Organizacja konferencji w telefonie

Zapewne nie wszyscy wiedzą, że we współczesnych telefonach komórkowych każdy z nas ma możliwość przeprowadzenie konferencji, dzięki której jesteśmy w stanie rozmawiać z kilkoma osobami jednocześnie.

Może być to pomocne szczególnie wtedy gdy zależy nam na czasie – nie musimy wykonywać każdego z połączeń osobno tylko wystarczy jeden telefon. Przyda nam się to również w przypadku kiedy mamy własną firmę i chcemy szybko skontaktować się z naszymi pracownikami. Poniżej opiszę w jaki sposób dokładnie uruchomić konferencję na smartfonie.

Telekonferencja krok po kroku

Cała trudność polega na tym, aby sparować ze sobą wszystkie połączenia. Na samym początku należy wybrać pierwszy z numerów, z którym chcemy rozmawiać i nie ma znaczenia kolejność. Jeśli pierwszy z naszych rozmówców odbierze połączenie musimy kliknąć pole ”Dodaj połączenie”, w zależności od telefonu nazwy te mogą być różne, jednak zawsze będą brzmiały podobnie. Teraz ukaże nam się pole do wpisania drugiego z numerów, z którym będziemy nawiązywać połączenie.

Warto wspomnieć, że w tym momencie rozmowa z pierwszym numerem zostanie zawieszona, ale nie rozłączy się. Po wybraniu drugiego z numerów należy kliknąć przycisk ”Scal”, który zlokalizowany jest zaraz obok wpisywanego numeru. Na tym polega cała trudność i od tego momentu każdy kto został połączony będzie słyszał siebie nawzajem.

Takim sposobem stworzymy telekonferencję. Jak widać nie jest to zbyt skomplikowane, a może w bardzo dużym stopniu ułatwić nam pracę.