Jak zlokalizować telefon? Orange, Plus, T-Mobile, Play, Gdzie jest dziecko

Lokalizacja telefonu komórkowego, jest obecnie jedną z ważniejszych opcji nie tylko dla rodziców, ale również innych osób, które chcą wiedzieć, gdzie znajduje się ktoś bliski. Niemalże każdy operator udostępnia (za dodatkową opłatą bądź też nie) usługę tego rodzaju, która z lepszym lub gorszym skutkiem umożliwia użytkownikowi określenie położenia drugiego użytkownika. Poniżej zaprezentowano ofertę najpopularniejszych operatorów wraz z usługami dodatkowymi, które każdy klient może dokupić do własnego planu taryfowego. 

Jak zlokalizować telefon w Orange?

„Gdzie jesteście?”

Orange posiada dwie, zbliżone do siebie usługi, umożliwiające lokalizację telefonu. Pierwszą z nich jest opcja „Gdzie jesteście?”, kierowana głównie do osób młodych, chcących wiedzieć, gdzie w danej chwili znajdują się jej znajomi. To lokalizator grupy użytkowników, które mogą być namierzane razem bądź osobno. Sama usługa lokalizacji oparta została na systemie LBS (Localisation Based Service) i działa wyłącznie w ramach sieci Orange.

Do lokalizowania wybranych osób niezbędne jest utworzenie konkretnej grupy, co ma miejsce poprzez wysłanie smsa na numer 7204 o treści GRUPA oraz wpisanie w odstępach pięciu numerów wybranych osób.

Oczywiście, sama grupa może liczyć więcej towarzyszy, jednak do ich zapisania potrzebny jest kolejny sms o tej samej treści. Warto również pamiętać, iż jako osoba zapraszająca, użytkownik tworzący grupę z automatu wyraża zgodę na jego lokalizowanie. 

Jak działa usługa lokalizacji telefonu „Gdzie jesteście?”

Lokalizacja telefonów, o której mowa może być obsługiwana przez smsy, mmsy oraz przeglądarkę WAP. Wysyłając smsa o odpowiedniej treści na numer 71003 użytkownik otrzymuje mmsa mapki z oznaczeniem interesujących go numerów. Dodatkowo właściwe komendy pozwalają na wysyłanie wiadomości do konkretnych, zlokalizowanych numerów, cofnięcie zgody na własną lokalizację i wiele innych. Lokalizacja telefonu i osoby poprzez przeglądarkę WAP wygląda podobnie, z tą różnicą, że osoba próbująca namierzyć znajomych, musi pojawić się na stronie WAP, na której udostępniona jest lista wszystkich numerów należących do grupy.

Każda z osób może zostać zidentyfikowany i zaprezentowany na odpowiedniej mapce. Dokładność tej usługi, w przypadku największych dwudziestu miast Polski wynosi kilka najbliższych ulic, natomiast w przypadku mniejszych lokalizacji, usługa wyświetli nazwę najbliższej miejscowości.

Jak zlokalizować telefon aplikacją „Gdzie jest dziecko?”?

Lokalizacja telefonu Orange Gdzie jest dziecko?Drugą propozycją lokalizacji telefonu jest usługa „Gdzie jest dziecko?” skierowana do rodziców, chcących namierzać swoje pociechy, osób zajmujących się seniorami oraz wszystkich tych, którym zależy na lokalizowaniu najbliższych.

Za sprawą rozwiązaniua „Gdzie jest dziecko?” użytkownik może namierzyć każdy telefon, jak również otrzymać powiadomienia o zmianie lokalizacji. System działa zarówno poprzez smsy, mmsy, jak i przeglądarkę WAP. Aby aktywować usługę należy wysłać bezpłatnego smsa i uzyskać zgodę drugiego użytkownika na jego lokalizowanie. Osobę, która ma być namierzana, można dodać przez specjalną aplikację (możliwą do pobrania na stronie operatora), poprzez swoje konto na stronie www bądź dzięki smsowi.

Ile kosztuje usługa „Gdzie jest dziecko?”

Operator udostępnia wersję podstawową (zwana Standardową), zawierającą możliwość dodania dwóch osób namierzanych, 30 lokalizacji, 1 strefę dla Najbliższych oraz dwudniową historię lokalizacji. Aby ją uaktywnić (rezygnacja można nastąpić w dowolnym momencie), należy wysłać bezpłatnego smsa o treści GJD na numer 60504. Koszt miesięczny wspomnianej usługi wynosi 7,98 złotych.

Orange proponuje również wzbogacony wariant lokalizacji – Premium, umożliwiający namierzanie do pięciu osób, 150 lokalizacji na tydzień, rodzinne SOS, 2 strefy dla Najbliższych oraz pięć dni historii namierzania. Opcja ta to koszt rzędu 6,15 na siedem dni, a treść smsa wysyłanego na ten sam numer, co usługa standardowa to GJDP.

Lokalizacja telefonu w Plus i „Gdzie jest bliski?”

Gdzie jest bliski - lokalizacja telefonuPlus, jako kolejny popularny operator wprowadza usługę „Gdzie jest Bliski?”, stanowiącą nowoczesny, rodzinny lokalizator wybranych numerów. Schemat działania lokalizacji telefonu jest podobny do innych koncepcji oferowanych przez konkurencję. W zależności, od wybranej opcji, użytkownik ma sposobność namierzenia od jednego do pięciu, wcześniej dodanych numerów. W standardzie dostępne są trzy warianty, pozwalające na wybór koncepcji odpowiadającej oczekiwaniom. Aktywacja usługi odbywa się na kilka sposobów, między innymi poprzez stronę operatora, mmsa bądź aplikacji mobilnej. Podobnie, jak inne koncepcje, lokalizowany numer zostaje namierzony i wyświetlony u osoby lokalizującej w postaci cyfrowej mapki.

Opisywana usługa dostępna jest w abonamencie, MIXIE i Ofercie Rodzinnej. Dla wygody operator udostępnia również zegarek z lokalizatorem, który podobnie jak sam telefon, może być namierzany.

Rodzaje usług lokalizacji „Gdzie jest Bliski?”

  • Oferta Standard, dostępna na 7 dni w kwocie 1,23 zł umożliwia 5 zapytań o lokalizację w tym okresie. Aby ją aktywować wystarczy sms na numer 60130 o treści START GJD. Dezaktywacja usługi następuje również poprzez wiadomość tekstową, tym razem o treści STOP GJD.
  • Oferta Premium, kosztująca 6,15 złotych za tydzień użytkowania pozwala na wysłanie aż 150 zapytań o lokalizację w tym czasie. Aktywacja następuje poprzez wiadomość START GJD na numer 60530. Analogicznie rezygnacja z niej ma miejsce po przesłaniu smsa o treści STOP GJD.
  • Oferta Bezpieczna Rodzina to forma dedykowana pakietom rodzinnym, gdzie liczy się lokalizowanie więcej, niż jednej osoby. Koszt tygodniowej usługi wynosi tu 8,61 złotych, a w jej ramach użytkownik ma sposobność aż 150-krotnego lokalizowania wybranych numerów. Włączenie rozwiązania jest możliwe dzięki wysłaniu wiadomości o treści START BR na numer 60730, a jej wyłączenie poprzez komendę STOP BR.

Wszystkie szczegółowe informacje dostępne są na stronie Plusa.

T-mobile „Gdzie jest dziecko?”

T-mobile lokalizacja telefonu - Gdzie jest dzieckoT-mobile także stawia na komfort i bezpieczeństwo użytkowników, dlatego w jego ofercie również istnieje opcja lokalizacji konkretnych numerów telefonów. Popularna usługa „Gdzie jest dziecko?” dedykowana jest do wszystkich, którzy chcą mieć kontrolę drugiej osoby oraz sposobność lokalizowania jej położenia w dowolnie wybranym momencie. Sama lokalizacja odbywa się za pomocą specjalnej aplikacji, poprzez stronę www oraz wysyłanie smsa.

Co więcej, osoba namierzana nie jest w żaden sposób informowana o zaistniałym procesie, stąd pomysł często wykorzystywany jest w przypadku rodziców względem dzieci. Dzięki specjalnej opcji każdy użytkownik, może śmiało śledzić miejsca, w których przebywała bliska osoba. Są one bowiem zaznaczone (podobnie jak aktualna lokalizacja) na cyfrowej mapie.

Dodatkowo to zarządzający ma sposobność własnego zdefiniowania stref najczęściej odwiedzanych przez osobę monitorowaną na co dzień. Otrzymywanie automatycznych smsów, zarówno po przybyciu w dane miejsce, jak i jego opuszczenie umożliwia dokładną kontrolę dzieci np. w drodze do szkoły czy do domu. Co więcej, usługa „Gdzie jest dziecko?” ma specjalny system powiadamiania w nagłych przypadkach, gdy bliska osoba potrzebuje pomocy. Komunikat odpowiedniej treści wysyłany jest w zaledwie kilka sekund.

Jak uruchomić usługę lokalizacji „Gdzie jest dziecko” w T-Mobile?

Lokalizowanie osoby można dokonać na kilka sposobów. Wystarczy tylko pobrać aplikację bądź zalogować się na stronie www, a następnie dodać numer, który w przyszłości ma być namierzany. Jak i w innych przypadkach, tak i tu wymagana jest zgoda drugiej strony na możliwość lokalizacji.

Wersja lokalizacji telefonu: Standard i Premium

Lokalizacja telefonu Standard

Podstawowa wersja usługi umożliwia lokalizowanie dwóch numerów, a jej miesięczny koszt wynosi 6,15 złotych. W jej pakiecie użytkownik otrzymuje ponadto 30 lokalizacji, opcję odnajdowania własnego telefonu, jedną strefę dla Bliskich oraz dwa dni historii lokalizacji.

Lokalizacja telefonu Premium

Wariant Premium, kosztujący 6,15 złotych za siedem dni to opcja namierzania aż pięciu numerów bądź też urządzeń GPS, 150 lokalizacji miesięcznie, 2 strefy dla Bliskich, możliwość odnajdowania własnego telefonu oraz rodzinne S.O.S i 5 dni historii lokalizacji.

Jak zlokalizować telefon w PLAY?

Lokalizacja telefonu Play Bezpieczna Rodzina„Bezpieczna Rodzina” to usługa lokalizacji telefonu dostępna zarówno w abonamencie, jak i na kartę w Play. Pakiet dostosowany jest do potrzeb nowoczesnej, kilkuosobowej rodziny, chcącej mieć kontrolę między sobą. Korzystanie ze wspomnianej koncepcji wiąże się z wysyłaniem smsów, korzystaniem ze strony www bądź specjalnej, dostępnej za darmo aplikacji mobilnej.

Usługa „Bezpieczna Rodzina” od Play umożliwia precyzyjne lokalizowanie najbliższych, dzięki wykorzystaniu technologii GSM, GPS i WiFi. Co ważniejsze, wspomniany lokalizator telefonu działa we wszystkich sieciach, dzięki czemu każdy użytkownik może go posiadać na własnym telefonie. Ponadto, korzystający może ustalić tzw. Bezpieczne Strefy, a więc miejsca najczęściej odwiedzane. Dzięki komunikatom dowie się, że dany numer pojawił się bądź opuścił wskazane miejsce.

S.O.S dla Bliskiego

Play S.O.S. dla Bliskiego - Lokalizacja telefonuWażnym elementem jest również aplikacja S.O.S. dla Bliskiego, umożliwiająca informowanie konkretnych osób o awaryjnych, zagrażających życiu sytuacjach. w ciągu zaledwie 3 sekund, wskazana osoba zostanie powiadomiona o wypadku bądź innej, groźnej sytuacji. Co więcej, równolegle informacja ta trafi do odpowiednich służb. Aplikacja jest niezwykle istotna, bo pozwala na wysłanie zdjęcia, komunikatu oraz lokalizacji, wskazanej na mapie. Rozwiązanie udostępnia również wykaz szpitali, które znajdują się w bliskim otoczeniu, co w przypadku osób starszych może mieć kluczowe znacznie.

Jak korzystać z aplikacji „Bezpieczna rodzina”?

Aplikacja Bezpieczna Rodzina dostępna jest zarówno w ofercie abonamentowej, jak i w MIXIE czy opcji na kartę. Rozpoczęcie działania usługi odbywa się poprzez wysłanie smsa o treści START na numer 2222. Jeśli mamy abonament, miesięczna opłata wynosi 19,99 zł, natomiast w pozostałych wariantach kosztuje 4,92 złotych tygodniowo. Jej wyłączenie następuje na życzenie Klienta, który samodzielnie wysyła smsa o treści STOP. Play oferuje miesiąc próbny, całkowicie darmowy.

Jak zlokalizować telefon poprzez aplikację? Zobacz jak łatwo można namierzyć telefon

Zenly

Lokalizacja telefonu ZenlyDobra aplikacja, pozwalająca na lokalizowanie bliskich osób. Dostępna zarówno na urządzenia z system iOS, jak i Android. Całkowicie darmowa i intuicyjna, o rozbudowanej formule i przejrzystym interfejsie. Rejestracja odbywa się poprzez proste czynności wykonywane na telefonie, przypominające nieco dodawanie nowego kontaktu do listy.

Poza standardowymi funkcjami lokalizacji obecnymi w wielu innych aplikacjach rozwiązanie pozwala nie tylko na precyzyjne określenie położenia drugiej osoby, ale również określenie czasu przedostania się do jej lokalizacji oraz odległości dzielącej dwóch użytkowników. Co więcej, osoba korzystająca może dowolnie i szybko udostępnić swoje położenie, wysyłając specjalnego linka poprzez portale społecznościowe bądź e-maila. Rozwiązanie przemyślane, spójne i dobrze działające niemalże wszędzie. Co więcej, jego pobranie następuje z popularnego Google Play.

Ikol X

Ikol X - aplikacja do lokalizacji telefonuPropozycja, która nie stanowi stricte lokalizatora samych numerów komórkowych, ale może służyć także do namierzania samochodów czy wysyłanych paczek. Darmowa aplikacja internetowa jest prosta w obsłudze, a dzięki zaawansowanej technologii umożliwia namierzanie wybranych osób zawsze wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba.

Do podstawowej, darmowej funkcji zalicza się lokalizowanie do dwóch numerów jednocześnie, możliwość namierzania konkretnych urządzeń z każdego sprzętu podłączonego do internetu, wykrywanie, czy lokalizator jest w ruchu, czy spoczynku, jak również wykrywanie Wi-Fi. Do dodatkowych opcji można zaliczyć rozbudowaną historię wykonanych lokalizacji, jak również alert SOS przyciskiem, dzięki któremu wybrane osoby natychmiast zostaną poinformowane o groźnej sytuacji. Co więcej, na życzenie użytkownik może dokupić Alert obszaru, a więc informację przekazywaną o pojawieniu się bądź zniknięciu z danego terenu (miasta, dzielnicy, ulicy itp.).

Aplikacja Ikol X, sama w sobie jest darmowa, jednak bardziej zaawansowane (a tym samy praktyczne funkcje) wymagają dodatkowych opłat. Zaletą jest jednak fakt, iż koszty te są stosunkowo niewielkie i można sobie na nie pozwolić, jeśli chce się mieć pewność, iż bliska osoba będzie w pełni bezpieczna.