Jak przenieść numer do Plusa przez internet, telefoniczne lub w salonie?

Plus podobnie jak większość sieci komórkowych w naszym kraju pozwala bezproblemowo przenieść swój numer. Ma ona wiele klientów, którzy są w niej już od dawna, ale też z biegiem czasu coraz więcej osób przenosi swoje numery właśnie do tej sieci. Aby przenieść swój numer do Plusa trzeba skorzystać z jednego z trzech sposobów, które nam to umożliwią.

Przeniesienie numeru do Plusa przez Internet

Pierwszą opcją jest przeniesienie numeru za pomocą strony internetowej operatora.

  • W pierwszej kolejności trzeba wejść na http://www.plus.pl/, gdzie wypełnimy specjalny formularz. Kiedy będziemy już na stronie głównej operatora najeżdżamy na pole ”Telefon” znajdujące się na górnym pasku, a następnie klikamy ”Abonament”. Kolejny krok to wybór odpowiedniej opcji, czyli w naszym przypadku decydujemy się na przeniesienie numeru do Plusa.
  • Następnie należy zdecydować czy wybieramy ofertę z telefonem czy bez. Jeśli zdecydujemy się na abonament z telefonem w Plusie musimy oczywiście wybrać interesujące nas urządzenie. Warto wiedzieć, że przy zakupie przez internet, wiele telefonów może być znacznie tańsza niż w salonie.
  • Kiedy dokonamy już wyboru zobaczymy okno, które stanowi podsumowanie naszego zamówienia. Jeśli wszystko się zgadza to nie pozostaje nam nic innego jak przenieść numer. W tym celu musimy sprawdzić swój numer telefonu i wpisać go w przeznaczone do tego okno. Dostaniemy sms-a, aby potwierdzić, że numer ten należy faktycznie do nas.
  • Ostatni krok to wypełnienie kwestionariusza osobowego, w którym musimy podać wszystkie swoje dane, łącznie z adresem, na który ma zostać dostarczone zamówienie.

W ciągu kilku dni od tego momentu przyjedzie kurier wraz z kartą SIM, wybranym telefonem oraz kompletem dokumentów do podpisania. Warto w obecności kuriera sprawdzić czy urządzenie działa poprawnie. W razie potrzeby kurier zabierze je od razu co znacznie przyspieszy proces reklamacyjny. Nasz numer zostanie przeniesiony do końca dnia lub wraz z dniem, który wcześniej ustaliliśmy z operatorem Plus.

Przeniesienie numeru do Plusa w salonie

Gdy będziemy już w salonie Plusa musimy wypełnić wszystkie niezbędne dokumenty, w czym pomogą nam wyszkoleni pracownicy. Kolejnym krokiem jest wybranie odpowiedniego dla nas smartfona. Główną zaletą tej metody przeniesienia numeru jest to, że możemy z bliska zobaczyć telefon, zanim się na niego zdecydujemy. Zgodnie z polskim prawem dany operator ma na przeniesienie naszego numeru 6 godzin.

Telefoniczne przeniesienie numeru do Plusa

Ostatnia metoda na przeniesienie naszego numeru do Plusa to skorzystanie z infolinii operatora. Wystarczy zadzwonić po odpowiedni numer i podać wszystkie swoje dane, o które poprosi nas konsultant i oczywiście wybrać smartfona, który nas interesuje. Następnie pracownik umówi dla kuriera na konkretny dzień.

Dalsza procedura przeniesienia numeru do Plusa przebiega dokładnie tak samo jak w przypadku metody internetowej.