Otvarta opinie klientów

Otvarta opinie Klientów

Pierwszy rok działalności pokazał, iż nowy operator może pogratulować sobie dotarcia do tak szerokiej grupy użytkowników. Osoby, które zdecydowały się przejść do Otvartej, szczerze przyznają, że podstawowym atutem rozwiązania jest jego niska cena. Co więcej, wiele opinii, zarówno tych dostępnych na stronie, jak i innych portalach sugeruje, taki sam zakres działania, zasięg i wygodę, co w przypadku największych operatorów.

Otvarta ogłasza, że jest obecnie najtańszym operatorem komórkowym w kraju. Postanowiliśmy prześledzić ofertę wirtualnego operatora, aby przekonać się, czy faktycznie ma propozycję, która może konkurować z gigantami wśród usług komórkowych.

Otvarta należy do polskich spółek, działających na rynku od 2004 roku. Początkowo, operator Otvarta koncentrował się wyłącznie na klientach indywidualnych, jednak od marca zeszłego roku, poszerzył zakres usług, proponując rozwiązania mobilne na terenie całego kraju. Główna siedziba firmy mieści się w Łodzi. Właściciele Otvartej zapewniają, iż przedsiębiorstwo płaci podatki w Polsce, gdyż doskonale zna współczesne realia naszego kraju i zostało stworzone z myślą o tysiącach rodaków, którzy oczekują tanich, a zarazem rozbudowanych i dopasowanych do oczekiwań usług.

Logo Otvartej to mocne nawiązanie patriotyczne, prezentujące czerwonego orła wpisanego w okrąg, z rozpostartymi skrzydłami. Operator, jako nieliczny w tej branży intensywnie inwestuje w outdoorowy marketing, zapraszając do współpracy wyłącznie znane wśród Polaków osoby.

Co więcej, jego reklamy można usłyszeć i zobaczyć nie tylko w internecie, ale również w prasie, telewizji czy radio. Choć Otvarta skupia się głównie na sprzedaży usług w sieci, posiada rozbudowany system stacjonarnych punktów Klienta, rozlokowanych w całej Polsce, jak i wygodną infolinię z doradcami.

Otvarta abonament

Usługi Otvartej oparte są na infrastrukturze Plusa. Dla odbiorców udostępniono sześć pozycji abonamentowych, zarówno z limitowaną, jak i nieograniczoną czasowo umową. Najtańszy abonament można uzyskać już w kwocie niecałych 8 złotych miesięcznie, co jest doskonałym pomysłem dla wszystkich, lubiących oszczędności. Co więcej, najdroższą opcją Otvartej jest umowa, której opłaty nie przekraczają 56 złotych.

Wybierając abonament w tej sieci można zdecydować się na warianty 24 miesięczne lub zawrzeć umowę bezterminową. Do wyboru są cztery wersje, gdzie wspólnymi elementami są: darmowe rozmowy wewnątrz sieci, brak minimalnego okresu trwania umowy, bezpłatny pakiet wakacyjny w roamingu oraz jakość rozmów HDVoice. Co do cen wygląda to następująco:

  • O! Najtańsza za 7,99 zł miesięcznie z 60 minutami do innych sieci, 19 gr za wiadomości i 2 GB Internetu,
  • O! Najlepsza za 13,99 zł miesięcznie z nielimitowanymi minutami do innych sieci, 19 gr za wiadomości i 11 GB Internetu,
  • O! Korzystna za 17,99 zł miesięcznie z nielimitowanymi minutami do innych sieci, nielimitowanymi wiadomościami i 21 GB Internetu,
  • O! Swobodna za 28,99 zł miesięcznie z nielimitowanymi minutami do innych sieci, nielimitowanymi wiadomościami i 31 GB Internetu,

Dla każdej z tych opcji można wybrać nowy numer bądź przenieść stary, można powiedzieć o, jak tanio! Oferty te oprócz niskiej ceny wyróżnia brak konieczności deklarowania się na dłuższy okres czasu, umowy bezterminowe dają możliwość dużej elastyczności.

Zalety abonamentu w Otvartej

Sieć Otvarta oferuje nielimitowane połączenia do wszystkich, brak ograniczeń w wysyłaniu wiadomości tekstowych a także szeroki pakiet internetowy i roamingowy na wakacje. Zaletą rozwiązań sieci Otvarta jest brak ram czasowych – użytkownik w każdej chwili może zrezygnować z usług, co również jest niewątpliwym atutem oferty.

Dodatkowo, na drugie urodziny operatora, każdy użytkownik przenoszący swój numer do Otvartej zyskuje 50% tańszy abonament przez pierwsze trzy miesiące, co w praktyce oznacza, że przy najniższym pakiecie, oplata wynosi niecałe 4 złote.

[popup_anything id=”16689″]

 

Otvarta internet mobilny – pakiety

Warte uwagi są również rozwiązania internetu mobilnego w sieci Otvarta, który dostępny jest ze stałym bądź dynamicznym IP. To bez wątpienia innowacja, która nie jest dostępna u innych operatorów.

Jakie są oferty Internetu w OTVARTA?

Sieć oferuje cztery pakiety mobilnego Internetu:

  • Za 14,99 zł miesięcznie otrzymujemy 5 GB transferu w jakości LTE lub 5G bez minimalnego okresu trwania umowy,
  • Za 19,99 zł miesięcznie 10 GB na tych samych co powyższe warunkach,
  • Za 34 zł miesięcznie następuje już większy skok, mamy 30 GB Internetu z możliwością opcjonalnego dobrania dodatkowego pakietu Internet Noc,
  • I najciekawsze oferta – za 44,99 zł miesięcznie otrzymujemy 100 GB + 200 GB w nocy. Pakiet nocny jest aktywny między godziną 00.00 a 08.00 rano. Natomiast po zużyciu transferu można nadal korzystać z sieci, ale przy zredukowanej prędkości.

Tu, podobnie jak w przypadku rozmów głosowych, stawki są atrakcyjne. Pięć pakietów z IP dynamicznym, w cenach od 15 do 45 złotych miesięcznie, pozwalają na wykorzystanie od 5 aż do 100 GB internetu.

Pakiet internetowy Noc

Co więcej, Otvarta posiada dodatkowy pakiet Internetowy Noc, umożliwiający wykorzystanie jeszcze większej ilości transferu w godzinach wieczornych. Także w internecie z IP stałym użytkownicy mogą wybierać spośród czterech opcji, z których maksymalna opłata nie przekracza 45 złotych. Obecnie, tak konkurencyjne ceny sprawiają, iż coraz więcej odbiorców decyduje się na wspomniane rozwiązania.

[popup_anything id=”16689″]

Czym jest Pakiet Wakacyjny?

W Pakiecie Wakacyjnym możemy się spodziewać 500 minut rozmów w Unii Europejskiej, Norwegii, na Islandii i w Lichtensteinie na okres 14 dni i przy czasie aktywacji do 24 godzin. Z takiego pakietu można skorzystać dwa razy w ciągu roku. Sama aktywacja jest darmowa. Jako że właśnie zaczęły się wakacje sprawa warta jest rozważenia.

Otvarta kontakt i obsługa Klienta

Na dany moment Otvarta posiada 18 punktów stacjonarnych, w których klient może załatwić wszelkie formalności, a także uzyskać profesjonalną pomoc i doradztwo. Jak podkreśla operator Otvarta, w kolejnych miesiącach mają powstawać nowe lokalizacje, aby wszyscy odbiorcy mieli swobodny dostęp do pomocy. Wygodą jest także panel, dzięki któremu każdy w dowolnym czasie może zgłosić swój problem.

Otvarta jako alternatywa dla innych sieci

Sieć Otvarta jest nowością, która prężnie wkroczyła na polski rynek. To rodzime przedsiębiorstwo, stawiające na rozwój polskiej gospodarki. Twórcy Otvartej podkreślają istotę znajomości realiów, dzięki której udało im się stworzyć ofertę kierowaną do wszystkich odbiorców, niezależnie od możliwości finansowych. Najbliższy czas pokaże, czy Otvarta zyska szersze poparcie, jednak już po roku, można stwierdzić, że stanowi doskonałą alternatywę, dla drogich umów.

Zalety sieci Otvarta

Użytkownicy Otvartej cieszą się komfortem i szerokim wachlarzem możliwości, które otrzymali. Podkreślają, iż dużym plusem jest bezproblemowy kontakt z Biurem obsługi, czy punktami stacjonarnymi. Znaczna część opinii sugeruje, iż odbiorcy uzyskują zdecydowanie lepszą i bardziej profesjonalną pomoc, niż na infoliniach mocno popularnych sieci.

Do atutów Otvartej zalicza się także możliwość zerwania umowy w dowolnie wybranym momencie, co nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Choć wcale nie chcą rezygnować z usług, sam fakt, takiej opcji, dodaje im komfortu.

[popup_anything id=”16689″]

 

Opinie Klientów Otvartej są w 99 % pozytywne. Wiele osób zdecydowało się na wypróbowanie sieci, bez entuzjazmu, jednak po kilku tygodniach przekonało się, że warto pozostać w takim układzie na dłużej. Oczywiście nadal istnieje rzesza klientów, wiernych innym operatorom, jednak porównując opinie, można odnieść wrażenie, że Otvarta ma szansę konkurować z najlepszymi sieciami na polskim rynku.