iPhone z większą częstotliwością odświeżania

Najnowsze modele iPhone’ów od przyszłego roku mają posiadać zwiększoną częstotliwość odświeżania ekranu. Teraz każdy z telefonów marki Apple miał ten parametr na standardowym poziomie, czyli 60 Hz. Od przyszłego roku ma się to zmienić, jednak są to na ten moment jedynie tylko przypuszczenia.

Za co odpowiada odświeżanie ekranu?

Co to takiego jest odświeżanie ekranu? Odpowiada za to jak płynnie wyświetlane na nim są wszystkie informacje, w szczególności, jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju animacje. Jednak trzeba mieć na uwadze to, że taki zabieg niemal na pewno zwiększy zapotrzebowanie na energię w tych telefonach. Warto więc w tym wypadku pomyśleć o zwiększeniu pojemności baterii lub też jej efektywności. Jest to jednak decyzja tylko i wyłącznie samego producenta. Zapewne w sytuacji, gdy odświeżanie ekranu będzie na lepszym poziomie, a telefon będzie mniej wytrzymywał, klienci nie będą do końca zadowoleni. Wprowadzenie takich zmian wynika najprawdopodobniej z tego, iż na rynku pojawiają się takie ekrany u konkurencyjnych firm.

Ekrany Apple z wyższą częstotliwością są na rynku

Jak się okazuje takie ekrany nie są żadną nowością w Apple, ponieważ firma ta sprzedaje już urządzenia z taką częstotliwością odświeżania ekranu, a są to iPody Pro wyposażone w technologię ProMotion, która określa po prostu wyższy poziom odświeżania. Jak widać zastosowanie tego w smartfonach nie powinno być większym problemem.

Przełączanie pomiędzy jednym, a drugim trybem w Apple

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że jeżeli czas pracy na baterii na jednym ładowaniu nie będzie zadowalający dla użytkownika będzie on mógł przełączać się pomiędzy trybem 60 Hz, a 120 Hz. Takie rozwiązanie wydaje się być najbardziej rozsądne, aby firma nie spotkała się z nadmierną krytyką ze strony użytkowników.

Niższa częstotliwość odświeżania wiąże się oczywiście z mniejszym komfortem podczas codziennego użytkowania. Na to rozwiązanie będziemy musieli jednak jeszcze poczekać przynajmniej do przyszłego roku. Wychodzi na to, że modele z tego roku są na zbyt zaawansowanym etapie produkcji, aby taką modyfikację wprowadzić już teraz. Można twierdzić, że wprowadzenie takiego rozwiązania znacznie większy komfort użytkowania smartfona.