Seria Huawei Mate 30 – znamy datę premiery

To jeszcze nie koniec, jeśli chodzi o najnowsze modele telefonów w tym roku. Mają pojawić się smartfony marki Huawei, a dzisiaj znana jest już nawet dokładna data premiery. W tym roku mają zostać wydane modele z serii Huawei Mate 30, konferencja ma odbyć się 19 września w Monachium i najprawdopodobniej właśnie wtedy zostaną zaprezentowane najnowsze smartfony. Dla nieco mniej wtajemniczonych mają to być – Huawei Mate 30 oraz Huawei Mate 30 Pro.

Do premiery nie pozostało już wiele czasu, a wciąż nie znamy oficjalnej specyfikacji tych dwóch urządzeń. Według niektórych źródeł producent zdecydował się tutaj na zastosowanie nowego procesora Kirin 990, który został wykonany w 7nm procesie technologicznym.

Huawei, czyli niesamowite aparaty

Wiadomo jeszcze jedno, jednak jest to już w pewnym stopniu znak rozpoznawczy i cecha charakterystyczna chińskiej marki – aparaty fotograficzne. Nie jest żadną tajemnicą, że chyba od zawsze zdjęcia robione tym sprzętem były tymi najwyższej jakości. Twórcy zapowiadają, iż będziemy mieli tutaj możliwość nagrywania filmów w jakości 4K nawet przy 60 kl/s.

Ponadto wspomniane aparaty mają zostać umieszczone w okrągłych modułach przez co na pewno będą rzucać się w oczy, a jednocześnie będzie to cecha odróżniająca je od poprzedników. Nie mniej jednak jest to bardzo ciekawe i innowacyjne rozwiązanie, na które jak do tej pory nikt inny się nie zdecydował.

Huawei Mate 30 – HarmonyOS czy Android?

Pozostaje jeszcze jedna i chyba najważniejsza kwestia do rozwiązania, czyli to jaki system operacyjny zostanie w tych modelach zastosowany. Według zapowiedzi ma to być autorski HarmonyOS, jednak czy tak faktycznie będzie? Innym rozwiązaniem jest Google Android, który jak donoszą media musiałby zostać pozbawiony usług Google co z kolei mogłoby negatywnie wpłynąć na opinię wśród niektórych użytkowników. Jeśli zapowiedzi odnośnie premiery telefonów by się sprawdziły to o tym wszystkim przekonalibyśmy się już za niecałe trzy tygodnie.

Na pewno wiele osób ciekawi działanie najnowszego systemu od Huawei. Czy najnowsze modele chińskiego producenta zaskoczą nas czymś jeszcze? O tym przekonamy się już niedługo.