HTC Wildfire X – powrót legendy

Chyba większość z nas przynajmniej kojarz legendarne telefony HTC Wildfire. Jakiś czas temu istniały one na rynku i można powiedzieć, że były jednymi z bardziej popularnych. Po latach świetności nastąpił okres kiedy producent nie wydawał kolejnych modeli na rynek jednak jak się okazuje w sieci możemy przeczytać wiele artykułów na temat najnowszego modelu jakim ma być HTC Wildfire X. Znana jest już jego specyfikacja, ponieważ można go kupić na Indyjskim rynku. Na wstępie warto zaznaczyć, że jest ona bardzo zbliżona do wszystkich urządzeń z tej rodziny telefonów. A więc co będziemy mieć do dyspozycji?

HTC i specyfikacja techniczna

Głównym centrum sterującym jest ośmiordzeniowy procesor MediaTek Helio P22. Ponadto na pokładzie zagości 3 lub 4 GB pamięci RAM w zależności od tego na jaką wersję się zdecydujemy. Na nasze pliki producent przeznaczył 32 lub 128 GB przestrzeni dyskowej. Dodatkowo, aby ją poszerzyć możemy zastosować kartę pamięci. Ekran jaki tutaj zastosowano ma przekątną 6,22 cala oraz rozdzielczość 1520 x 720 pikseli.

Na górze obudowy możemy zobaczyć charakterystyczne wcięcie w kształcie łezki. Jeśli chodzi o aparat to producent w tym przypadku zdecydował się na potrójny obiektyw – jednostkę główną o matrycy 12 Mpix, teleobiektyw z dwukrotnym zoomem optycznym, którego matryca to 8 Mpix oraz „oczko” służące do pomiaru głębi ostrości z matrycą 5 Mpix. Przednia kamerka do selfie to 8 Mpix. Nie zapomniano również o czytniku linii papilarnych umiejscowionym z tyłu obudowy. Bateria jaka się tutaj znajduje ma pojemność 3300 mAh.

MyBuddy, czyli lokalizator w zestawie

Warto dodać, że telefon ten ma być sprzedawany wraz z MyBuddy. Jest to lokalizator smartfona na wypadek, gdy nasz urządzenie by się zgubiło lub bylibyśmy ofiarą kradzieży. Ponadto możemy, dzięki niemu udostępnić naszym bliskim lokalizację smartfona, a także skorzystać z podglądu na kamerce.

Producent daje nam 6 miesięcy gwarancji obejmującej uszkodzenia mechaniczne oraz te spowodowane wilgocią. Na ten moment smartfon nie jest dostępny w Polsce, a jedynie jak już wcześnie wspominałem w Indiach. Obecnie za wersję 3/32 GB zapłacimy około 600 zł, natomiast wersja 4/128 GB wyniesie nas 760 zł. Telefon może nie ma niewiadomo jak mocnych podzespołów, jednak spełnia standardy dzisiejszych urządzeń mobilnych.