Konferencja Huawei 2019. Co zaprezentowano? [VIDEO]

19 września odbyła się konferencja Huawei w Monachium, na której zaprezentowano między innymi smartfona Huawei Mate 30. Niestety nadal nie ma informacji o tym czy telefon Huawei Mate 30 pojawi się w Polsce a nawet w Europie. Jest to pokłosie problemów marki Huawei z Androidem. Nieoficjalnie mówi się o tym, że telefony marki Huawei będą posiadały tak zwanego czystego Androida, czyli bez możliwości pobierania aplikacji ze sklepu Play.

Stream konferencji Huawei

Konferencja Huawei odbyła się o godzinie 14:00 polskiego czasu. Można ją zobaczyć na poniższym filmie.

Huawei w związku z problemami we współpracy z Androidem zaczyna stawiać na własne rozwiązania. I tak powstał system HarmonyOS, który debiut ma dopiero przed sobą. Prawdopodobnie Huawei P40 będzie już wyposażony w nowy system.

Wyciek renderów przed konferencją Huawei

Już wcześniej można było zapoznać się z potencjalnym wyglądem nowej serii Mate 30 za sprawą przecieków komunikatów prasowych, gdzie prezentowane były rendery najnowszych flagowców marki Huawei.

Huawei Mate 30 Porsche design

huawei mate 30 Porsche design

Po konferencji Huawei zamówienia na stronie producenta

Po 19 września sprzęt marki Huawei zamawiać będzie można za pośrednictwem strony huawei.pl (sklep marki Huawei). Tam też będą dostępne akcesoria, których poza oficjalną stroną nie będzie można nabyć. Huawei tłumaczy to troską o wysoką jakość obsługi i gwarantuje, że zamówienia złożone w danym dniu będą dostarczane już dnia kolejnego.