Okres wakacyjny, jako ten, w którym panuje względny spokój, nie sprawił, że nagle na rynku pojawi się zdecydowanie więcej ofert MIX. Wciąż bowiem jest tylko kilku operatorów, proponujących tego rodzaju usługi, łączące w sobie cechy zwykłego abonamentu z systemem prepaidowym. Nie ma się zatem czemu dziwić, dlaczego na podium znalazły się trzy sieci komórkowe- tylko one dają swoim użytkownikom rozbudowane możliwości w tym zakresie.

1. T-mobile MIX 50 (opcja z tańszym telefonem)

Z pewnością, oferta T-mobile zaprezentowana poniżej nie należy do najtańszych, daje jednak sporo korzyści, dlatego zwolennicy MIXA biorą ją pod uwagę. Miesięczny koszt takiego zobowiązania wynosi 50 zł, w ramach których użytkownik otrzymuje nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci i na telefony stacjonarne – w kraju i w roamingu unii Europejskiej.

Podobnie jest z smsami i mmsami, których można wysyłać nieskończenie wiele. MIX 50 opcja z tańszym telefonem daje klientom również transfer danych, którego limit wynosi 20 GB (do sześciu miesięcy, po których upływie limit wynosi 6 GB). Należy przyznać, iż jest to wystarczająca wielkość, aby swobodni e korzystać z ulubionych aplikacji, surfować po stronach www czy odwiedzać popularne portale społecznościowe. Jednym zdaniem opcja dobra dla każdego, bez względu na wiek.

Co sprawia, że propozycja T-mobile znalazła się w zestawieniu?

Przede wszystkim stosunkowo niskie opłaty, z których pomocą użytkownik może otrzymać tańszy smartfon (co sprawdza się głównie przy osobach nieposiadających środków finansowych na zakup drogiego sprzętu). Dodatkowo oferta od MIX T-mobile jest formą elastyczną, co umożliwia indywidualne dopasowanie do potrzeb czy oczekiwań. To klient ma opcję wyboru po 12 miesiącach, czy zostaje przy obecnych opłatach i jego umowa trwa jeszcze dwa lata, czy woli płacić nieco ponad 100 zł miesięcznie i zakończyć współpracę po 12 miesiącach. Oferta warta uwagi tym, którzy preferują takie rozwiązania.

2. Plus MIX, czyli komfort dla wybrednych

Oferta Plusa jest propozycją korzystną – zarówno cenowo, jak i pod względem możliwości posiadanych przez użytkownika. Wystarczy 50 zł miesięcznie, aby zyskać wygodę i komfort w każdej sytuacji. Za tą bowiem cenę, klient otrzymuje nielimitowane połączenia głosowe do użytkowników wszystkich sieci, w tym również numerów stacjonarnych. Istotny jest również fakt, iż brak ograniczeń dotyczy nie tylko Polski, ale i wszystkich krajów należących do Unii Europejskiej. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku smsów i mmsów, także dostępnych w nieograniczonej formie.

Plus MIX obejmuje ponadto 6 GB internetu, a więc transfer wystarczający do codziennego użytku, a co więcej posiada Facebooka za darmo, więc fani tego portalu społecznościowego mogą swobodnie przeglądać go nawet kilka razy dziennie. Pomysł, opisany powyżej zawiera również wiele dodatkowych, elastycznych opcji, możliwych do wyboru w zależności od opcji. Koszt startera tego operatora wynosi 10 zł, więc jest to pomysł ekonomiczny i wygodny.

3. PLAY MIX L – formuła o ciekawych możliwościach

Trzeba przyznać, że PLAY jest ostatnim z najbardziej popularnych operatorów, który oferuje rozwiązanie Play MIX. Musiał więc i on znaleźć się w powyższym zestawieniu. Formuła L jest tylko jedną, z kilku opcji, o elastycznych i wygodnym charakterze. Propozycja fioletowego operatora oparta jest na nielimitowanych rozmowach w sieci oraz 400 minutach do innych operatorów. Smsy i mmsy są jednak nielimitowane, więc miłośnicy krótkich wiadomości tekstowych mogą być zadowoleni.

Elastyczna propozycja obejmuje ponadto 6 GB internetu, możliwego do wykorzystania w dowolny sposób z tą jednak różnicą, iż po jego wyczerpaniu usługa zostaje wyłączona. Nie należy się tym jednak specjalnie przejmować, gdyż PLAY przez pierwszych 6 miesięcy od podpisania umowy daje użytkownikowi nielimitowany transfer, który działa z pełną prędkością do 10 GB. W zależności od potrzeb czy wymagań klient ma opcję dokupienia dodatkowych pakietów jak np. nielimitowane rozmowy na wszystkie numery stacjonarne, za jedyne 10 zł miesięcznie. Formuła MIX L jest wygodna i kosztuje 50 złotych miesięcznie. W przeciwieństwie do innych operatorów jest jednak podpisywana wyłącznie na 24 miesiące.

Oferty MIX nie cieszą się tak dużą popularnością, gdyż w porównaniu z klasycznym abonamentem czy rozwiązaniem prepaid, dają zdecydowanie mniej możliwości przy nieco większych kosztach. Na rynku istnieje jednak spore zainteresowanie takimi opcjami, więc każdy, kto chce mieć MIXA może wybierać.