Praktycznie każdego dnia robimy jakieś zdjęcia, a w szczególności wtedy, gdy gdzieś jedziemy. Czasem wychodzą one słabej jakości i coś się nam w nich nie podoba. Są, jednak na to sposoby, bo już jednym kliknięciem możemy poprawić jakość naszego zdjęcia. Wystarczy nam do tego jedynie smartfon i odpowiednia aplikacja, która potrafi czynić cuda ze zdjęciami. Które z nich wybrać i które są najlepsze? O tym poniżej. Niektóre z nich praktycznie każdy zna, gdyż są to Snapchat i Instagram. Jednak te dwie aplikacje nie posiadają zbyt zaawansowanych możliwości, jeśli chodzi o poprawę jakości portretów.

Perfect365: One-Tap Makeover

Perfect365 - aplikacja do selfiePierwsza aplikacja do robienia zdjęć to Perfect365: One-Tap Makeover. Jeżeli nie mamy potrzeby korzystanie z kolorowych filtrów to jest ona idealna dla nas. Możemy w niej bardzo szybko wyretuszować twarz. Nadaje się w szczególności dla kobiet, które lubią eksperymentować z makijażem. Pod tym względem aplikacja jest bardzo rozbudowana. By zrobić jak najlepszy autoportret warto zaopatrzyć się w selfie stick. Dzięki Perfect365, możemy bez problemu zmienić kolor włosów. Jednak to nie wszystko, bo to samo możemy zrobić z naszymi ustami czy oczami. Daje to możliwość sprawdzenie np. czy kolor włosów jest odpowiedni dla naszej osoby.

Perfect365: One-Tap MakeoverTo, jednak nie wszystko. Mamy możliwość również zrobienia takich rzeczy jak wyszczuplenie twarzy, wybielenie zębów czy zmiana kształtu brwi. Jeśli ktoś jest bardziej wprawiony w tego typu aplikacjach to może skorzystać z trybu lustra. Jest to popularny sposób na nakładanie elementów podczas rzeczywistego obrazu z kamerki. Daje to możliwość np. na sprawdzenie tego jak nasz makijaż będzie wyglądać w ruchu. Uwaga! Warto zrobić backup swoich fotografii aby w łatwy sposób odzyskać utracone zdjęcia.

Wadą aplikacji Perfect365 na pewno jest to, że w darmowej wersji nie możemy zapisać zdjęcia w pełnej rozdzielczości. Jednak jakość tych zdjęć jest wystarczająca, aby były one wyraźne i nadawały się na publikację w serwisach społecznościowych. Warto wiedzieć, że także niektóre z makijaży są dodatkowo płatne, jednak jeżeli mamy trochę cierpliwości to, dzięki oglądaniu reklam możemy uzyskać do nich tymczasowy dostęp. Tego typu aplikacje dają nam bardzo duże możliwość, jeśli chodzi o upiększanie i retusz zdjęć. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku fotografii, które chcemy opublikować w social mediach, aby były one ładniejsze i lepiej się prezentowały. Link do pobrania aplikacji w Google Play.

Najlepsza aplikacja do selfie – ToolWiz Photos

ToolWizPhotoJedną z lepszych aplikacji pozwalających na dobry retusz zdjęć jest ToolWiz Photos. Pozwala ona nie tylko na wyretuszowanie zdjęcia, ale także jego upiększenie na wiele sposobów. Już na samym ekranie startowym możemy znaleźć wiele ciekawych opcji. Podstawa aplikacji to Pro Editing gdzie mamy możliwość retuszu oraz ozdabiania zdjęć. Inne opcje aplikacji pozwalają na dodawanie tekstów do zdjęć czy tworzenie kolaży. Program jest tak zaawansowany, że możemy w nim nawet edytować balans bieli czy ekspozycji.

ToolWiz Photos - efektyTwórcy aplikacji do robienia zdjęć ToolWiz Photos postanowili pogrupować wszystkie narzędzia według kategorii. Dla przykładu wszystko co związane jest z retuszem znajduje się w zakładce Portrait, natomiast miana ostrości zlokalizowana jest w zakładce Photography.

Możliwe jest także stosowanie masek o różnych kształtach, a dodatkowo efekt może być zastosowany w konkretnym miejscu. Wybrany filtr nie musi zostać zastosowany na całym zdjęciu, a może być jedynie w środku fotografii. W dodatku do przekształcania zdjęć zastosowano sztuczną inteligencję. Dzięki temu możemy zmieniać zdjęcia w obrazy stylizowane na znane dzieła sztuki. Co ważne do aplikacji co jakiś czas dodawane są nowe efekty czy naklejki. Nie występuje tutaj coś takiego jak znaki wodne.

Link do aplikacji w Google Play