Pakiety internetowe Orange na kartę

[table id=11 responsive=scroll /]

Pakiety internetowe aktualnie stanowią jedną z najważniejszych usług świadczonych przez wszystkich operatorów sieci komórkowych w tym Orange. Użytkownicy najczęściej poszukują tych dużych pakietów internetowych, które pozwalają na oglądanie filmów i granie w gry niemal bez ograniczeń. Mniejsze taryfy internetowe wybierają ci klienci, którzy z Internetu w telefonie korzystają bardzo rzadko. Pakiety danych internetowych odgrywają także bardzo istotną rolę w kontaktach biznesowych. Jakie pakiety internetowe ma do zaoferowania pomarańczowy operator w ofercie na kartę?

Orange Pakiety internetowe jednorazowe i cykliczne – co wybrać?

Odpowiedź na to pytanie zależy od kilku czynników. Wybierając pakiet internetowy w Orange musimy zastanowić się czy będziemy korzystać z Internetu w telefonie systematycznie, czy też zależy nam na jednorazowej usłudze. Warto dodać, że pakiety cykliczne w Orange wiążą się z wieloma atrakcyjnymi bonusami dla klientów, związanymi z ich stażem w sieci.

Zakup niektórych taryf internetowych z oferty Orange daje także możliwość wysyłania wiadomości tekstowych bez limitu. Aktywując pakiet cykliczny musimy zobowiązać się do systematycznych doładowań, bo tylko wówczas, gdy posiadamy ważne środki na koncie usługa może zostać włączona. Pakiet jednorazowy dedykowany jest dla tych użytkowników, którzy chcą korzystać z pakietu transferu danych internetowych, jednakże ze względów finansowych nie mogą sobie pozwolić na cykliczne zasilanie konta.

Warto także zwrócić uwagę na pakiet elastyczny. Jest on jedną z formą jednorazowej oferty. Mogą z niego skorzystać wszyscy użytkownicy Orange na kartę. Ogromną zaletą tej oferty jest to, że po wykorzystaniu limitu danych prędkość ich przesyłania zostanie ograniczona, jednakże nadal będziesz mógł łączyć się z siecią. Aby nadal cieszyć się z pełnej szybkości Internetu można po raz kolejny aktywować pakiet. Warto jednak dodać, że niewykorzystane dane z pakietu przepadają po upływie ważności usługi.

Pakiety internetowe w Orange na kartę – garść przydatnych informacji:

 • Jednocześnie można posiadać włączony tylko jeden pakiet internetowy w Orange,
 • Koszty powiązane z aktywacją usługi pobierane są z konta głównego,
 • Pakiety internetu od Orange są ważne od 24h do 30 dni,
 • Pakiety w wersji cyklicznej są odnawiane w sposób automatyczny,
 • Opłata, która pobierana jest z konta za wysłanie sms-a aktywującego usługę jest zgodna z cennikiem operatora i Twoją aktualną taryfą,
 • Z pakietów można korzystać zarówno w kraju jak i w ramach roamingu w Unii Europejskiej, jednakże ilość dostępnego transferu jest różna,
 • Limit GB w UE jest przypisany do każdego pakietu internetowego,
 • Pakiety transferu internetowego w Orange są dostępne we wszystkich taryfach Orange na kartę
 • Prędkość transferu danych internetowych jest powiązana z wieloma czynnikami (m.in. posiadanej karty SIM i zastosowanych technologii w telefonie komórkowym)
 • Nie wykorzystany pakiet traci ważność i nie mogą zostać wykorzystane w formie przedpłaty
 • Przyznane w ramach wybranych pakietów nielimitowane sms-y można wykorzystać zarówno w kraju jak i w ramach roamingu w krajach Unii Europejskiej.

Orange pakiety internetowe – Oferta

 1. 200 MB dostępne przez 24 godziny od momentu aktywacji. Koszt takiego rozwiązania wynosi zaledwie 2 złotych. Aktywacja możliwa poprzez wysłanie wiadomości tekstowej o treści: „NET2”. Limit w ramach roamingu w Unii Europejskiej to 0,13 GB.
 2. 500 MB internetu, obowiązujące przez 30 dni. Opcja dostępna w kwocie 5 złotych, z limitem dopuszczalnym w roamingu 0,33 GB. Aktywacja pakietu odbywa się poprzez wysłanie smsa o treści: „NET5”.
 3. 2 GB internetu, dostępne przez miesiąc. Rozwiązanie możliwe poprzez wysłanie wiadomości tekstowej o treści: „NET12”. Koszt tego pakietu wynosi 12 złotych, a obowiązujący limit w ramach roamingu 0,78 GB.

I dwa, największe warianty internetu na kartę w Orange dla osób, które w swoim planie taryfowym nie posiadają nielimitowanych smsów, wysyłanych do wszystkich sieci.

 • 2 GB transferu (+nielimitowane smsy) w kwocie 15 złotych, możliwe do aktywacji dzięki kodowi „PAKIET15”. w rozwiązaniu limit przesyłu danych w ramach Unii Europejskiej wynosi 0,97 GB. Pakiet działający przez 30 dni od daty aktywacji.
 • 5 GB internetu (+ nielimitowane smsy) to obecnie największy pakiet, dostępny w ofercie Orange. Jego koszt wynosi 25 złotych, a żeby go aktywować, wystarczy wysłać smsa o treści: „PAKIET25”. W tej opcji limit GB dostępny na terenie UE wynosi 1,61 GB a cały pakiet obowiązuje przez trzydzieści dni.

Orange na kartę Pakiety Cykliczne

Pakiety cykliczne, właściwie niczym nie różnią się od tych jednorazowych. Należy jednak pamiętać, iż żeby aktywować dany pakiet, trzeba wysłać smsa na numer 261, a nie, jak miało to miejsce wyżej, 260. Co więcej, taką usługę, automatycznie odnawialną co miesiąc, można również rozpocząć wypełniając właściwy formularz na stronie operatora Orange. Pakiet cykliczny wybrany przez użytkownika może być aktywowany tylko jeden raz, podobnie jak ten jednorazowy. Oznacza to, że klient jednocześnie może mieć włączone tylko dwa pakiety – po jednym z każdego rodzaju.
W przeciwieństwie do rozwiązań jednorazowych, pakiety internetowe Orange odnawiane co miesiąc są w nieco zmienionej formie, tj. ich wielkość rozpoczyna się dopiero od 500 MB. Nie ma więc opcji wykupienia najmniejszego rozwiązania, obejmującego 24 godziny.

 • 500 MB transferu danych, dostępne za jedyne 5 złotych pozwala na swobodne korzystanie z internetu przez okres jednego miesiąca. W wartości tej mieści się limit GB dostępnych na terenie Unii Europejskiej i wynosi on 0,33 GB. Włączenie wybranej opcji możliwe jest poprzez wysłanie krótkiej wiadomości tekstowej o treści: „NET5”.
 • 2 GB internetu, obowiązującego przez 30 dni to kolejna z możliwych opcji. Każdorazowa opłata wynosi tu 12 złotych i obejmuje dowolne surfowanie po sieci, nie tylko w kraju, ale również poza jego granicami (tu limit ma 0,97 GB). Aktywacja usługi poprzez specjalny kod oznacza wysłanie smsa z treścią: „NET12”.
 • 2 GB (+ nielimitowane smsy w kraju i za granicą) kosztują miesięcznie 15 złotych, dając spore możliwości. Pakiet, dość często wybierany posiada limit na korzystanie z internetu w Unii Europejskiej, wynoszący 0,97 GB. Jego aktywacja odbywa się poprzez smsa o treści „PAKIET15”.
 • 5 GB transferu i nielimitowane smsy do wszystkich, w kwocie 25 złotych miesięcznie. Rozwiązanie najbardziej korzystne i atrakcyjne. Pomysł należy aktywować poprzez stronę bądź smsem, wpisując w treść: „PAKIET25”. Rozwiązanie największe, dostępne w Orange posiada limit na GB w Unii Europejskiej, wynoszący 1,61 GB.

Wszystkie pakiety, opisywane powyżej dostępne są w ofercie Orange na Kartę, niezależnie od taryfy posiadanej przez użytkownika. Stanowią opcję dla tych, którzy lubią mieć spory transfer, do wykorzystania w dowolnej postaci.

Orange Elastyczne Pakiety Internetowe

Pakiety Elastyczne Orange są opcją, pozwalającą na podejmowanie samodzielnej decyzji o tym, jak długo użytkownik chce mieć dostęp do nielimitowanego transferu danych. w takich przypadkach to on zakłada, ile dni ma trwać dana opcja, wpłacając za nią odpowiednią ilość złotówek. Aby aktywować którąś z poniższych propozycji, należy wysłać smsa z odpowiednią treścią na numer 360. Można również wykonać to poprzez zalogowanie do własnego panelu na stronie operatora.

 • 10 GB transferu, udostępnionego na 10 dni to najtańsza wersja w Elastycznych Pakietach Internetowych. Jednorazowy koszt takiego rozwiązania wynosi 10 złotych, a jego aktywacja możliwa jest poprzez wysłanie smsa z treścią: „AKT10”. Limit transferu GB w Unii Europejskiej opiewa na 0,65 GB. Użytkownik w każdym momencie może sprawdzić swoją taryfę i stan konta, wysyłając smsa z treścią: „ILE”.
 • 30 GB internetu, obowiązującego przez cały miesiąc. Koszt pakietu wynosi 30 złotych, w ramach których klient może część (1,94 GB) transferu przeznaczyć na pobyt za granicą ( w ramach Unii Europejskiej). Aktywacja rozwiązania, o którym mowa następuje poprzez wiadomość o treści: „AKT30”. Podobnie, jak w najniższym pakiecie, jego stan można sprawdzić w każdej chwili, wysyłając wiadomość: „ILE”.
 • 50 GB internetu, czyli spora ilość transferu, dostępna aż przez 50 dni od dnia aktywacji. Rozwiązanie dla miłośników surfowania w sieci, niezależnie od miejsca, w którym się znajdują. Pomysł możliwy do zakupu za 50 złotych, ma limit na GB w Unii Europejskiej, wynoszący 3,22 GB. Włączenie rozwiązania może nastąpić poprzez smsa o treści: „AKT50”. Tu również, dzięki krótkiej wiadomości tekstowej, klient na bieżąco sprawdza swój stan, wysyłając wiadomość z tytułem „ILE”.
 • 100 GB transferu – największa opcja w Elastycznych Pakietach Internetowych, dostępna za kwotę 100 złotych, obowiązuje przez 100 dni, dając szereg możliwości jej odbiorcom. w ramach internetu, użytkownik może swobodnie korzystać z sieci na terenie całej Unii Europejskiej, mając jednak ograniczenie w postaci 6,44 GB. Aktywacja pakietu następuje przez wiadomość: „AKT100”, a sprawdzenie pozostałego transferu ma miejsce po wysłaniu smsa o treści: „ILE”.

Orange na kartę – oferta promocyjna, czasowa (Free).

Pomarańczowy operator postanowił wprowadzić dodatkowe bonusy za każde doładowanie klienta. Niestety oferta kierowana jest wyłącznie do użytkowników taryfy Orange Free. Osoby posiadające ten plan taryfowy z pewnością korzystają już z gratyfikacji, jednak te z inną taryfą, chcące „załapać się” na bonusy, również mogą w każdej chwili przystąpić do jesiennej promocji. Aby to wykonać należy tylko zmienić za darmo taryfę na Orange Free, poprzez wprowadzenie w swoim telefonie kodu *101*40# i nacisnąć zieloną słuchawkę. Jak podkreśla operator, każdorazowa zmiana planu taryfowego jest całkowicie darmowa, a środki zgromadzone we wcześniejszym okresie nie przepadają.

Dostępne bonusy:

 • 2,5 GB czyli najmniejsza propozycja ważna przez dwa dni od doładowania. Kwota, przy której naliczany jest bonus to 5 złotych.
 • 5 GB, opcja pozwalająca na korzystanie z dodatkowego internetu przez pięć dni. Bonus naliczany jest przy zasileniu konta za 10 złotych. 1
 • 5 GB, rozwiązanie otrzymywane przy doładowaniu za 30 złotych. Bonus można swobodnie wykorzystywać przez miesiąc od uzupełnienia środków na koncie.
 • 25 GB, czyli jedna z ciekawszych propozycji, dostępna przy doładowaniu w kwocie 50 złotych. Bonus w tej postaci obowiązuje przez trzy miesiące od daty zasilenia konta.
 • 50 GB, wysoki bonus, który użytkownik może swobodnie wykorzystywać przez okres pięciu miesięcy. Aby uzyskać tak wysoki transfer, należy doładować konto kwotą 100 złotych.
 • 100 GB, najwyższy bonus, dostępny wyłącznie przy zasileniu konta kwotą 200 złotych. Transfer internetowy może być wykorzystywany przez pięć miesięcy od doładowania.

Pakiet internetowy Orange na kartę? – Jak aktywować?

Daną usługę można aktywować na kilka różnych sposobów:

 1. Wysłanie sms-a o odpowiedniej treści pod nr 260 (pakiety jednorazowe) i 261 (pakiety cykliczne)
 2. Online logując się na stronie orange.pl

Stan usługi można sprawdzić poprzez zalogowanie na swoim koncie abonenckim lub wysłanie odpowiedniej wiadomości na nr 260 lub 261.

Jak widać, oferta pakietów internetowych dostępnych w Orange na kartę jest bardzo rozbudowana, co stwarza możliwość doboru właściwej opcji do konkretnych potrzeb i oczekiwań użytkowników w różnym wieku.

Pomarańczowy operator stwarza wiele możliwości dla wszystkich użytkowników Orange na kartę. Wśród nich znajduje się kilka pakietów internetowych, zarówno jednorazowych, jak i odnawianych cyklicznie. Poniżej szczegółowe informacje na ich temat.