Google Pixel 2 XL vs LG V30

Dobre telefony o wysokich parametrach technicznych i użyteczności. Google Pixel 2 XL to flagowiec o nietuzinkowym designie i dużej wydajności. LG V30 odznacza się niewiarygodną wręcz lekkością i spójnością. Oto krótkie zestawienie wspomnianych modeli.

Cechy fizyczne telefonów Google Pixel 2 XL i LG V30

Zarówno Google Pixel 2 XL jak i LG V30 wyposażono w bardzo dobre wyświetlacze o przekątnej 6 cali, z tą jednak różnicą, że Google posiada ekran P-OLED, który w przeciwieństwie do konkurenta (LG ma OLED) jest bardziej elastyczny i podatny na wygięcia. Porównywalna jest również waga urządzeń, oscylująca w granicach 160-180g. Oba smartfony są więc lekkimi konstrukcjami, które dobrze układają się w dłoniach. Bateria o pojemności 3520 mAh (w przypadku Pixela 2) i 3300 mAh ( u V30) zapewnia długotrwałe użytkowanie telefonu, zarówno podczas połączeń głosowych, jak i korzystania z Internetu czy oglądania filmów, choć w tym przypadku na korzyść przemawia model Google, umożliwiając prowadzenie rozmów do 40% dłużej, niż konkurencja. LG z kolei posiada slot karty micro SD, którego niestety brakuje w Pixelu.

Podzespoły i aparat fotograficzny

Podzespoły w obu urządzeniach są identyczne. Występuje w nich bowiem procesor Qualcomm Snapdragon 835 o taktowaniu 2459 mHz oraz pamięci RAM 4096 i 64 GB wbudowanej pamięci. Różnica polega na obecności systemu operacyjnego Android 8.0 ( w przypadku XLki) a wersji 7.1 dostępnej w LG.

Nieco inaczej wygląda sytuacja z aparatami fotograficznymi. Tu, zdecydowanie góruje V30, wyposażona we wbudowaną, podwójną kamerę tylną o wielkości 16 i 13 Mpx. Google wypada przy tym dość słabo, bo choć podobnie jak konkurent posiada lampę błyskową LED, to niestety tylny aparat ma „zaledwie” 12 Mpx. Może jednak pochwalić się lepszą przednią kamerą, co bywa istotne dla miłośników robienia selfie. Pozostałe funkcje przydatne w trakcie robienia zdjęć, takie jak geotagging, autofocus czy detekcja twarzy są identyczne w obydwu modelach.

Cena i dodatkowe funkcje Google Pixel 2 XL jak i LG V30

Każdy z zaprezentowanych smartfonów ma wiele przydatnych funkcji, chętnie wykorzystywanych przez użytkowników. Mowa tu przede wszystkim o czujniku zbliżeniowym czy oświetlenia, czytniku linii papilarnych, systemie GLONASS czy wodoszczelności. Na korzyść LG z pewnością przemawia bezprzewodowe ładowanie, choć fanów odtwarzania muzyki ucieszy fakt obecności głośników stereo w Ikselce.

Oba telefony nie należą do najtańszych. U LG V30 można spotkać się z ceną oscylującą w granicach 1599-2299 zł, natomiast za Google Pixel XL 2 użytkownikowi przyjdzie zapłacić ok. 2999-3599 zł. To smartfony z górnej półki, które z pewnością przydadzą się osobom aktywnym, szukającym kompleksowych rozwiązań zarówno do pracy, jak i na co dzień.

Jeśli chcesz porównać inne modele skorzystaj z naszej porównywarki telefonów.