszt nie obciąża domowego budżetu. Nie można mieć zatem wątpliwości, dlaczego Plus 40. zawitał również w tym zestawieniu.

5. T-Mobile

T-MobileT-Mobile wciąż zyskuje na zainteresowaniu dzięki atrakcyjnej ofercie abonamentowej. 59 złotych miesięcznie to niezbyt wygórowana cena za usługi dostępne w tej opcji. Użytkownik może bowiem dowolnie korzystać z nielimitowanych połączeń krajowych oraz nieograniczonych smsów i mmów do każdej sieci. Niestety, minusem dla osób podróżujących po świecie jest brak obecności darmowego roamingu. Jednak na plus przemawia dostępność do 5 GB darmowego transferu internetowego na pełnej prędkości, dostępnego od pierwszego dnia obecności w sieci. Zaletą jest również opcja podpisywania bezterminowej umowy.

6. Red Bull Mobile

Red Bull MobileDo tej pory operator nie znajdował się w czołowej piątce, jednak od końca września tego roku Red Bull Mobile obniżył co miesięczną opłatę abonamentową. w tej chwili wynosi oni niecałe 30 złotych miesięcznie i obejmuje nielimitowane połączenia do wszystkich sieci oraz brak ograniczeń w wysyłaniu smsów i mmsów.

Co prawda, w podstawowym pakiecie zabrakło darmowych minut na numery stacjonarne, jednak dokupienie tej opcji wynosi zaledwie 2 złote w skali miesiąca. Dużym minusem dla niektórych może być jednak brak darmowego roamingu. Wirtualny operator stawia za to na spory transfer internetowy w postaci 30 GB na pełnej prędkości, czym deklasuje niektóre firmy zaprezentowane powyżej. Podobnie, jak w poprzednich przykładach, tak i tu klient ma możliwość podpisania umowy na czas nieokreślony.

Ranking abonamentów z telefonem. Najlepszy abonament z telefonem

1. Plush Abo 15 GB – Najlepsza oferta na abonament z telefonem

Niepodzielny lider w naszym rankingu abonamentów i zdecydowanie najlepsza oferta, która od dłuższego czasu stanowi najciekawszą ofertę abonamentową dla swoich Klientów. 25 złotych miesięcznie wystarcza, aby użytkownik mógł cieszyć się w pełni nielimitowanymi połączeniami do wszystkich sieci, jak i na numery stacjonarne. Atutem oferty jest także brak ograniczeń w przypadku wysyłania krótkich wiadomości tekstowych i mmsów.

Plush ABO to doskonały abonament komórkowy dla osób, chcących korzystać ze wszystkich usług także za granicą. Operator Plush pozwala bowiem na nielimitowane połączenia i wiadomości międzynarodowe, co z pewnością przyda się osobom podróżującym na terenie Unii Europejskiej.

Zaletą oferty jest obecność dużego, darmowego transferu internetowego, wynoszącego aż 15 GB na terenie kraju (+ dodatkowe 10 GB na korzystanie z YouTube’a) i 2 GB poza jego obszarem. Jeśli doliczyć do tego spory wachlarz dostępnych smartfonów, Klient ma szansę na propozycję z dobrym telefonem oscylującą w granicach 40-100 złotych miesięcznie. Sprawdź ranking smartfonów 2020.

Umowa w przypadku oferty z telefonem w Plushu podpisywana jest na okres 24 miesięcy. Przykładowo Xiaomi Redmi 8 możesz mieć już za 44 zł miesięcznie gdzie za sam sprzęt płacisz 19 zł miesięcznie a za abonament 25 zł. Jest to jeden z najtańszych abonamentów dostępnych na rynku.

Skorzystaj z oferty Plush Abo 15 GB

 

2. Plus 50 – telefon na abonament od Plusa

PlusW jednym z najbardziej rozbudowanych abonamentów Plusa użytkownik otrzymuje szereg darmowych usług, dostępnych w kwocie 50 złotych miesięcznie. W ich skład wchodzą nielimitowane połączenia głosowe na numery stacjonarne i do wszystkich sieci, a także możliwość wysyłania smsów i mmsów bez ograniczeń. Miłośnicy internetu ucieszą się z dostępnego darmowego transferu, umożliwiającego wykorzystanie 12 GB na pełnej prędkości.

Podobnie jak inni operatorzy, również Plus daje sposobność swobodnego dzwonienia w ramach roamingu, udostępniając darmowe rozmowy głosowe i nielimitowane krótkie wiadomości głosowe i mmsy. Za przeniesienie numeru Plus nagradza darmowym abonamentem przez 6 miesięcy. Także HBO Go udostępnia przez pierwszych 30 dni bez naliczania dodatkowych opłat. Minusem jest fakt, iż kwota 50 złotych obejmuje wyłącznie abonament w Plusie, więc należy do niej doliczyć raty za sprzęt, jednak jego ceny w opłacie startowej często wynoszą 0 złotych.

Skorzystaj z oferty Plush Abo 15 GB

3. T-mobile S za 59 zł

T-MobileT-mobile jest kolejnym operatorem, znacznie liczącym się w majowym rankingu najlepszych abonamentów. Za kwotę 59 złotych miesięcznie udostępnia zainteresowanym nielimitowane rozmowy i wiadomości tekstowe (w tym mmsy) do wszystkich sieci i na telefony stacjonarne. Dodatkowo, pozwala swobodnie korzystać z wspomnianych wyżej usług, również poza granicami Polski, co daje sposobność pozostawania w kontakcie zawsze wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba. Atutem oferty na abonament od T-mobile jest z pewnością transfer bezpłatnego internetu, wynoszący 5 GB w kraju i 3,6 GB poza nim.

Umowa podpisywana z odbiorcą zawierana jest na 24 miesiące. T-Mobile M to oferta abonamentu dla miłośników surfowania po sieci i użytkowników internetowych aplikacji (dostępnych za darmo).

Niestety T-mobile wymaga opłaty aktywacyjnej, która wynosi 49,9 złotych, jednak w kwocie abonamentu wliczona jest już rata za nowoczesny smartfon. Osoby zdecydowane przenieść numer od innego operatora, otrzymują dodatkowo pół roku abonamentu za 1 zł.

Skorzystaj z oferty T-Mobile

4. Play SOLO M i L

Play sieć komórkowa

SOLO M

Po raz kolejny, w zestawieniu pojawia się oferta Solo M, która miesięcznie kosztuje 55 zł. Propozycja abonamentu od PLAY jest skierowana do wszystkich osób, chcących mieć niczym nieograniczone możliwości korzystania ze swoich usług, a dodatkowo nowoczesny sprzęt, sprawdzający się w każdej sytuacji. Oferta abonamentowa daje się nielimitowane rozmowy i smsy/mmsy do wszystkich sieci nie tylko w Polsce, ale i całym roamingu Unii Europejskiej.

Miłośników korzystania z serwisów internetowych czy aplikacji z pewnością zadowoli fakt, iż w tej ofercie użytkownik dostaje 10 GB transferu, pozwalającego na dowolne wykorzystanie. Po wykorzystaniu pakietu, surfowanie w Internecie nadal jest możliwe, jednak jego prędkość zostaje ograniczona do 1 MB/s. Propozycja PLAY obowiązuje przy podpisywaniu umowy na 24 miesiące, a co ważniejsze, opłata w wysokości 55 zł jest już kosztem, w który wliczone zostają raty za nowoczesny sprzęt (oczywiście w zależności od tego jaki model użytkownik wybierze). Ponadto fioletowy operator udostępnia szereg modeli do wyboru, co tylko zwiększa jego atrakcyjność.

Co więcej, klienci mogą cieszyć się rozszerzonym pakietem TV PLAY, rocznym, darmowym dostępem do TIDAL’a, jak i SHOWMAX oraz HBO GO bez opłat przez pół roku. Pomysł wydaje się mocno atrakcyjny, gdyż dodatkowo, poza wymienionymi bonusami za przeniesienie numeru do Play można otrzymać darmowy abonament przez sześć miesięcy (a w przypadku wyboru telefonu z serii oferowanych przez Samsunga) okres ten wydłużony zostaje do dziewięciu miesięcy.

SOLO L

Nowość, która pierwszy raz gości w zestawieniu najlepszych ofert abonamentowych. Propozycja od Play, dostępna już od 80 złotych miesięcznie (obejmująca nie tylko abonament, ale również ratę za sprzęt). w jej ramach użytkownik otrzymuje nielimitowane rozmowy i smsy (w tym mmsy) do wszystkich sieci w kraju i za granicą oraz na numery stacjonarnie. Choć opłata miesięczna nie należy do najniższych, PLAY stara się zrekompensować ją poprzez 30 G transferu na pełnej prędkości w kraju i 1 GB w roamingu.

5. Orange Plan Mobilny 45

OrangeOrange od dłuższego czasu jest nieustannie obecny w naszym rankingu abonamentów. Jego Plan Mobilny stanowi koncepcję korzystną, zwłaszcza dla osób, chcących niewiele płacić, przy jednoczesnym wykorzystywaniu maksymalnych możliwości. Miesięczny abonament w Orange wynosi tu 45 zł, co w porównaniu z innymi operatorami wydaje ceną optymalną, jednak należy do niego doliczyć osobne raty za telefon.

Za tą kwotę użytkownik otrzymuje od Orange nielimitowane rozmowy na telefony komórkowe i stacjonarne, zarówno w Polsce, jak i całej Unii Europejskiej. Dodatkowo, abonament komórkowy obejmuje również darmowe wysyłanie krótkich wiadomości tekstowych, czy mmsów bez ograniczeń i do każdego. Takie rozwiązanie stwarza, więc możliwość pozostawania w kontakcie z najbliższymi. Zainteresowanych internetem warto poinformować, iż Plan Mobilny posiada w sobie także 7 GB transferu, możliwego do wykorzystania w dowolnie wybrany sposób.

Umowa z Orange zawierana jest na 24 miesiące. Z uwagi na stosunkowo wysoką cenę i czas trwania umowy, oferta Orange znalazła się na ostatnim miejscu rankingu abonamentów.

Jak wybrać najlepszy abonament?

W tym momencie najważniejszym elementem każdego planu jest transfer. Chyba wszyscy korzystamy z internetu, nie tylko do zabawy, ale często także do pracy. Warto więc upewnić się, że nasze gigabajty wystarczą nam zawsze do końca miesiąca. Jeśli aktywnie korzystamy ze wszystkich popularnych aplikacji takich jak Youtube, Facebook, czy nawigacje online i przeglądarki, raczej nie powinniśmy mieć mniej niż 10 GB miesięcznie.

Kolejna sprawa to roaming danych. Po wprowadzeniu przez UE nowych przepisów, na mocy, których możemy korzystać z oferty operatorów gsm w każdym kraju Unii tak, jak w swoim własnym, dostawcy usług zaczęli kombinować, wprowadzając limity na transfer poza granicami Polski, za który nie musimy dopłacać.

SMSy oraz darmowe minuty potraktować możemy jako drugorzędne. Fajnie, gdy są, ale to nie one zazwyczaj decydują o atrakcyjności danej taryfy. Tym bardziej, że dzwonić i wysyłać wiadomości możemy przecież, korzystając wyłącznie z internetu. Mamy nadzieję, że nasz ranking abonamentów pomoże Państwu w wyborze najlepszej oferty.

 

 

1 komentarz

 • Avatar

  Mirek Wojciechowski(Posted 16 lipca 2020, 21:13)

  - Reply

  To są oferty w jawny sposób łupiący klienta o czyn w kraju wie niewielu.
  Większość w/w to firmy zachodnie.
  Na zachodzi ( przykład Irlandii) , telefon np.Samsung S 10 za darmo w abonamencie ok 60 euro , przy moich zarobkach ok. 2500/ m-c , oczywiście bez limitu , łącznie z internetem , w umowie na 24 m-ce.
  U nas , sam dzisiaj po pietnastu latach nieobecności , sprawdziłem.
  Abonament ok 150 zł z 15 G internetu i za Samsunga S10 ok 3500 zł , rozłożone na 24 m-ce.
  Policzyłem to wszysto i dało to kwote ponad 7 tys. zł za dwa lata.
  Sprawdzałem T-mobile , Orange i Plus .
  Cenniki zbliżone.
  Jako mechanik zarabiałbym na podobnym stanowisku w Polsce ok 2500 zł/m
  Jakieś pytania ?
  To tylko ułamek góry .
  Nawet nie zdajecie sobie sprawę jak nas łupia z kasy.
  Żyjecie w błogiej nieświadomości w jakim to kraju mlekiem i miodem płynącym jesteście.

Zostaw komentarz