Pobieranie z YouTube. Jak ściągać filmy z YT? Poradnik

5 miliardów filmików i 300 godzin nowych video dodawanych przez użytkowników co minutę. Oto YouTube, absolutny król hostingu filmów online i część firmy Google. Do tej platformy darmowy dostęp ma każda osoba, która korzysta z internetu. Treści opublikowane na YouTube oglądać możemy zawsze, kiedy tylko mamy na to ochotę. Nieważne, czy na smartfonie, czy na komputerze stacjonarnym. Pod jednym warunkiem. Musimy być online. Pobieranie z YouTube nie jest możliwe w bezpłatnej wersji serwisu. Przedstawiamy sposoby na pobieranie z YT łatwo i szybko.

Pobieranie z YT legalne?

Pobieranie filmów z serwisów internetowych jest jak najbardziej legalne na użytek własny. Jednak YouTube, na rynku hostingu video jest absolutnym monopolistą. Może zatem dyktować warunki i stwierdzać, że choć coś z reguły jest dozwolone, to na jego platformie już nie.

Regulamin serwisu YouTube jest w tej sprawie mocno jednoznaczny. Nie zezwala użytkownikom na korzystanie z żadnych programów, umożliwiających zapisywanie filmów znajdujących się na YouTube. Na szczęście każdy ma pod ręką mnóstwo narzędzi do tego, by treści dostępne na YT zapisać na swoim urządzeniu i odtwarzać, jak i gdzie tylko chce.

Pobieranie z YouTube – najlepsze programy

Bez względu na to, z jakiego programu zamierzamy skorzystać, warto pamiętać o bezpieczeństwie. Aplikacje pozwalające na ściąganie filmów z YouTube są bardzo często pełne niespodzianek. W najlepszym wypadku, po prostu wszechobecnych reklam, jednak łatwo także narazić się na niebezpieczeństwo pobrania „pasażera na gapę” w postaci wirusa. Dlatego najlepiej korzystać ze sprawdzonych programów do pobierania z YouTube, przetestowanych i polecanych przez internautów.

VLC Media Player – Najpopularniejszy program do pobierania z YT

Zaczynamy od aplikacji, którą zna chyba każdy użytkownik systemu Windows. W czasach, kiedy inne odtwarzacze wideo radziły sobie jedynie z niektórymi formatami filmów, VLC odtwarzał wszystko, jak leci. Do dzisiaj jest jednym z najczęściej wybieranych programów tego typu. Program VLC jest także dostępny na urządzenia Apple.

Niewiele osób wie jednak, że potrafi on także zapisywać filmy z YouTube. Nie jest to niestety czynność bardzo intuicyjna. Należy najpierw wybrać opcję Network Stream (Ctrl+N), skopiować adres filmu z YT, potem wybrać Tools > Codec Information, w zakładce Source znaleźć kolejny adres www, skopiować go do przeglądarki i z jej poziomu ściągnąć film na komputer. Jest to nieco skomplikowane, ale działa. Niestety, maksymalna rozdzielczość zapisywanych plików to tylko 1080p.

Pobieranie z YT VLC

4K Video Downloader – Pobieranie filmów z YT w 8K

Ten program pozwala na ściąganie z YT wszystkiego, co możemy tam znaleźć. Poradzi sobie nawet z filmami w jakości 8K, trójwymiarowymi oraz 360 stopni, a także z całymi playlistami. W przeciwieństwie do VLC nie wymaga on na szczęście mnóstwa klikania. Podobnie jak VLC, jest też darmowy.

Wielkim plusem programu 4KVD jest możliwość nagrywania video z innych, poza YouTube portali, między innymi z Vimeo, a nawet Facebooka.

4K Video Downloader

Tube Mate – Aplikacja do ściągania filmów

Aplikacja Tube Mate jest tak samo popularna, co dwie wcześniejsze. Żeby jednak móc korzystać z jej możliwości, trzeba pobrać ją na urządzenie z Androidem poza Google Play Store. Warto jednak uważać, bo wirusy są wszędzie, a takie działanie czasem może być po prostu zapraszaniem ich do siebie.

Aplikacja Tube Mate pozwala na wybór jakości pobieranego z YouTube filmu. Jest także bardzo prosta w użytkowaniu i intuicyjna.

1Click YouTube Video Download – Szybkie pobieranie z YouTube

1Click YouTube Video Download to kolejny łatwy sposób na pobieranie treści z serwisu YT. Za pomocą tego programu można przeszukiwać zasoby YT. Po znalezieniu tego, o co nam chodzi, wystarczy, że przeciągniemy tytuł na logo appki, by zacząć pobieranie z YT. Możemy także wkleić do programu adres www filmu, który chcemy mieć zapisany na swoim urządzeniu.

MacX YouTube Downloader – Łatwe pobieranie na iOS

Na liście najlepszych sposobów na pobieranie filmów z YouTube nie mogło zabraknąć także propozycji dla tych, którzy preferują środowisko Apple. Ta aplikacja przeznaczona jest dla systemów iOS oraz MacOS i świetnie radzi sobie ze ściąganiem filmów z YT. MacX YouTube Downloader jest bardzo intuicyjny, a korzystanie z niego nie powinno nikomu sprawić trudności.

Strony do pobierania filmów z YouTube

Alternatywą dla tych, którzy nie chcą korzystać z zewnętrznych aplikacji ze względów bezpieczeństwa, są strony internetowe. Także za pomocą serwisów online można bowiem pobierać na swoje urządzenia treści z YouTube. Przykładem takiej strony może być bardzo popularny Vidpaw.com, czy nie mniej słynny Keepvid.ch.

Z podobnymi serwisami są jednak dwa problemy. Po pierwsze, często znikają, na przykład na skutek pozwów ze strony YouTube o naruszenie ich praw. Po drugie, zdarza się, że nagle z użytecznych zmieniają się w bombardujące reklamami. Oczywiście korzystając ze stron www, należy mieć oczy dookoła głowy i po pierwszej sugestii problemów ze strony programu antywirusowego, po prostu nigdy więcej na nie nie wracać.

Serwis YouTube nie bez powodu jest jedną z najbardziej popularnych stron w internecie. Treści publikowane tam dotyczą niemal wszystkiego, od rozrywki, przez poradniki, po publicystykę i dokumenty. Standardowa tv satelitarna często zastępowana jest przez tą w pełni online. A ponieważ wersja Premium nie jest w zasięgu każdej osoby ze względu na cenę, warto wiedzieć, że przy pomocy opisanych wyżej programów i stron internetowych można bardzo łatwo zapisać każdy dostępny na YT film do późniejszego obejrzenia.

Pobieracz.net

Pobieracz.net jest stroną internetową, dzięki której można pobierać treści internetowe z popularnych serwisów internetowych, takich jak YouTube czy CDA. Pobieranie filmów lub muzyki jest bezpłatne i bardzo proste. Przyjrzyjmy się temu procesowi na przykładzie serwisu YouTube.

Pierwszym krokiem jest wyszukanie filmu lub klipu muzycznego, który chcemy ściągnąć na swoje urządzenie elektroniczne: komputer, laptop, tablet czy smartfon. W tym celu należy wpisać tytuł interesującej nas treści w wyszukiwarkę na stronie YouTube, która znajduje się u góry strony. Po kliknięciu lupy lub zatwierdzeniu „enterem” naszym oczom ukaże się szukany program. Teraz należy kliknąć znajdujący się pod nim napis „udostępnij”. Po tej czynności pojawi się link, który należy skopiować. Przechodzimy do nowej karty naszej przeglądarki internetowej i wpisujemy: „pobieracz.net”. Następnie wciskamy „enter”. Tym sposobem dostajemy się do docelowej strony pobierania filmu lub muzyki. U góry strony pod napisem: „Pobierz video z cda lub youtube” znajduje się ramka, w którą wklejamy skopiowany wcześniej link z YouTube i klikamy na przycisk „Pobierz”. Wówczas pojawi się okienko z filmem i napis: „konwertuj i pobierz”. Klikamy w napis i otrzymujemy możliwość zadecydowania czy chcemy ściągnąć plik w formacie MP4, czy MP3. Jeśli ściągamy film, to wybieramy format MP4.

Jeśli zdecydowaliśmy się pobrać wideoklip to mamy możliwość ściągnąć go w formacie MP4 i obejrzeć go jako wideo. Możemy też wybrać format MP3 i odtwarzać go jako plik wyłącznie do słuchania.

Pobieranie z YouTube w opcji Premium

Każdy, kto próbował ściągnąć sobie film w jakości full HD z YouTube na internecie domowym, a potem obejrzeć w samolocie, autobusie, czy na wycieczce, w miejscu, gdzie komórka traci zasięg, spotkał się z tym samym kłopotem. YouTube nigdy i nikomu nie oferował możliwości pobierania swoich treści na posiadane urządzenia. Niejakim rozwiązaniem tego powszechnego problemu jest płatny dostęp do YouTube Premium.

Prócz możliwości pobierania filmów YouTube Premium, ma kilka innych zalet w tym:

  • odtwarzanie filmów i muzyki w tle,
  • dostęp do filmów bez reklam,
  • dostęp do YT Music.

Niestety, nie jest to rozwiązanie idealne. Po pierwsze, nie każdy może sobie pozwolić na abonament YouTube Premium w wysokości 24 zł miesięcznie. Po drugie, ściągać w ten sposób treści z YT możemy jedynie do mobilnej aplikacji na naszym tablecie, czy smartfonie. Nie da się więc potem na przykład takich pobranych filmików nikomu udostępnić.