Najlepsze telefony z wysuwanym aparatem

Pewne rzeczy jeśli chodzi o technologie i telefony komórkowe wraz z biegiem czasu odchodzą. Jednak niektóre z nich nawet po upływie sporej ilości czasu wracają, ponieważ wielu producentów uważa, iż znowu stają się modne. Tak właśnie jest z wysuwanymi aparatami. W tym artykule chciałbym krótko opisać kilka najciekawszych modeli właśnie z takim rozwiązaniem, jednak zanim to zrobimy powiedzmy o tym jakie są plusy tego rozwiązania.

Plusy wysuwanego aparatu

Po pierwsze telefon, dzięki temu wygląda bardziej nowocześnie, w dodatku jego ekran jest większy jednocześnie nie zwiększając rozmiarów smartfona. Chyba największą zaletą jest ochrona samego obiektywu przed zarysowaniami, bo jak wiadomo mając klasyczny aparat wkładając telefon do kieszeni czy torebki nie trudno jest zrobić rysę, która być może pogorszy jakość zdjęć, a tego chyba nikt by nie chciał. Tego typu rozwiązanie najczęściej stosowane są u chińskich producentów, jednak bardzo możliwe jest, że firmy z innych krajów pójdą tą samą drogą.

Telefony z wysuwanym aparatem

Przejdźmy teraz do listy telefonów z tym rozwiązaniem:

Oppo Reno

W tym modelu zobaczymy wysuwany aparat, który swoim wyglądem przynajmniej w pewnym stopniu przypomina płetwę. Ciekawą sprawą jest to, że zarówno przedni jak i tylny aparat posiadają diody oświetlające. Co otrzymamy oprócz samego aparatu? Procesor w jaki wyposażono ten model to Qualcomm Snapdragon 710. Ponadto otrzymamy 6 GB pamięci RAM oraz 128 GB przestrzeni na własne pliki. Ekran z kolei ma przekątną 6,4 cala. Niezwykle ciekawe jest to, że telefon został wyposażony w dwa akumulatory o pojemności 3765 mAh, dzięki czemu szybko się ładuje,

OnePlus 7 Pro

Zacznijmy od tego co najważniejsze w tym zestawieniu, czyli wysuwany aparat. W przypadku tego modelu wysuwa on się bezpośrednio z obudowy telefonu, a swoim wyglądem przypomina peryskop. Podczas wysuwania możemy usłyszeć charakterystyczny dźwięk, a cały proces trwa 0,8 sekundy. Sercem tego telefonu jest ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 855. Jeśli chodzi o pamięć wewnętrzną to mamy do wyboru 128 lub 256 GB.

Z kolei pamięci RAM w zależności od wersji otrzymamy 6, 8 lub 12 GB. W tym przypadku pojemność akumulatora to 4000 mAh. Wyświetlacz ma przekątną 6,67 cala. Zobacz nowszy telefon, czyli OnePlus 7T.

Xiaomi Mi Mix 3

W tym modelu telefonu Xiaomi zastosowano coś takiego jak włączenie się aplikacji do robienia zdjęć zaraz po rozsunięciu aparatu. Niezwykle ciekawą funkcją jest możliwość odbierania połączeń również poprzez rozsuwanie aparatu. W środku znajdziemy ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 845.

Na nasze pliki mamy 128 lub 256 GB. Z kolei ilość pamięci RAM to w zależności od wersji 6, 8 lub 10 GB. Akumulator w tym przypadku ma pojemność 3200 mAh, a przede wszystkim obsługuje on ładowanie indukcyjne. Przekątna ekranu to 6,39 cala,

Honor Magic 2

Może i nie ma tego modelu na polskim rynku, ale na pewno warto się nim zainteresować. Wysuwany aparat to jeden z tych bardziej klasycznych, gdyż przesuwa się on po prostu do góry, aby umożliwić użytkownikowi robienie zdjęć. W środku znajdziemy ośmiordzeniowy procesor HiSilicon Kirin 980. Pojemność dysku to 128 lub 256 GB. Z kolei ilość pamięci RAM to w zależności od wersji 6 lub 8 GB. Ekran z kolei ma przekątną 4,39 cala, a pojemność akumulatora to 3500 mAh.