Jak sprawdzić swój numer telefonu w Play, Plus, T-mobile, Orange, Plush, Virgin Mobile?

Na to pytanie szukają odpowiedzi przede wszystkim użytkownicy nowych numerów telefonów, którzy nie zdążyli jeszcze ich zapamiętać oraz te osoby, które na co dzień posługują się kilkoma telefonami. Nie zawsze mamy czas, aby znajdować potrzebne informacje w dokumentach i umowie zawartej z operatorem, a brak znajomości swojego numeru może być w wielu sytuacjach kłopotliwa i problematyczna nie tylko w kontaktach firmowych i biznesowych, ale także życiu codziennym. Na szczęście istnieją metody dzięki którym dowiesz się jak sprawdzić swój numer.

Jak sprawdzić swój numer telefonu w łatwy sposób?

Poniżej znajdziesz trzy metody sprawdzenia swojego numeru oraz informację o tym jak łatwiej numer zapamiętać.

Sprawdź numer telefonu w Play, Plus, T-mobile i Orange

Każdy z operatorów sieci komórkowej przewidział różne sposoby na sprawdzenie swojego numeru telefonu komórkowego. Najczęściej wystarczy po prostu wpisać na klawiaturze kombinację cyfr i znaków a następnie wykonać połączenie. W informacji zwrotnej otrzymanej od usługodawcy będzie zawarty nasz numer, który został przypisany do konkretnej karty SIM. W większości przypadków uzyskanie takiej informacji jest bezpłatne lub wiąże się z naliczeniem niewielkich kosztów.

Jak sprawdzić swój numer w Play, a2mobile i Virgin Mobile?

W przypadku sieci Play wystarczy wybrać kombinację *121# i wykonać połączenie. Natychmiast na ekranie telefonu zobaczymy swój numer telefonu. Ten sam kod należy wpisać jeśli chcemy sprawdzić swój numer korzystając z usług a2mobile i Virgin Mobile.

Jak sprawdzić numer w Play?

Jak sprawdzić numer w Plusie, Plushu i LycaMobile?

W Plusie takim ekspresowym kodem do sprawdzenia swojego numeru jest sekwencja *132#, którą należy potwierdzić dokonując połączenia. Tą samą czynność należy wykonać jeśli posiadamy numer w Plushu i LycaMobile.

Jak sprawdzić numer telefonu w Plusie?

Jak sprawdzić swój numer telefonu w T-mobile?

Jeżeli siecią, w której posiadamy aktywny numer telefonu jest T-mobile wystarczy wybrać na klawiaturze numerycznej *100#, dalsze postępowanie jest identyczne jak w przypadku wyżej wymienionych usługodawców. Natychmiast otrzymujemy swój numer telefonu.

Jak sprawdzę swój numer w T-Mobile

Sprawdź swój numer telefonu w Orange

Nieco inaczej sytuacja przedstawia się  w Orange. Pomarańczowy operator przewidział dla swoich użytkowników możliwość sprawdzenia swojego numeru telefonu poprzez połączenie z infolinią dostępną pod numerem *555. Naszym zadaniem jest wybranie drugiej z dostępnych opcji oraz zapisanie podyktowanego szeregu cyfr.

Sprawdź swój numer Orange

Jak sprawdzić swój numer w sieci nju mobile?

W ofercie sieci nju mobile mamy do dyspozycji zarówno ofertę na kartę jak również na abonament. Nju mobile oferuje także bardzo atrakcyjne pakiety internetowe.

Aby sprawdzić swój numer w nju mobile należy należy wykonać połączenie pod numer *630.

Sprawdź numer w njumobile

 

Kontakty lub wykonanie połączenia w celu znalezienia swojego numeru telefonu

Warto przejrzeć także listę kontaktów, które domyślnie są zapisane przez operatora na karcie SIM. Wśród nich może znajdować się posiadany przez nas numer telefonu. Kolejną możliwością jest wykonanie połączenia lub wysłanie wiadomości tekstowej do kogoś z naszych znajomych. Należy pamiętać jednak o tym, że w tym przypadku należy posiadać środki na koncie lub mieć aktywowane usługi.

Sprawdź numer w menu telefonu

W większości telefonów, które pracują w oparciu o system operacyjny Android, numer przypisany do konkretnej karty SIM można sprawdzić wchodząc w ustawienia telefonu. Najczęściej informacje te są zawarte w zakładce informacje o telefonie. Następnie powinniśmy wybrać Status lub Stan (wszystko zależy od wersji systemu oraz konkretnego modelu telefonu). Na samym dole powinna znajdować się poszukiwana przez nas informacja dotycząca numeru naszego telefonu.

Jak zapamiętać swój numer telefonu?

Jak sprawdzić swój numer telefonuWbrew pozorom zapamiętanie swojego nowego numeru telefonu nie jest rzeczą tak oczywistą jakby się mogło wydawać. Najczęściej mają z tym problem osoby, które przez wiele lat korzystały z jednego numeru. Jest bardzo kłopotliwe szczególnie gdy szybko musimy wypełnić jakiś formularz lub w biegu podać do siebie kontakt.

Istnieje kilka możliwości aby proces ten przebiegł sprawnie ;). Jednym z nich jest metoda polegająca na skojarzeniach. Najpierw należy każdej cyfrze przypisać jakiś element. Może to być łabędź dla dwójki lub ołówek dla jedynki. Następnie w głowie tworzymy historyjkę.

Szczerze mówiąc metoda ta osobiście wydaje mi się bardziej skomplikowana niż nauczenie się numeru na tzw blachę. Dobrze jest w głowie szybko powtarzać swój numer tak aby zapamiętać jego ciąg. Dla mnie jest to jedyna i najlepsza opcja.
Jeśli nadal masz z tym problem to wystarczy, że zapamiętasz jeden z podanych kodów do sprawdzenia swojego numeru. Zdecydowanie łatwiej przypomnieć sobie trzy cyfry niż 9.

Jak sprawdzić swój numer telefonu? Podsumowanie:

W zależności od operatora należy wpisać poniższe kody:

  • Play i Virgin Mobile: *121#
  • Plus i LycaMobile: *132#,
  • T-mobile: *100#,
  • NjuMobile: *630#
  • Orange: Połączenie z infolinią *555.