Xiaomi POCO F2 niebawem w sprzedaży. Jest wstępna specyfikacja

Samo Xiaomi zapowiadało, że na rynku pojawi się kolejna odsłona smartfona POCO F1. Tym razem ma być to Xiaomi POCO F2. Budżetowy telefon wydawał się być bardzo udany dlatego właśnie producent zdecydował się na wydanie jego drugiej generacji. Już teraz znamy jego wstępną specyfikację.

POCO F2 – trochę o specyfikacji

Najważniejszym podzespołem w najnowszym urządzeniu ma być procesor Qualcomm Snapdragon 845 wsparty 6 GB pamięci RAM. Warto podkreślić, że dokładnie taki sam zestaw mieliśmy w poprzedniku – POCO F1. Jeśli chodzi o system operacyjny, to telefon ma od razu otrzymać fabrycznego Androida 9.0 Pie.

Zwracając uwagę na to, że prawdopodobnie będziemy mili do czynienia z podobnymi zespołami można łatwo wnioskować, iż wszelkiego rodzaju zmiany i usprawnienie będą dotyczyć baterii czy też aparatu fotograficznego. Podczas gdy miała miejsce premiera poprzedniej odsłony był to najtańszy smartfon z procesorem Snapdragonem 845. Być może podobnie będzie również w przypadku POCO F2.

POCO F2 – wyniki testów

Na telefonie zostały przeprowadzone testy. Urządzenie w teście jednordzeniowym dostało 2321 punktów, natomiast w teście wielordzeniowym było to 7564 punktów – zatem znacznie lepiej. Myślę, że jest to telefon idealny dla osób, które szukają czegoś z niższej półki cenowej połączonego z przyzwoitymi parametrami technicznymi. Na ten moment nie ma żadnych informacji na temat ceny czy też daty premiery.