Skanowanie wszystkich plików na telefonie przez Facebooka (GLC)

Nie jest tajemnicą, że w dzisiejszych czasach nie jesteśmy anonimowi w szczególności, jeśli chodzi o Internet. Warto wiedzieć, iż korzystając na co dzień z aplikacji Facebook nasz telefon, a właściwie wszystkie pliki, które się na nim znajdują są skanowane przez narzędzie o nazwie Global Library Collector.

Jeden z największy portali społecznościowych już nieraz naruszył naszą prywatność w różne sposoby, jednak mimo takich działań nigdy nie był za to jakoś bardzo mocno krytykowany. Nie bierzemy tutaj pod uwagę szybkości działania aplikacji i okazuje się, że niektóre operacje jakie wykonuje aplikacja są po prostu niezgodne z prawem.

Global Library Collector – Skanowanie w tle

Wszystko wskazuje na to, iż wspomniane wyżej narzędzie – Global Library Collector na bieżąco, a co najważniejsze bez naszej zgody skanuje urządzenie, na którym korzystamy z aplikacji Facebook. Odbywa się to w tle, a wszystkie zebrane dane automatycznie trafiają na serwery amerykańskiego giganta. Warto wspomnieć o tym, że nie ma żadnej możliwości na to, aby takie narzędzie dezaktywować.

Nie możemy również zweryfikować jakie dane przesyłane są z naszego urządzenia na firmowe serwery. Nikt nigdy nie mówił o tym oficjalnie, dlatego właśnie cel tego typu działań ze strony Facebooka jest nieznany i zapewne nigdy się tego nie dowiemy.

Popularność Facebooka na tym samym poziomie

Wiele jednak wskazuje na to, że wszystko pozostanie tak jak do tej pory, ponieważ nikt nie mówił o tym głośno i nie próbował nic z tym zrobić, a sam Facebook nie traci na popularności. Czy mamy się czego obawiać? Trudno powiedzieć, gdyż każdy na co dzień korzysta z popularnej aplikacji i raczej nikomu nie stała się od tego krzywda, jednak lepiej mieć to na uwadze i być uważnym.