Redmi 7A dostępny w Europie. Specyfikacja, cena

Marka Xiaomi ma zamiar wprowadzić na europejski rynek nowy model swojego urządzenia i według najnowszych doniesień już niedługo ma rozpocząć się jego sprzedaż na terenie Europy. Konkretnie chodzi o model Redmi 7A. W Internecie można przeczytać, że istnieją dwie wersje tego smartfona. Właśnie o tym chciałbym napisać poniżej, ale ponadto są już informacje o cenie.

Specyfikacja Xiaomi Redmi 7A

Cechą charakterystyczną Redmi 7A jest niezwykle pojemna bateria – jej pojemność wynosi 4000 mAh. Jak na budżetowe urządzenie jest to bardzo dobry wynik.

Ponadto na pokładzie Xiaomi Redmi 7A najdziemy jeszcze procesor Snapdragon 439 oraz w zależności od wersji 2 lub 3 GB pamięci RAM. Ilość miejsca na dysku także będzie zależeć od wersji, którą wybierzemy, a będzie to 16, bądź 32 GB.

Przekątna ekranu w Redmi 7A to 5,45 cala, jednak wyróżniają go stosunkowo grube ramki na dole, jak i na górze co w dzisiejszych czasach można uznać za swego rodzaju wadę.

Jeśli chodzi o aparat to do naszej dyspozycji, jest jeden z tyłu oraz jeden z przodu urządzenia. Tylni ma matrycę 13 Mpix, a z kolei przednia kamerka do selfie posiada matrycę o rozdzielczości 5 Mpix. Wracając jeszcze do pojemnej baterii, trzeba zwrócić uwagę na to, czym dysponuje Xiaomi Redmi 7A. Nie są to zbyt wymagające podzespoły, dlatego w połączeniu z tak pojemnym akumulatorem czas pracy na jednym ładowaniu powinien być długi.

Xiaomi Redmi 7A bez czytnika linii papilarnych

ZaletąRedmi 7A na pewno jest zastosowanie tradycyjnego złącza słuchawkowego mini-jack. Z kolei wadą może być brak czytnika linii papilarnych, biorąc pod uwagę fakt, że zdecydowana większość dzisiejszych telefonów go posiada. Przejdźmy teraz do ceny Redmi 7A.

Xiaomi Redmi 7 cena

Według dostępnych źródeł za wersję Redmi 7A z 2 GB RAM-u i 16 GB pamięci wewnętrznej zapłacimy 99 euro. Jeśli natomiast zdecydujemy się na 3 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci dyskowej będziemy musieli przygotować się na wydatek rzędu 119 euro. Dokładna data premiery najnowszego modelu w Europie nie jest jeszcze znana. Na ten temat milczy sam producent tak, więc pozostaje nam tylko czekać na najnowsze informacje.

Xiaomi Redmi 7A dostępny jest już w Orange za 55 zł miesięcznie.