Aplikacja „Mój Orange” dedykowana Klientom sieci jest wygodnym i szybkim rozwiązaniem, umożliwiającym kontrolowanie niemalże wszystkich ustawień i płatności, a także zarządzanie kontem abonenckim. Co ważniejsze, w jednym miejscu skupia wszystkie konta, co w praktyce (w przypadku posiadania kilku telefonów przypisanych do jednego odbiorcy) pozwala na bieżące sprawdzanie niezbędnych informacji różnych numerów w czasie rzeczywistym.

Mój Orange – Najważniejsze dane na panelu głównym

Niezależnie od wyboru opcji, włączając aplikację Mój Orange użytkownik otrzymuje ekran główny, na którym widnieją najważniejsze informacje. Atutem rozwiązania jest jego intuicyjność i przejrzystość. Już kilka sekund wystarczy, aby mieć jasność co do:

  • informacji o ewentualnym przekroczeniu opłaty za abonament w Orange,
  • podsumowania, jaka kwota w danym momencie jest do zapłaty (oczywiście uwzględniając wszystkie dodatkowo płatne i wykorzystane usługi),
  • sprawdzenia, jaki pakiet GB w Orange pozostał w internecie krajowym czy roamingu,
  • uzyskania informacji kiedy upływa okres rozliczeniowy,
  • sprawdzenia ile darmowych SMS-ów, MMS-ów i roamingu zostało do wykorzystania w ramach jednego cyklu rozliczeniowego,
  • oraz zorientowania się, czy ostatnia faktura (bądź faktury) zostały opłacone. Opcja ta jest szczególnie wygodna, gdyż w przypadku uregulowania należności kwoty pojawiają się na zielonym tle. Rachunki do opłacania widnieją na czerwono i można je od razu zapłacić bezpośrednio z poziomu aplikacji.

Bardziej wybrednym klientom Orange z pewnością będzie odpowiadać możliwość dowolnego ustawiania i przestawiania obecnych na ekranie głównym kafelków. Powrót do pierwotnego ich ustawienia również zajmuje dosłownie chwilę. „Mój Orange” jest więc aplikacją stworzoną dla Klientów i możliwą do indywidualnej personalizacji. Wszystko po to, by jeszcze szybciej zarządzać swoimi kontami.

Mój Orange

Mój Orange – Wykaz połączeń

Klikając w tą zakładkę, każdy Klient ma bezpośrednią możliwość przejrzenia swoich bilingów. W tym miejscu bowiem, zostaje zapisane każde połączenie głosowe, wysłana wiadomość tekstowa bądź graficzna, a także wykorzystanie pakietu minut na roamingu czy transfer internetowy. Do tej pory, szczegółowa lista trafiała do użytkownika wraz z fakturą lub przy złożeniu zamówienia w serwisie operatora. Dzięki aplikacji, takie informacje można otrzymać po wykonaniu kilku prostych kliknięć.

Zakładka „Płatności”

Opcja chyba najczęściej wybierana przez Klientów. Wygodny sposób, na analizę swoich połączeń czy wysyłanych smsów nie tylko w ostatnim miesiącu, ale również na przestrzeni kilku okresów rozliczeniowych. W Płatnościach użytkownik ma dostęp do prezentacji w formie tekstowej i graficznej wszystkich wydatków, co jest przydatne zwłaszcza w przypadku zmian taryfy. Co więcej, zakładka o której mowa, daje sposobność pobrania faktur w formie PDF czy opłacenia zaległości.

Mój Orange faktury i płatności

Zakładka „Usługi” w Mój Orange

Dzięki tej zakładce Klienci Orange mogą odetchnąć z ulgą. Aplikacja umożliwia bowiem swobodne włączanie i wyłączanie poszczególnych usług, które do tej pory dla niektórych wydawało się koszmarem. Nie trzeba już bowiem dzwonić po konsultantach ani wpisywać mocno zróżnicowanych i niekiedy skomplikowanych kodów. Wystarczy kilka kliknięć, by w szybki i prosty sposób otrzymać to, na czym zależy nam najbardziej. Co więcej, takie rozwiązanie oszczędza również czas, często poświęcony na wyszukanie właściwych usług. „Mój Orange” nie tylko pokazuje, które opcje są włączone na danym koncie, ale również udostępnia wszystkie usługi i blokady, możliwe do aktywacji.

Zakładka „Moje okazje”

To specjalny dział dla Klientów, skupiający różnorodne oferty. Co ważniejsze, każdorazowe ich przeglądanie jest możliwe tylko poprzez akceptację danej propozycji. W praktyce oznacza to zero niepożądanych reklam czy pojawiania się ofert, którymi użytkownik nie jest zainteresowany.

Wśród propozycji Orange odnaleźć można między innymi różne oferty ubezpieczeń, listy elektronicznych gadżetów czy też zaproszenia na kursy, a nawet sprzęt RTV/AGD. Dla wielu użytkowników miejsce omijane szerokim łukiem. Są jednak zwolennicy takiej formy prezentacji, którzy regularnie korzystają z zamieszczanych w niej ofert.

„Mój Orange” Doładowania

Tego działu nie trzeba chyba tłumaczyć nikomu. Rozwiązanie, dzięki któremu w szybki i bezpieczny sposób można zasilić swoje konto dodatkowymi środkami. Dodatkowo, operator prezentuje listę ostatnich doładowań oraz konta, na których miało to miejsce. Propozycja wygodna dla ludzi, którzy często wykonują różnorodne opłaty przy pomocy swojego smartfona.

Mój Orange Logowanie

Obecnie Orange udostępnia dwie formy użytkowania aplikacji „Mój Orange” – tą wymagającą logowania oraz zdecydowanie szybszą, jednak ograniczoną tylko do kilku opcji, formę bez logowania. Zdecydowanie polecamy pierwszy sposób, dzięki któremu możemy być na bieżąco np. w wykorzystaniu pakietu internetowego i to całkowicie za darmo. Aby zalogować się do Mój Orange należy wejść na stronę: orange.pl/zaloguj.phtml

Korzystanie z aplikacji „Mój Orange” jest wygodniejsze od systemu IVR przy połączeniu z call center. Wystarczy bowiem tylko jedno kliknięcie do otrzymania w czytelnej formie danych, na których nam zależy.

„Mój Orange” wygodą wielu Klientów

Na rynku powstaje wiele aplikacji typu self-service. Trzeba przyznać, że ich użytkowanie oszczędza czas i daje szeroki wachlarz możliwości. Dzięki Mój Orange, każdy użytkownik może porozmawiać z konsultantem na chacie, umówić się na rozmowę a nawet zarezerwować wizytę w wybranym salonie. Przydatny, bywa także dostęp do forum użytkowników Orange, na którym można uzyskać wiele cennych porad, czy wymienić się spostrzeżeniami i doświadczeniem.

Mój Orange AndroidPobranie aplikacji Mój Orange jest możliwe dzięki App Store (iOS i Google Play (Android). Należy jednak pamiętać, aby raz na jakiś czas pobierać także do niej uaktualnienie, gdyż operator często wprowadza przydatne nowości, przyśpieszające zarówno kontakt z Klientem, jak i zarządzanie własnym kontem. Bezpłatna aplikacja zachęca do wypróbowania, zwłaszcza największych sceptyków, którzy wolą tradycyjne formy kontaktu. Aplikacja Mój Orange jest wygodna, szybka i intuicyjna. A co ważniejsze, można ją mieć zawsze przy sobie.