Nokia 2.2, czyli coś taniego dla biznesmenów

Można by powiedzieć, że niektóre marki smartfonów przynajmniej na jakiś czas zniknęły z rynku. Może nie dosłownie, ale w pewnym stopniu producenci przestali produkować nowe modele, jednak po czasie dostały one swoje drugie życie. Tak właśnie jest w przypadku marki Nokia. HMD Global już jakiś czas wprowadza na rynek nowe modele telefonów Nokia. Może nie każdy z nich wygląda nowocześnie, ale jest funkcjonalny i spełnia swoje funkcje. Tym razem chodzi o telefon Nokia 2.2.

Nokia 2.2 – Tani smartfon od Nokii

Na wstępie warto zaznaczyć, że według samego producenta ma być to telefon dla biznesu, a jego zakup będzie oscylował w granicach 400 – 500 zł. Telefon wyposażony jest w 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej. Może nie jest to zbyt dużo, jednak dla biznesmenów powinna być to ilość wystarczająca.

Telefon dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych – szarym i czarnym. Za tego typu konfigurację musimy zapłacić 499 zł. Producent wydał jeszcze jedną – nieco lepszą wersję tego telefonu, bo otrzymamy w niej 3 GB RAM-u i 32 GB na nasze pliki, jednak ma być ona dostępna tylko i wyłącznie dla klientów biznesowych, a do sprzedaży detalicznej nie trafi. Sama cena mówi nam o tym, że parametry w tym urządzeniu nie należą do najmocniejszych.

Ekran w Nokii 2.2

Ekran w jaki wyposażono ten telefon ma przekątną 5,71 cala, a jego rozdzielczość to HD+. Głównym centrum dowodzenia jest tutaj czterordzeniowy procesor MediaTek Helio A22. Dodatkowo do naszej dyspozycji jest tylny aparat o matrycy 13 Mpix oraz przednia kamerka do selfie – 5 Mpix.

Wytrzymała bateria Nokii 2.2 i dwie karty SIM

Bateria jaką zastosowano w tym przypadku ma pojemność 3000 mAh. Myślę, że ważne w biznesie jest to, iż będziemy mogli włożyć dwie karty SIM, ponieważ telefon wyposażony jest w Dual SIM. Ponadto w tym telefonie możemy bez problemu wymienić obudowę.

Nokia z aktualizacjami do Android Q

Warto wiedzieć, że jest to najtańszy smartfon w programie Android Enterprise Recommended. System operacyjny, który w nim zastosowano to Android 9 Pie. Każdy kto zakupi ten model ma zapewnioną aktualizację do Androida Q, a ponadto producent gwarantuje 2-letnią aktualizację systemu operacyjnego oraz darmowe comiesięczne poprawki zabezpieczeń przez 3 lata. Jak widać jest to smartfon idealny dla osób, które potrzebują telefonu do pracy.