Telefon Oppo z wyświetlaczem Waterfall

We współczesnych smartfonach umieszczonych jest bardzo wiele podzespołów, aby takie urządzenie spełniało swoje funkcję. Każdy z nich odpowiada za coś innego. Jednak jednym z najważniejszych jest wyświetlacz. To właśnie na nim ukazują nam się wszystkie informacje przetwarzane we wnętrzu telefonu. Wraz z biegiem czasu wykonywane są z materiałów o lepszej jakości, a każdy z producentów chce, aby były one na najwyższym poziomie.

Ekran Waterfall od Oppo

Tego typu ekrany zaczęła produkować firma Oppo i wydaje się, że już niedługo mogą być one tym zdecydowanie najlepszymi na rynku. Jeszcze jakiś czas temu ta sama firma wprowadziła na rynek wydawałoby się jak na tamten czas coś innowacyjnego, czyli aparat do selfie ukryty w ekranie. Na dzień dzisiejszy możemy dowiedzieć się o nowym rozwiązaniu od Oppo – wyświetlacz Waterfall. Co to takiego? Patrząc na telefon z takim rozwiązaniem niemal od razu można dostrzec, że znacząco różni się od klasycznych wyświetlaczy.

Przede wszystkim posiada zakrzywione boczne krawędzie pod kątem 88 stopni. Jednak to nie wszystko, bo zastosowane tam niezwykle smukłe ramki sprawiają, iż patrzenie na tego typu telefon to czysta przyjemność.

Brak przycisków na krawędziach w smartfonie Opp

Na ten moment nie wiadomo w jakich konkretnie modelach możemy spodziewać się takiego rozwiązania, ale jednego można być pewnym. Nie będzie tutaj możliwości zastosowania przycisków na bocznych krawędziach np. do regulacji głośności czy blokady urządzenia. Sam producent zapewnia, że tego typu wyświetlacz będzie w stanie zapewnić użytkownikom niesamowite doświadczenia wizualne.

Już niedługo powinno być wiadomych nieco więcej szczegółów o tego typu ekranach, jednak na dzień dzisiejszy nie wiadomo nawet kiedy miałoby pojawić się pierwsze urządzenia z ekranem waterfall. Nie mniej jednak jest to niezwykle ciekawa opcja, na którą na pewno z niecierpliwością będzie czekać wiele osób.