Xiaomi Mi Mix 4. Co wiemy na jego temat?

Według niektórych źródeł już niedługo na rynku może pojawić się nowy flagowiec od Xiaomi. Miałby to być model Mi Mix 4. Takie informacje nie są pewne, jednak bardzo prawdopodobne. W październiku tego roku minie rok od premiery Mi Mix 3, który zasilany był najmocniejszym na tamten moment Snapdragonem 845. Z kolei na początku tego roku w sklepach pojawił się Xiaomi Mi Mix 3 5G z najlepszym procesorem Snapdragon 855.

Xiaomi Mi Mix 4 – Snapdragon 855 Plus i 5G

Stąd właśnie nie trudno wnioskować, że premiera kolejnej odsłony tej serii miałaby miejsce w październiku tego roku, jednak na pokładzie prawdopodobnie zagościłby Snapdragon 855 Plus, a sam smartfon obsługiwałby sieć 5G. Jeśli chodzi o więcej informacji to wiadomo niewiele, gdyż jest może po prostu na to zbyt wcześnie.

Xiaomi Mi Mix 4 – ładowanie bezprzewodowe

Jest jednak pewna ważna informacja, z której to możemy się dowiedzieć, że najnowszy model mógłby mieć szybsze ładowanie bezprzewodowe niż obecny flagowiec chińskiego producenta Xiaomi Mi 9. Dla podkreślenia ma on możliwość szybkiego ładowania bezprzewodowego 20 W.

Czy Hercules od Xiaomi to Mi Mix 4?

Jeszcze wcześniej mogliśmy przeczytać w sieci informacje o rzekomym projekcie Hercules, co miałoby oznaczać kolejny flagowy produkt od Xiaomi. Jego głównym centrum dowodzenia prawdopodobnie byłby Snapdragon 855 lub też jego wersja z plusem co wydaje się być pewnego rodzaju standardem, gdyż jest to na ten moment najlepszy procesor dostępny na światowym rynku. Ponadto do naszej dyspozycji prawdopodobnie byłyby cztery aparaty – trzy główne oraz jeden przedni.

Technologia NFC w smartfonie Xiaomi

Dodatkowo moglibyśmy korzystać z technologii NFC i czytnika linii papilarnych wbudowanego w ekran co w dzisiejszych czasach jest niezwykle popularnym rozwiązaniem. Dodatkowo w sieci krążą plotki o nowym designie od chińskiego koncernu, dlatego właśnie być może Mi Mix 4 mógłby wyglądać już dużo bardziej nowocześnie.