Huawei Nova 5T już na rynku

Według różnych źródeł już za niedługo ma odbyć się premiera najnowszego modelu Huawei – Nova 5T. O modelu tym, można była przeczytać w sieci już wcześniej, jednak teraz zaprezentowana została jego oficjalna specyfikacja, która powinna zrobić ogromne wrażenie na każdym kto ją zobaczy. Co może zaoferować nam producent?

Huawei Nova 5T – specyfikacja

Głównym centrum dowodzenia Huawei Nova 5T będzie procesor procesor Kirin 980, który wykonany jest w procesie 7 nm.

Dodatkowo w Nova 5T otrzymamy 8 GB pamięci RAM oraz 128 GB pamięci wewnętrznej. Za pewnego rodzaju wadę możemy uznać brak slotu na kartę pamięci, jednak z tak dużą ilością miejsca na dysku nie powinno to stanowić większego problemu. Ekran telefonu wykonany został w technologii IPS, a jego przekątna to 6,26 cala.

Huawei Nova 5T aparaty

Poza tym wszystkim do naszej dyspozycji będzie jeszcze poczwórny aparat. Obiektyw główny Nova 5T posiada matrycę 48 Mpix.

Kolejny z obiektywów jest ultraszerokokątny i ma matrycę 16 Mpix. Dodatkowo otrzymamy „oczko” do pomiaru głębi ostrości z matrycą 2 Mpix. Do tego zastosowano aparat makro również o matrycy 2 Mpix. Warto wspomnieć, że wszystkie aparaty ustawiono w pionie co wygląda niezwykle estetycznie, a pod nimi znajduje się dioda doświetlająca.

Kamerka do selfie w Nova 5T

To jeszcze nie wszystko, jeśli chodzi o kwestię wykonywania zdjęć, bo producent nie zapomniał o przedniej kamerce do selfie, której matryca wynosi 32 Mpix. Trzeba przyznać, że możliwości fotograficzne tego smartfona przynajmniej w teorii robią wrażenie. W tym modelu twórcy zdecydowali się na zastosowanie akumulatora o pojemności 3750 mAh obsługującego szybkie ładowanie 22,5 W.

Huawei Nova 5T– cena i data premiery

Są już również informacje na temat daty premiery oraz ceny najnowszego modelu od Huawei. Smartfon będzie ogólnodostępny od 7 września, jednak wcześniej, bo od 29 sierpnia będziemy mogli kupić go w Malezji. Nie wiadomo jednak jeszcze kiedy telefon będziemy mogli zakupić Europie.

Jeśli chodzi o cenę to Huawei Nova 5T w Malezji ma kosztować około 380 dolarów. Jak widać telefon Nova 5T zostanie wyposażony w naprawdę mocne podzespoły przez co raczej nie będziemy narzekać na wolne działanie tego urządzenia.