LG K50S i LG K40S – 2 nowe modele z dużymi ekranami

Już za niedługo mają odbyć się targi IFA 2019. To właśnie na nich zawsze ukazywane są nowe telefony. Na tych zbliżających się zaprezentowane mają zostać dwa najnowsze modele telefonów LG i jest to potwierdzona informacja. Dokładniej będą to: LG K50S i LG K40S. Według zapowiedzi producenta urządzenie te swoimi możliwościami mają nawiązywać do niektórych flagowców. Ponadto już teraz wiadomo, iż cena ma być niezwykle atrakcyjna.

Bez wątpienia ich cechą charakterystyczną są sporej wielkości ekrany, dzięki którym wszystkie wykonywane czynności będą czytelne. Można stwierdzić, iż nie będą to telefony dla każdego, ponieważ niektórzy wolą te mniejszych rozmiarów. Przyjrzyjmy się teraz specyfikacji technicznej tych smartfonów.

LG K50S – większy z dwójki

W pierwszej kolejności weźmy pod lupę LG K50S. W tym modelu producent zdecydował się na zastosowanie systemu operacyjnego Android 9.0 Pie. Wspomniany wcześniej duży ekran ma przekątną 6,5 cala, a jego proporcje to 19,5:9. Możemy na nim oglądać w rozdzielczości HD+. Co do samego centrum sterowania tego smartfona wiadomo na razie, że ma być to ośmiordzeniowy procesor o taktowaniu 2.0 GHz i ma on zostać wsparty 3 GB pamięci RAM.

Ponadto do naszej dyspozycji ma być 32 GB pamięci dyskowej. To jednak nie wszystko, jeśli chodzi o przestrzeń na pliki, bo możemy rozszerzyć ją przy pomocy karty pamięci microSD o maksymalnej pojemności aż do 2 TB.

Przejdźmy teraz do aparatów, a zastosowano tutaj potrójny aparat główny o matrycach 13, 2 oraz 5 Mpix. Ten ostatni posiada obiektyw szerokokątny. Przednia kamera do selfie ma z kolei matrycę 13 Mpix. Nie zapomniano również w tym przypadku o czytniku linii papilarnych, który umiejscowiono na tylnej obudowie. Zdecydowano się na baterię o pojemności 4000 mAh, a wymiary urządzenia to 165,8 x 77,5 x 8,2 mm.

LG K50 dostępny jest w sieci Play z bezprzewodowymi słuchawkami i etui.

LG K40S – ten z mniejszym ekranem

Teraz czas na drugi z modeli, czyli LG K40S. Jeśli chodzi o system operacyjny to jest on identyczny jak w przypadku poprzedniego modelu – Android 9.0 Pie. Ekran ma przekątną 6,1 cala, rozdzielczość HD+, a jego proporcje to 19,5:9. Tutaj będziemy mieć również do czynienia z ośmiordzeniowym procesorem o taktowaniu 2.0 GHz. W zależności od wersji otrzymamy 2 lub 3 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej.

Telefon również zostanie wyposażony w slot karty pamięci microSD do 2 TB. Do naszej dyspozycji będzie podwójny aparat o matrycach 13 oraz 5 Mpix. Przednia kamerka do selfie posiadać będzie matrycę również 13 Mpix. Model zostanie wyposażony w czytnik linii papilarnych i baterię o pojemności 3500 mAh. Jest to telefon o wymiarach 156,3 x 73,9 x 8,6 mm.

LG i wersje kolorystyczne

Według doniesień smartfony będzie można kupować od października w Europie, Ameryce Łacińskiej oraz Azji. Producent ma zamiar wydać je w dwóch wariantach kolorystycznych – niebieskim (New Moroccan Blue) oraz czarnym (New Aurora Black). Ceny prawdopodobnie będą znane po wspomnianych targach.