Odzyskiwanie zdjęć z telefonu Android

Na pewno kiedyś każdemu z nas zdarzyło się w telefonie usunąć przez przypadek plik czy zdjęcie. Niektóre z nich być może nie były cenne i takie usunięcie nie miało większego znaczenia. Jednak gdy było to np. zdjęcie, które robiliśmy podczas naszej wymarzonej podróży na pewno taka operacja troszkę by nas zabolała. Jednak nie ma się o co martwić, bo jeśli mamy telefon z systemem Android znajduje się w nim kosz, z którego bez większego problemu możemy przywrócić wszystkie usunięte pliki. Gdzie dokładnie go znajdziemy? Takie usunięte zdjęcia czy filmy są dostępne w koszu jeszcze przez pewien czas.

Kosz w Google

Zacznijmy od kosza w Zdjęciach Google. Każdy kto z nich kiedyś korzystał na pewno widział ikonkę z trzema paskami na górze. Klikamy właśnie tam, a następnie wybieramy pozycję ”Kosz”. Teraz wystarczy tylko przytrzymać zdjęcie, które chcemy przywrócić (lub kilka zdjęć) i kliknąć ”Przywróć”.

Przywracanie zdjęć w Samsungu

Skupmy się teraz na koszu w telefonach marki Samsung. Po wejściu w galerię zobaczymy trzy kropki w prawym górnym rogu. Po kliknięciu w nie podobnie jak w Zdjęciach Google zobaczymy pozycję ”Kosz”. Jeśli w niego wejdziemy naszym oczom ukarzą się wszystkie usunięte przez nas zdjęcia i filmy. Teraz nie pozostaje nam nic innego jak tylko wybrać zdjęcia, a następnie przy użyciu specjalnej strzałki przywrócić pliki z powrotem do galerii.

Odzyskiwanie zdjęć w Xiaomi

A gdzie jest kosz w telefonach Xiaomi? Na początku wygląda to podobnie jak w Samsungu. Klikamy trzy kropki u góry ekranu, jednak tutaj jest to „Cloud Trash”, czyli mówiąc po polsku kosz w chmurze. Jak zapewne już wielu się domyśla jest on dostępny tylko dla tych, którzy są zalogowani i mają zsynchronizowane pliki z Chmurą Xiaomi. Wszystkie usunięte zdjęcia i filmy będą tam przechowywane przez około miesiąc. Przywracanie jest bardzo proste, bo wystarczy wybrać zdjęcia i kliknąć ”Przywróć”.

Proste odzyskiwanie zdjęć w OnePlus

Z kolei w telefonach OnePlus sprawa jest chyba prostsza niż w przypadku poprzednich telefonów. Tutaj po wejściu w galerię musimy przesunąć na sam dół, gdzie znajdziemy obszar ”Ostatnio usunięte”. Teraz wybieramy zdjęcia lub filmy, które chcemy przywrócić i klikamy ”Odzyskaj” w prawym górnym rogu ekranu.

Usuwanie zdjęć na stałe

Istnieje też oczywiście możliwość usunięcia na stałe wszystkich plików w koszu i nie jest to trudne. Wystarczy tylko kliknąć pole ”Opróżnij” lub po prostu odczekać około miesiąc od momentu usunięcia plików, ponieważ po tym czasie kosz opróżni się automatycznie.

Zostaw komentarz

User Review