Odzyskiwanie zdjęć z telefonu Android

Na pewno kiedyś każdemu z nas zdarzyło się w telefonie usunąć przez przypadek plik czy zdjęcie. Niektóre z nich być może nie były cenne i takie usunięcie nie miało większego znaczenia. Jednak gdy było to np. zdjęcie, które robiliśmy podczas naszej wymarzonej podróży na pewno taka operacja troszkę by nas zabolała. Jednak nie ma się o co martwić, bo jeśli mamy telefon z systemem Android znajduje się w nim kosz, z którego bez większego problemu możemy przywrócić wszystkie usunięte pliki. Gdzie dokładnie go znajdziemy? Takie usunięte zdjęcia czy filmy są dostępne w koszu jeszcze przez pewien czas.

Kosz w Google

Zacznijmy od kosza w Zdjęciach Google. Każdy kto z nich kiedyś korzystał na pewno widział ikonkę z trzema paskami na górze. Klikamy właśnie tam, a następnie wybieramy pozycję ”Kosz”. Teraz wystarczy tylko przytrzymać zdjęcie, które chcemy przywrócić (lub kilka zdjęć) i kliknąć ”Przywróć”.

Przywracanie zdjęć w Samsungu

Skupmy się teraz na koszu w telefonach marki Samsung. Po wejściu w galerię zobaczymy trzy kropki w prawym górnym rogu. Po kliknięciu w nie podobnie jak w Zdjęciach Google zobaczymy pozycję ”Kosz”. Jeśli w niego wejdziemy naszym oczom ukarzą się wszystkie usunięte przez nas zdjęcia i filmy. Teraz nie pozostaje nam nic innego jak tylko wybrać zdjęcia, a następnie przy użyciu specjalnej strzałki przywrócić pliki z powrotem do galerii.

Odzyskiwanie zdjęć w Xiaomi

A gdzie jest kosz w telefonach Xiaomi? Na początku wygląda to podobnie jak w Samsungu. Klikamy trzy kropki u góry ekranu, jednak tutaj jest to „Cloud Trash”, czyli mówiąc po polsku kosz w chmurze. Jak zapewne już wielu się domyśla jest on dostępny tylko dla tych, którzy są zalogowani i mają zsynchronizowane pliki z Chmurą Xiaomi. Wszystkie usunięte zdjęcia i filmy będą tam przechowywane przez około miesiąc. Przywracanie jest bardzo proste, bo wystarczy wybrać zdjęcia i kliknąć ”Przywróć”.

Proste odzyskiwanie zdjęć w OnePlus

Z kolei w telefonach OnePlus sprawa jest chyba prostsza niż w przypadku poprzednich telefonów. Tutaj po wejściu w galerię musimy przesunąć na sam dół, gdzie znajdziemy obszar ”Ostatnio usunięte”. Teraz wybieramy zdjęcia lub filmy, które chcemy przywrócić i klikamy ”Odzyskaj” w prawym górnym rogu ekranu.

Usuwanie zdjęć na stałe

Istnieje też oczywiście możliwość usunięcia na stałe wszystkich plików w koszu i nie jest to trudne. Wystarczy tylko kliknąć pole ”Opróżnij” lub po prostu odczekać około miesiąc od momentu usunięcia plików, ponieważ po tym czasie kosz opróżni się automatycznie.