Redmi Note 8 już niedługo. Jaka będzie cena nowego smartfona i kiedy premiera?

W niektórych przypadkach firmy telefonów komórkowych i innych urządzeń mobilnych poza główną marką posiadają także tzw. podmarki. Na czym to polega? Najprościej mówiąc jest to druga marka tego samego producenta. Wcale nie musi być ona mniej popularna niż marka, która została stworzona na samym początku, bo czasem bywa i tak, że jest po prostu lepsza i cieszy się większym zainteresowaniem. Takim przykładem podmarki może być Redmi.

Kiedy premiera Redmi Note 8?

Na początek jednak warto wspomnieć o tym, że Redmi Note 8 to następca poprzedniego modelu – Redmi Note 7, który na polskim rynku pojawił się w drugiej połowie marca. Nie ma jednak jeszcze konkretnych informacji na temat najnowszego modelu, ale można znaleźć pewne przypuszczenia. Sam wiceprezes Xiaomi mówi o tym, że właśnie taki model pojawi się na rynku i będzie to znacznie mocniejsze urządzenie niż jego poprzednik co z jednej strony wydaje się być oczywiste. Co jeszcze możemy dowiedzieć się z ust wiceprezesa?

Redmi Note 8 – Procesor i dane techniczne

Zdradził on, że Redmi Note 8 będzie pierwszym modelem na rynku z procesorem MediaTek Helio G90T. Jest to absolutna nowość, jeśli chodzi o smartfony i pewnego rodzaju rewolucja. Jest to najnowsza, a przede wszystkim mocniejsza wersja układu z serii G. Posiada on 8 rdzeni – 2 Cortex-A76 2,05 GHz oraz 6 Cortex-A55 2 GHz.

Jego możliwości są naprawdę konkretne, gdyż według specyfikacji może on obsługiwać do 10 GB pamięci RAM czy też wyświetlacz z odświeżaniem na poziomie 90 Hz. Trzeba przyznać, że jest to kolejny przeskok technologiczny, który już niedługo może osiedlić się na rynku na stałe. Ponadto w sieci możemy przeczytać, że najnowszy model miałby mieć potężny aparat o matrycy nawet 64 Mpix.

Pewien czas temu pojawiły się także informacje, że firma ma w planach wypuścić smartfona z obsługą sieci 5G, jednak jeszcze nie wiadomo czy chodzi tutaj właśnie o Redmi Note 8. Na takie szczegóły będziemy musieli jeszcze poczekać.

Jaka cena Redmi Note 8?

Nie ma jeszcze także informacji o jednej z ważniejszych kwestii, czyli cenie Redmi Note 8, jednak zwracając uwagę na to, że raczej nie mamy tutaj do czynienia z flagowcem cena za tego smartfona nie powinna być zbyt wygórowana. Według niektórych osób za Redmi Note 8 nie zapłacimy więcej niż 1000 zł.

Redmi Note 8 Demo 7 sierpnia ChinyW Chinach na 7 sierpnia zaplanowane jest specjalne wydarzenie przez Xiaomi i bardzo możliwe, że właśnie wtedy będzie miała miejsce premiera Redmi Note 8, jednak nikt nie podaje żadnych konkretnych informacji na ten temat.

Redmi – marka popularna w Polsce

W naszym kraju marka Redmi jest bardzo popularna, a model Note 7 sprzedał się w ilości ponad 10 milionów sztuk. Warto wspomnieć, że sprzedaż na takim poziomie udało się osiągnąć już 129 dni od momentu debiutu co można uznać za spory sukces. Popularność telefonów Xiaomi zyskała zapewne głównie, dzięki idealnemu stosunkowi ceny do jakości – za naprawdę solidny produkt musimy zapłacić stosunkowo niewiele.

W dodatku wraz z końcem czerwca firma Xiaomi poinformowała, że w tym roku nie zobaczymy już nowych modeli z serii Mi Note i Mi Max. Zatem takie postępowanie może nas tym bardziej utwierdzić w przekonaniu, iż niebawem na rynku ukarze się właśnie Redmi Note 8. Jednego możemy być pewni – jeśli najnowszy model pojawi się na rynku zawita w naszym kraju niedługo od premiery, gdyż marka ta cieszy się na polskim rynku dużą popularnością.