Smartfony Xiaomi z okrągłym aparatem

Najnowsze modele telefonów Xiaomi mają otrzymać inne, zmienione aparaty. Do tej pory aparaty były umieszczane bardzo klasycznie – w pionowym układzie na tylnej obudowie. Bez wątpienia zmiana wyglądu i układu aparatów znacząco wpłynie na wygląd smartfona.

Aparaty w smartfonach na okrągłej wyspie

Pierwszy ze sposobów jest zdecydowanie najciekawszy, bo są to aparaty umieszczone z tyłu na okrągłej wyspie. Jest to bardzo podobne rozwiązanie, które stosowała Nokia w modelach serii Lumia. W dzisiejszych czasach coraz więcej modeli telefonów produkowanych jest w taki sposób, aby wyglądało to ciekawiej niż zawsze, a przede wszystkim inaczej niż klasyczny układ pionowych aparatów.

Nowe modele Xiaomi bez wcięć w ekranie

Ciekawsze jednak jest to, że w najnowszych modelach nie zobaczymy żadnych wcięć w ekranie, gdyż urządzenie jest po prostu sliderem. Kiedy chcemy zrobić sobie selfie i użyć przedniej kamerki musimy tylną część telefonu przesunąć do góry, wtedy przed naszymi oczami pojawi się kamerka. Są to tak zwane smartfony z wysuwanym aparatem.

Xiaomi z łukiem z przodu

Producent ma w planach jeszcze jedno rozwiązanie, które samo w sobie zostawia bez zmian tylny aparat, jednak z przodu zobaczymy niewielki łuk, w którym ukryta będzie kamerka. Co ważne nie jest to standardowy notch czy wcięcie w ekranie w kształcie łezki. Według niektórych informacji takie rozwiązanie miałoby być zastosowane w kolejnym modelu, czyli Xiaomi Mi Mix 4, jednak nie można tego brać do siebie, gdyż są to tylko przypuszczenia, a do debiutu kolejnego modelu jest jeszcze trochę czasu. Trzeba jednak przyznać, że najnowsze modele Xiaomi z odmienionymi aparatami wyglądałyby dużo ciekawiej niż z klasycznymi rozwiązaniami, które mieliśmy okazję zobaczyć do tej pory.