Firma Huawei powstała w roku 1987. Na samym początku działalność była bardzo skromna, gdyż polegała jedynie na wymianie dóbr pomiędzy Shenzhen a Hongkongiem. Były to proste sprzęty takie jak np. przełączniki sieciowe. Dopiero po kilku latach w firmie zaczęto tworzyć autorskie produkty, dzięki czemu bardzo mocno się rozwinęła.

Początki tylko w Chinach

Pierwsze 10 lat to działalność jedynie na terenie Chin. Dopiero na przełomie tysiącleci firma ta rozpoczęła swoją działalność poza granicami Chin. Jeszcze przed rokiem 2000 Huawei wybudowało swoje sieci przemysłowe poza pierwotnym krajem. Okazało się, że było to bardzo dobre posunięcie, ponieważ już w roku 2005 sprzedaż poza Chinami była wyższa niż w samym kraju. Na dzień dzisiejszy sprzedaż poza Chinami to około 65%. Jednak można zauważyć, że firma Huawei od momentu powstania bardzo mocno się rozwinęła. Widać to chociażby po tym, że na dzień dzisiejszy pracuje tam prawie 200 tys pracowników. Biorąc pod uwagę tylko nasz kraj to w 2013 roku w firmie Huawei w Polsce pracowało ok. 500 pracowników. Na całym świecie uważana jest za lidera w produkcji urządzeń telekomunikacyjnych.

[pt_view id=”e7d0e1a98x”]

Jedna z czołowych firm produkująca smartfony

Z kolei, jeśli chodzi o same smartfony to jest ona na drugim co do wielkości producentem smartfonów na całym świecie zaraz przez Apple, a po Samsungu.

Ciekawe jest to, że produkcją telefonów zajmuje się od ponad 15 lat, jednak dopiero od ok. 8 lat branduje je własną marką. Warto zwrócić uwagę na to, iż z roku na rok ilość sprzedanych telefonów wzrasta co oznacza, że w dalszym ciągu marka ta się rozwija.

Huawei P30 Pro, czyli co w nim otrzymamy?

Przejdźmy teraz do najnowszego modelu telefonu tej firmy, który jest jednocześnie jednym z najlepszych na rynku, jednak nie trudno się dziwić, ponieważ marka ta jest w absolutnej światowej czołówce. Chodzi tutaj o model Huawei P30 Pro. Na pierwszy rzut oka według zdecydowanej większości wygląda on niesamowicie i przyciąga wzrok swoim wyglądem. Jego obudowa została wykonana ze szkła i metalu. Bardzo starannie zaokrąglone krawędzie w całości prezentują się niezwykle. W sklepach możemy spotkać ten model w kilku wariantach kolorystycznych. Jak w większości dzisiejszych telefonów otrzymamy tutaj czytnik linii papilarnych, który umieszczony został w ekranie. Sam ekran ma przekątną 6,47 cala i został wykonany w technologii OLED. Skupmy się teraz bardziej na samych parametrach technicznych.

Wielkie możliwości urządzenia i aparatu

Sercem tego urządzenia jest 8-rdzeniowy procesor HiSilicon Kirin 980. Jego częstotliwość taktowania wynosi 2,60 GHz. Ponadto do naszej dyspozycji jest 6 lub 8 GB pamięci RAM. Z kolei jeśli chodzi o pamięć wewnętrzną telefonu to będzie to w zależności od wersji 128 lub 256 GB. Powiedzmy sobie teraz coś o aparacie. Mamy tam aż 4 obiektywy. Przedni do selfie o matrycy 32 Mpix. Z kolei trzy tylnie aparaty mają matryce o rozdzielczości 40, 20 oraz 8 Mpix. Podsumowując jest to telefon na pewno warty uwagi szczególnie, jeśli chodzi o jakość wykonywanych zdjęć. Firma Huawei na pewno wraz z biegiem czasu rozwinie się jeszcze bardziej i kto wie czy za jakiś czas nie będzie liderem na rynku.