Stan konta Orange – jak sprawdzić?

Bardzo często przychodzi konieczność sprawdzenia stanu konta na karcie, aby nie przegapić konieczności doładowania konta w Orange. Nie zawsze pamiętamy w jaki sposób to zrobić. Może to wynikać z tego, że dawno tego nie sprawdzaliśmy stanu konta lub po prostu nigdy nie mieliśmy takiej potrzeby. Korzystając z usług operatora Orange stan konta możemy sprawdzić na kilka sposobów. Warunkiem jest oczywiście to, że musimy korzystać z oferty Orange na kartę.

Stan konta Orange sprawdzisz przez aplikację Mój Orange

Samo sprawdzenie stanu konta nie jest niczym skomplikowanym, bo wystarczy tylko pobrać aplikację Mój Orange, następnie przy pomocy loginu i hasła się do niej zalogować. Teraz za każdym razem po wejściu do Mój Orange od razu na ekranie głównym będzie widoczny nasz stan konta, ilość danych komórkowych do wykorzystania w pakiecie internetowym Orange oraz to przez ile dni możemy jeszcze wykonywać i odbierać połączenia. Jeśli klikniemy np. w pole z danymi komórkowymi możemy w bardzo szybki sposób dokupić dodatkowe gigabajty. Tak samo jest z naszym stanem konta – bardzo szybko możemy uzupełnić braki.

Sprawdzenie stanu konta Orange za pomocą strony Internetowej i kodów

Stan konta Orange możemy również sprawdzić logując się za pomocą komputera do ”Mój Orange”.

Kolejny sposób na sprawdzenie konta w Orange to użycie specjalnych kodów.

Na klawiaturze telefonu musimy wpisać kod: *124*#. Następnie wybieramy połączenie. Po chwili wyświetli nam się stan naszego konta oraz jego ważność.

Usługa ta jest oczywiście darmowa – niezależnie od tego ile razy wpisujemy kod do sprawdzenia stanu konta w Orange.

Kolejny sposobem jest połączenie z numerem *500. Następnie należy postępować zgodnie ze wskazówkami lektora do momentu, aż uzyskamy informację na temat stanu naszego konta.

Ważne jest to, aby doładowywać nasze konto w miarę możliwości regularnie, ponieważ jeśli nie będziemy tego robić przez dłuższy czas, może ono stracić ważność, a co za tym idzie nie będzie możliwe wykonywanie, ani odbieranie połączeń.

Jak sprawdzić ilość danych komórkowych w Orange?

W sieci Orange istnieje również możliwość na sprawdzenie specjalnym kodem ile internetu do wykorzystania nam jeszcze pozostało.

W tym celu musimy standardowo wejść w połączenia i na klawiaturze wpisać kod: *101*01#. Po wpisaniu musimy oczywiście wybrać połączenie, po czym na ekranie otrzymamy informację, jak dużo danych komórkowych pozostało nam jeszcze do wykorzystania oraz do kiedy są one ważne.

Jak widać wszystkie powyższe sposoby na sprawdzenie konta w Orange nie są zbyt skomplikowane, a takie informacje pomogą  nam uniknąć sytuacji, w której nie będziemy mieli możliwości się z nikim skontaktować.