Jak wypowiedzieć umowę w Play?

Prawie za każdym razem gdy decydujemy się na posiadanie abonamentu komórkowego musimy podpisać umowę. Najczęściej robimy to na okres 24 miesięcy. Czasem zdarza się, że jest to 12 lub też 36 miesięcy, jednak tylko w niektórych przypadkach. Warto wiedzieć, że kiedy chcemy zmienić operatora jeszcze podczas trwania tej umowy bez wahania możemy to zrobić. Trzeba, jednak pamiętać o czymś takim jak wypowiedzenie umowy. Coś takiego pomoże nam uniknąć sytuacji, w której będziemy musieli płacić dwa abonamenty jednocześnie. Pamiętajmy, aby zrobić to odpowiednio wcześniej. Poniżej o tym jakie są sposoby na wypowiedzenie umowy w sieci Play.

Przeniesienie umowy w Play bez obaw

Wydaje się, że pierwszym i jednocześnie najłatwiejszym sposobem jest po prostu przeniesienie swojego numeru do innego operatora. W takiej sytuacji nie musimy zastanawiać się nad wypowiedzeniem, ponieważ zrobi za nas to dostawca usług. Warto jednak pamiętać o tym, iż taka opcja jest dostępna tylko i wyłącznie dla numerów komórkowych, zatem nie obowiązuje w przypadku Internetu.

Wypowiedzenie umowy z Play – osobiście lub pocztą

Pozostałe opcje zmuszają nas do tego, aby całą sprawą wypowiedzenia umowy w Play zająć się samemu. Pierwsza z nich to znalezienie w naszej okolicy najbliższego salonu Play i udanie się do niego osobiście w celu złożenia odpowiedniego druku. To, gdzie dokładnie znajdują się salony możemy sprawdzić bezpośrednio na stronie Play: https://www.play.pl/pomoc/salony-play.html

Kolejny sposób to wysłanie dokumentu do Play, Pocztą Polską. Trzeba jednak pamiętać, aby zrobić to listem poleconym. Ważna kwestia to także własnoręczny podpis na dole dokumentu. W przypadku składania wypowiedzenia w Play osobiście może przypomnieć nam o tym pracownik, tutaj musimy pamiętać o tym sami, gdyż jeśli tego nie zrobimy dokument będzie nieważny. List powinien zostać wysłany do głównej siedziby firmy Play oczywiście na nasz koszt.

Wypowiedzenie umowy w Play przez Internet

Ostatni sposób na wypowiedzenie umowy w Play to wysyłka odpowiedniego dokumentu na adres mailowy. Należy również pamiętać o własnoręcznym podpisie, gdyż w przeciwnym razie takie wypowiedzenie będzie nieważne. Jeśli decydujemy się na ten sposób powinniśmy wiedzieć, że wraz z wypowiedzeniem umowy w Play musimy dostarczyć najlepiej skan lub zdjęcie dokumentu, który będzie w stanie potwierdzić naszą tożsamość.

Miesięczny okres wypowiedzenia w Play

Ważna kwestia przy wypowiedzeniach umowy z Play to miesięczny okres wypowiedzenia. Chodzi tutaj o to, aby wypowiedzenia składać dzień wcześniej, aby zachować jego miesięczny okres. Przykładowo, jeśli umowa kończy nam się 5 kwietnia wypowiedzenie należy złożyć najpóźniej 4 marca. Dotyczy to zarówno umów podpisanych na czas określony jak i nieokreślony.

Wypowiedzenie umowy w sieci Play nie jest wcale skomplikowane. Trzeba tylko pamiętać o kilku ważnych kwestiach, a na pewno wszystko zakończy się pomyślnie.