Opłata za parking w Play

W sieci Play pojawiła się nowa, niezwykle ciekawa usługa, dzięki której mamy możliwość zapłacenia za parking przy pomocy sms. Mobilny parking stworzyły dwie firmy SkyCash oraz Digital Virgo. Co ciekawe, aby z tego korzystać nie jest nam potrzebna żadna specjalna karta czy konto w banku. Wystarczy jedynie być klientem sieci Play. Zaparkowanie samochodu razem z tą siecią będzie możliwe, jeśli mamy abonament w Play. Więc w jaki sposób zaparkować samochód przez sms?

Jak zapłacić za parking poprzez sms?

W pierwszej kolejności musimy skonfigurować całą usługę, a w tym celu należy wysłać wiadomość sms pod bezpłatny numer 80555 o treści ”START”. Podczas konfiguracji będziemy proszeni o podanie numeru rejestracyjnego naszego samochodu oraz wybranie strefy lub miasta, gdzie będziemy parkować nasz pojazd. Jeśli konfiguracja zostanie przeprowadzona to działa to w ten sposób, że zawsze na początku postoju musimy wysłać na ten sam numer wiadomość o treści ”START” i przy wyjeżdżaniu wysłać wiadomość o treści ”STOP”. Wszystkie opłaty za parkingi zostaną doliczone do miesięcznego rachunku wraz z abonamentem w sieci Play.

Opłata za parking porzez Messenger

Poza wiadomościami sms wszystko to możemy zrobić w aplikacji Messenger. Wystarczy tylko znaleźć chatbota o nazwie Mobilny Parking i w tej konwersacji wysyłać komendy START/STOP.

Identyfikator i opłaty

Warto pamiętać o tym, aby zawsze podczas postoju na parkingu za szybą naszego pojazdu znajdował się specjalny identyfikator mobiParking. Można pobrać go bezpłatnie ze strony SkyCash.

Pierwsze 14 dni za korzystanie z tego systemu jest całkowicie bezpłatne. Z kolei do naszego rachunku za abonament co miesiąc będzie doliczana standardowa opłata w wysokości 4,99 zł. Takie rozwiązanie na pewno ułatwi życie niejednemu kierowcy i oszczędzi wiele czasu na szukanie parkometru szczególnie, jeśli chodzi o duże miasta.