Kto dzwonił? Czyj to numer? Jak sprawdzić do kogo należy numer telefonu?

Nieodebrane połączenie od nieznanego numeru jest dość popularną sytuacją, która może (i zapewne spotyka) każdego z nas. O ile, jednokrotne zdarzenie tego typu nie stanowi problemu, o tyle nękające połączenia mogą być uciążliwe dla abonamentów. Nie każdy ma ochotę rozmawiać o „nowoczesnych garnkach” czy wykłócać się z osobami, chcącymi zaprosić nas na darmowe badania. Dowiedz się jak sprawdzić czyj to numer telefonu.

Jeszcze przed wejściem w życie ustawy o Ochronie danych osobowych, wystarczyło wziąć książkę telefoniczną, bądź po prostu zadzwonić na numer 913, aby dowiedzieć się czyj to numer. Obecnie, sytuacja nieco mocniej się komplikuje, lecz pomimo tego, nadal istnieje kilka rozwiązań pozwalających na odzyskanie „świętego spokoju”. W końcu w „Internecie nic nie ginie” a siła wielu userów, może zdecydowanie ułatwić życie.

Jak sprawdzić kto dzwoni i czyj to numer? Jak sprawdzić właściciela numeru telefonu za darmo?

Najprostszym, choć niekoniecznie najbardziej wiarygodnym sposobem na to jak sprawdzić do kogo należy numer telefonu komórkowego, jest skorzystanie z portali internetowych, na których inni użytkownicy zamieszczają natarczywe numery telefonów. W takich przypadkach, po wpisaniu w wyszukiwarkę fraz „Kto dzwonił?” bądź „Czyj to numer?” uzyskujemy dostęp do kilkunastu miejsc, gdzie użytkownicy chętnie dzielą się takimi informacjami.

Jeśli nie wiesz jak sprawdzić właściciela numeru telefonu, wystarczy wejść na odpowiednią stronę internetową, która ma u siebie spis numerów. Zwykle, obok samego numeru występują konkretne komentarze, z których można dowiedzieć się, jaka firma dzwoni i w jakim celu. Z takiej opcji najczęściej korzystają osoby nękane przez telemarketerów i przedsiębiorstwa windykacyjne, słynące z wykonywania nawet kilkunastu połączeń w czasie doby.

Komentarze użytkowników na temat numerów telefonów

Wpisując pożądany numer telefonu, który chcemy sprawdzić na przykład „799598899”. Na wielu stronach można odczytać informację w stylu „nękające połączenie, dzwonią po kilka razy dziennie”. Już komentarze w takim tonie sugerują, iż nie warto tracić czasu na rozmowy z nieznanym abonentem.

Czasem, informacji od użytkowników na temat danego numeru telefonu jest kilkanaście. „Wydzwaniają bez przerwy”, „to lipa”, „ktoś próbuje wcisnąć dziwne produkty – blokować od razu” – komentarzy w takim stylu jest najwięcej, gdyż natarczywe telefony zwykle związane są z telefoniczną sprzedażą.

Wiele serwisów, dla większej przejrzystości pozwala użytkownikom oceniać wybrane numery telefonów, opatrując je oceną pozytywną, neutralną bądź negatywną. Niestety, często zdarza się, iż komentarze pod konkretnym numerem są sprzeczne i tak naprawdę ciężko zorientować się, kim jest nieznany rozmówca. Co gorsza, nie zawsze można odnaleźć interesujący nas numer. Oczywiście, przy dużej ilości wolnego czasu warto zapisać kontakt na przeglądanym portalu, bo być może w ciągu następnych dni pojawi się interesująca nas notatka. My jednak polecamy sugerować się innymi, szybszymi opcjami, o których piszemy poniżej.

Sprawdź kto do Ciebie dzwoni za pomocą aplikacji

Jak sprawdzić numer?Obok polskich serwisów, istnieją strony pozwalające na uzyskanie konkretnych informacji o połączeniach nie tylko wewnątrz danego kraju, ale również na arenie międzynarodowej.

Sprawdź czyj to numer za pomocą Truecaller

Do najlepszych z aplikacji do sprawdzenia czyj to numer telefonu zaliczyć można Truecaller, który jak podają informacje, ma w swojej bazie blisko 3 miliardy numerów telefonów. Jedynym ograniczeniem, które musimy spełnić przed rozpoczęciem korzystania z serwisu, jest zalogowanie się na konto Google bądź Microsoft.

Wszystko pięknie – ale skąd serwis pobiera informacje o tym, czyj to numer komórkowy? Schemat działania jest banalnie prosty – podczas logowania użytkownik wyraża zgodę na udostępnienie własnej książki telefonicznej i tym samym przyczynia się do poszerzenia bazy danych.

Interfejs omawianego serwisu jest po angielsku, jednak nawet osoby, o słabej znajomości języka swobodnie będą poruszać się na jego stronie. Wszystko, dzięki prostej, przejrzystej formie. www.truecaller.com ma możliwość ściągnięcia specjalnej aplikacji, która będzie identyfikować każde przychodzące połączenie. Sam serwis oceniany jest niezwykle wysoko przez większość użytkowników, dlatego chcąc sprawdzić wybrany numer, warto posiłkować się jego obecnością.
Znajdź numer telefonu komórkowego za pomocą Sync.me

Podobnym działaniem charakteryzuje się strona sync.me. Tutaj również liczy się zalogowanie do serwisu i udostępnienie swojej bazy kontaktów innym. W wielu testach to właśnie powyższe dwa rozwiązania zyskały najwięcej punktów za rzetelność i realną pomoc. Zresztą, najwygodniejszą opcją jest założenie darmowego konta Google – innego, niż to, które używane jest na co dzień, i samodzielne sprawdzenie jak to działa w praktyce.

Strona sync.me również posiada wygodną wyszukiwarkę, dodatkowo udostępniającą możliwość wyboru kraju, w którym wykonywane jest połączenie. Brak obecności numeru zwykle wiąże się z podaniem lokalizacji i nazwy operatora (dla niektórych to zawsze coś). Atutem rozwiązania jest możliwość pobrania aplikacji na dowolne urządzenie, dzięki czemu każdy, kto chce sprawdzić nieznany numer, może dokonać tego w wybranym przez siebie momencie.

Odebrać telefon? Kolejna aplikacja do identyfikacji numerów

Za sprawą dużej społeczności baza aplikacji „Odebrać telefon?” stale się powiększa. Użytkownicy mają możliwość wystawiania ocen dla danych numerów telefonu w sposób w pełni anonimowy. Dodatkowo wszystkie opinie sprawdzane są przez pracowników firmy odpowiedzialnej za aplikację.

Aplikacja „Odebrać telefon?” prócz opcji sprawdzania numerów telefonów, daje możliwość blokowania niechcianych numerów.

Co zrobić z niechcianymi połączeniami?

Jeśli rozpoznajemy, że numer, który od kilku dni nie przestaje wydzwaniać to nie daleki krewny, a zwykła firma telemarketingowa, mamy kilka sposobów, aby zablokować numer telefonu. Kontakt można swobodnie dodać do czarnej listy, która obecnie dostępna jest niemalże w każdym telefonie. Oczywiście nie oznacza to, że pozbędziemy się danej firmy, gdyż zwykle posiada ona więcej, niż jeden numer- warto jednak systematycznie poszerzać konto niechcianych kontaktów, by ostatecznie się ich pozbyć.

Wiesz już, kto dzwonił? Zablokuj numer u operatora

Innym rozwiązaniem może być również zablokowanie numeru bezpośrednio u operatora. W najgorszym wypadku można złożyć doniesienie na policję o stalking, jednak zwykle takie rozwiązania polecane są w sytuacjach ludzi nękanych przez „wielbicieli”. Warto również pamiętać, że niemalże wszyscy operatorzy udostępniają opcję blokowania połączeń anonimowych, czyli wszystkich zastrzeżonych numerów, które nie pozwalają na swoją identyfikację.

Bezpłatną usługę tego rodzaju oferuje m.in. Orange pod postacią Blokady Połączeń Anonimowych. Oczywiście, od razu wyjaśniamy, że nasi znajomi czy rodzina, która ma w zwyczaju wydzwaniać z zastrzeżonych numerów, dostanie odpowiednią informację, iż dany użytkownik ma taką opcję włączoną i połączenie będzie mogło zostać wykonane dopiero po zdjęciu blokady numeru. To jeden z lepszych pomysłów, który w znacznym stopniu może zlikwidować problem niechcianych połączeń.

Wyszukiwanie nieznajomych numerów telefonów, jak można się zorientować, chociażby po polskich serwisach, jest właściwie normą i praktyką stosowaną na co dzień. A zdań co do jej skuteczności zapewne tyle, ilu ludzi… Warto jednak wypróbować wiele możliwości, a gdy numer, który próbuje wyprowadzić nas z równowagi, nadal nie przestaje dzwonić – zgłosić sprawę na policję. Oczywiście, nie każde zgłoszenie zaowocuje interwencją. Pamiętajmy bowiem, że nękanie nie oznacza jednego telefonu na trzy- cztery dni.

Aby zgłoszenie zostało potraktowane poważnie, musi wystąpić ciągłe, natarczywe dzwonienie (np. kilka razy w ciągu dnia przez dłuższy czas). Wykorzystując jednak powyższe propozycje, istnieje spora szansa pozbycia się niechcianych połączeń, a tym samym zaprzestanie zadawania sobie pytań w stylu: „Kto dzwonił?”, „czyj to numer”?