Na polskim rynku internet stacjonarny dotychczas dostarczany był przez kilka dużych firm i ciężko było tam o prawdziwą konkurencję, która skutkowałaby lepszą jakością usług i niższymi cenami dla wszystkich klientów. Teraz jednak do gry wszedł Play, który do tej pory znany był przede wszystkim za sprawą świetnego wejścia na rynek usług GSM, przygotował dla swoich klientów atrakcyjną i nowoczesną ofertę. Internet stacjonarny w Play to dostęp do bardzo dużych prędkości, zarówno jeśli chodzi o ściąganie, jak i o udostępnianie danych w sieci, a także niezwykle korzystne ceny miesięcznych abonamentów.

Play Internet stacjonarny – opis oferty

Łącze internetowe powinno spełniać dwa podstawowe założenia. Musi być stabilne i pod tym względem internet stacjonarny Play jest naprawdę bardzo dobrym wyborem. Musi także oferować wysokie prędkości pobierania oraz wysyłania danych. Taki właśnie internet proponowany jest teraz przez Play. W naszym rankingu internetu stacjonarnego zajmuje trzecie miejsce.

Play to firma, która dotychczas kojarzona była głównie z rynku GSM, na który wdarła się przebojem lata temu. Zdecydowanie mniej osób ma świadomość tego, że oferta Play to nie tylko abonamenty telefoniczne, pre-paidy oraz mobilny internet, ale również stacjonarny dostęp do sieci. Zalety tego ostatniego są oczywiste: połączenie jest stabilne, a osiągane prędkości o wiele większe, niż chociażby w przypadku LTE.

Do czego zatem może nam się przydać tak szybki internet stacjonarny od Play? Streamowanie ulubionego serialu w jakości 4K, najnowsza i bardzo wymagająca gra online, streamowanie z domu, to wszystko wymaga niezawodnego dostępu do sieci. Sieć Play oferuje zdecydowanie wysoką jakość szybkiego połączenia, dzięki któremu bez względu na porę dnia, bez względu na to, co chcemy robić online, nic nam w tym nie przeszkodzi.

Jaka prędkość internetu stacjonarnego od Play będzie dla nas odpowiednia? Który pakiet powinno się wybrać, aby nie mieć nigdy problemów z przycinaniem oglądanych na Netflixie seriali, czy też lagowaniem gry online? To zależy przede wszystkim od ilości osób, które będą jednocześnie online, a także od tego, co będą robiły w sieci.

Play Internet stacjonarny 150 Mb/s

Najtańszy internet stacjonarny Play to wydatek miesięczny 50 złotych (jeśli zgodzimy się na dające nam rabat e-faktury oraz marketing). W takim wypadku maksymalna prędkości transmisji danych w Play do naszego modemu wyniesie do 150 Mb/s, a wychodzących, do 15 Mb/s.

Jest to świetna opcja dla osób, które korzystają z gier online i streamują filmy oraz seriale, ale mieszkają samotnie.

Internet stacjonarny w Play za 50 zł miesięcznie sprawdzi się także w przypadku kilkuosobowej rodziny, która nie korzysta z sieci zbyt intensywnie.

Play Internet stacjonarny 300 Mb/s

Dla tych, którzy potrzebują szybszego internetu stacjonarnego, Play przygotował kolejną ofertę. Za 60 złotych miesięcznego abonamentu (z podobnymi rabatami, jak w niższej wersji) otrzymujemy tym razem download do 300 Mb/s oraz upload do 20 Mb/s.

Taki internet stacjonarny spełnić powinien wymagania większości rodzin w Polsce, nawet jeśli Netflix, Amazon Prime, czy HBO Go są tam włączone na kilku urządzeniach naraz i do tego często gra się w gry online.

Jeśli jednak nawet taka opcja okaże się niewystarczająca, dostępne jest jeszcze jedno rozwiązanie.

Play Internet stacjonarny 600 Mb/s

W cenie 70 złotych miesięcznie otrzymujemy rewelacyjną prędkość pobierania danych do 600 Mb/s, a także wysyłanie danych do 30 Mb/s. W efekcie mamy do naszej dyspozycji osiągi wystarczająco dobre, bo jednocześnie grać w najbardziej wymagające gry online, streamować nasze granie w serwisie Twitch, a także oglądać ulubiony serial w jakości 4K.

Wszystko to, rzecz jasna, bez najmniejszej obawy o to, że w pewnym momencie nasz internet stacjonarny przestanie dawać radę.

W przypadku każdego z trzech opisanych powyżej wariantów, internet stacjonarny Play wymagać będzie od nowych klientów również poniesienia jednorazowej opłaty aktywacyjnej oraz instalacyjnej, w stałej wysokości 50 złotych.

Niestety, propozycje internetu Play nie są w tej chwili jeszcze osiągalne na terenie całego kraju. Aby sprawdzić, czy w naszej okolicy jest już możliwość uzyskania podłączenia, najlepiej wejść na stronę play.pl gdzie w zakładce internet stacjonarny znajdziemy specjalną wyszukiwarkę adresów.

Model Technicolor

Modem Technicolor z internetem stacjonarnym w Play

W ramach umowy otrzymasz modem Technicolor CGA2121. Router ten obsługuje do 20 urządzeń, które jednocześnie mogą być podłączone do Wi-Fi.

Urządzenie wspiera częstotliwości 2,4 i 5 GHz. Modem użyczany jest na okres trwania umowy na internet stacjonarny w Play i po jej zakończeniu powinien zostać zwrócony dostawcy. Aby połączyć się z modemem, należy podać informacje znajdujące się na tyle routera.

Opcje dodatkowe do internetu stacjonarnego w Play

 

Play Now Tv Box za 20 zł miesięcznie

Wybierając internet stacjonarny w Play, możesz korzystać z opcji Play Now Tv Box za 20 zł (uwzględniając rabat za e-fakturę). Przez 3 miesiące otrzymasz darmowy dostęp do ELEVEN SPORTS 4K.

Dowiedz się więcej o Play Now Tv Box

Zalety:

  • Niska cena internetu stacjonarnego
  • Szybki kontakt z obsługą klienta
  • Stabilne łącze

Wady:

  • Oferta nie jest dostępna na terenie całego kraju

Dalszy rozwój internetu stacjonarnego w Play

Warto także wiedzieć, że Play stawia na ciągły rozwój swojego internetu stacjonarnego, obiecując w niedługim czasie zwiększenie maksymalnej prędkości pobierania do rewelacyjnej wartości 1 Gb/s, która graniczy już z osiągami, jakie daje podłączenie przez światłowód.

Ale patrząc nawet na dzisiejsze propozycje internetu stacjonarnego Play i porównując ją do tego, co mają inni dostawcy internetu stacjonarnego, można powiedzieć jedno. Play przygotował dla swoich klientów rewelacyjną ofertę internetu stacjonarnego. Ceny dostępnych pakietów z powodzeniem mogą konkurować ze wszystkimi dużymi dostawcami.

Internet stacjonarny Play opinie

1.4
Opinie o ofercie
1.3
Jakość obsługi
2
Cena
1.5
Zasięg sieci
Opinii (62 opinii) {{ reviewsOverall }} / 5
Opinie Klientów... Twoja opinia (proszę, nie używaj wulgaryzmów. Komentarze wulgarne będą usuwane)
Sortuj według:

Be the first to leave a review.

Zweryfikowana ocena
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Pokaż więcej opinii
{{ pageNumber+1 }}
Twoja opinia (proszę, nie używaj wulgaryzmów. Komentarze wulgarne będą usuwane)