Xiaomi Mi Mix 4 – specyfikacja techniczna

Xiaomi znów chce podbić rynek i być w czołówce tych najlepszych. Już teraz wiadomo pewne rzeczy na temat jego specyfikacji. Nie są może one jeszcze tymi oficjalnymi, jednak warto je zapamiętać i na bieżąco śledzić kolejne doniesienia.

Mi Mix 4 co dla użytkowników?

Ma on zostać wyposażony w najnowszy procesor Qualcomm Snapdragon 855 Plus. Do tego wszystkiego ma dołączyć aż 12 GB pamięci RAM oraz pamięć wewnętrzna UFS 3.0. Na ten moment nie ma informacji na temat miejsca na pliki użytkowników, ale można się spodziewać, że będzie to minimum 64 GB. Wszystko to działać ma pod nadzorem systemu Android 10 z MIUI. Takie połączenie może zagwarantować nam naprawdę bardzo wysoką wydajność.

Według doniesień model ten ma zostać wyposażony w poczwórny aparat oraz potężną baterię, której pojemność miałaby wynosić aż 4500 mAh oraz dodatkowo obsługiwać szybkie ładowanie 30W. Dla porównania bateria w modelu Mi Mix 3 miała pojemność 3200 mAh. Taki zabieg jest niezwykle ciekawy zwracając uwagę na fakt, iż konstrukcyjnie telefon ma wyglądać bardzo podobnie, a ponadto producenci dzisiaj nie są zbyt skłonni do zwiększania grubości smartfonów, więc zobaczymy co z tego wyjdzie.

Producent powinien zastosować bezramkowy wyświetlacz wykonany w technologii AMOLED, a całość ma być sliderem. W dodatku model ma posiadać wysuwaną kamerkę do selfie.

Xiaomi i smartfon z 5G

Tam, gdzie to możliwe Mi Mix 4 powinien wspierać łączność 5G, która to na rynku pojawiła się stosunkowo niedawno. Co do daty premiery ani wysokości cen nie ma jeszcze żadnych informacji, jednak po raz kolejny powołując się na poprzednią odsłonę można przypuszczać, że telefon zagości na rynku w okolicach października. Jest to kolejny smartfon od Xiaomi, który będzie chciał osiągnąć sukces na światowym rynku, a już niebawem przekonamy się jakie będą tego efekty.