YouTube Music niedługo na każdym nowym Androidzie

Ostatnimi czasy dosyć popularna stała się usługa YouTube Music. Jak się okazuje ma ona być instalowana na wszystkich smartfonach z Androidem 9 i 10. Trzeba przyznać, że jeśli chodzi o system Android to praktycznie zawsze twórcy dają nam możliwość rozwoju czy zmian. Głównie chodzi o systemowe odtwarzacze muzyki, które raczej według większości są co najmniej średnie i nie spełniają wszystkich oczekiwań. Dlatego właśnie na Androidzie mamy sporo możliwości, czyli np. zainstalowanie innej aplikacji służącej do odtwarzania muzyki i to zupełnie za darmo. Jednak jedno trzeba im oddać – są lepsze niż YouTube Music.

Sprawdź jak pobierać muzykę z YouTube >>>

YouTube Music na smartfonie od nowości

Przynajmniej taka opinia krąży wśród tych, których znam. Jednak jak wcześniej wspomniałem aplikacja ta będzie instalowana fabrycznie na każdym urządzeniu z systemem Android 9 i 10. Na taką usługę czekaliśmy dość długo, jednak gdy już się pojawiła nie była w stanie spełnić naszych oczekiwań i nadal większość z nas zmuszona była do korzystania z domyślnego odtwarzacza muzyki lub innych aplikacji pobranych ze Sklepu Play. Teraz pojawił się jednak pomysł, aby YouTube Music było fabrycznie instalowane na smartfonach i jest to być może pewnego rodzaju ukłon w stronę użytkowników i serwis ten będzie przez Google’a ulepszany.

YouTube Music – czy zostanie liderem?

Miejmy nadzieję, że już za niedługo doczekamy się fabrycznego odtwarzacza muzyki na takim poziomie, aby satysfakcjonował on wszystkich i każdy mógłby być z niego zadowolony. Kiedy to nastąpi? YouTube Music zapewne stanie się takim odtwarzaczem wtedy, gdy użytkownicy przestaną pobierać inne aplikacje do słuchania muzyki. Samo zainstalowanie tej usługi od nowości na telefonie jest dużym krokiem wprzód. Ciekawe jak podziała to na użytkowników i czy faktycznie chętnie będą z niej korzystać, bo w końcu chyba taki jest zamysł. W najbliższym czasie przekonamy się na ile skuteczne okażą się zmiany w najnowszych Androidach.