Jak zmienić hasło do wifi w Orange, Play, UPC, Tp-Link i na telefonie?

Sieć wifi, wykorzystywana od lat 90 do konstruowania bezprzewodowych sieci komputerowych, stanowiących wszechobecny standard w czasach dzisiejszych. Ten rodzaj technologii, pomimo wykorzystywanych metod zabezpieczeń zgodnych ze standardem 802. 11, narażony jest na ataki ze strony hakerów i pożądanych oprogramowań. W związku z tym, elementem priorytetowym jest odpowiednie zabezpieczenie każdej sieci internetowej, w celu ochrony danych osobowych i wszystkich informacji znajdujących się na urządzeniu. Dowiedz się jak zmienić hasło do Wifi w przypadku operatorów takich jak Orange, Play oraz UPC!

Jak zmienić hasło do Wifi Orange?

W przypadku operatora Orange zmiana hasła do WiFi rozpoczyna się od wpisania w przeglądarkę adresu “192.168.1.1” oraz zaakceptowanie go przyciskiem Enter. Następnie należy zalogować się, w polu “Użytkownik” wpisując frazę “admin”, a w polu Hasło 8 pierwszych znaków klucza WPA z naklejki na routerze. W sekcji “Sieć domowa” wybierz opcję Modyfikuj, a następnie “Zaawansowane ustawienia WiFi”. Z tego panelu możliwa jest zmiana hasła w Twojej sieci wifi!

Jak zmienić hasło do Wifi Play?

Jeżeli chodzi o użytkowników Internetu operatora Play oraz routera takiego jak ZTE WF830, pierwszym krokiem w zmianie hasła do Wifi jest wpisanie w przeglądarkę adresu “192.168.1.1” i zalogowanie się, wpisują w pole Użytkownik i Hasło frazę “admin”. Następnie należy wybrać sekcję Ustawienia, a następnie przejść do pola “Wi-Fi”. W tej części wybieramy “Ustawienia Wi-Fi”, w ramach której dostępna jest zmiana wielu opcji, jeżeli chodzi o naszą sieć, w tym hasła zabezpieczającego!

Jak zmienić hasło do Wifi UPC?

W przypadku Internetu mobilnego, dostarczanego od operatora UPC, zmiana hasła rozpoczyna się od zalogowania się na stronie “192.168.0.1”, w polu “Użytkownik” wpisując frazę “admin”, a w polu Hasło, hasło zawarte na naklejce na spodzie routera. W następnym kroku wybieramy sekcję “Skonfiguruj połączenie WiFi”, w której możliwa jest zmiana nazwy sieci (SSID), a także aktualnego hasła dostępu. Wszystkie zmiany należy zatwierdzić przyciskiem na dole strony, a następnie ponownie skonfigurować połączone urządzenia z siecią bezprzewodową.

Jak zmienić hasło do Wifi TP-link?

Korzystając z oferty Tp-link, w przypadku chęci zmiany hasła do Wifi pierwszym krokiem, jaki należy podjąć, jest wpisanie w przeglądarce adresu “192.168.0.1” i zaakceptowanie go przyciskiem Enter. Następnie logujemy się do serwisu, wpisując w pole Użytkownik i Hasło frazę “admin” oraz wybieramy opcję “Sieć bezprzewodowa” z panelu “Menu główne”. W kolejnym kroku wybieramy sekcję “Zabezpieczenia WiFi”, w ramach której możliwa jest zmiana hasła do naszej sieci.

Jak zmienić hasło do Wifi Plus?

W celu zmiany hasła do WiFi operatora Plus, konieczne jest wprowadzenie w przeglądarkę adresu “192.168.0.1” i zalogowanie się za pomocą frazy “admin” wpisywanej zarówno w panelu nazwy użytkownika, jak i również hasła. Następnym krokiem jest przejście do sekcji “Ustawienia” oraz kolejno Ustawienia WiFi 2.4GHz lub 5 GHz. Z tego panelu możliwa jest zmiana szeregu parametrów, w tym hasła zabezpieczającego Twoją sieć!

Jak zmienić hasło do Wifi w telefonie?

Zmiana hasła do Wifi w telefonie niczym nie różni się od tradycyjnych, wspomnianych wyżej sposobów, wykonywanych za pośrednictwem komputera stacjonarnego. W mobilną przeglądarkę internetową należy wpisać odpowiedni adres, którym najczęściej jest 192.168.0.1 lub 192.168.1.1 oraz zalogować się wykorzystując frazę “admin” zarówno w polu Nazwa użytkownika oraz Hasło. Kolejnym, a także ostatnim krokiem jest wybranie odpowiedniej zakładki, którą najczęściej są “Ustawienia WiFi” oraz zmiana hasła zabezpieczającego Twoją sieć!