Jak działa aplikacja Orange Flex?

Sieć Orange wprowadziła do swojej oferty zupełną nowość, czyli Orange Flex. Zapewne wiele osób chciałoby dowiedzieć się na temat tej nowości nieco więcej. O tym poniżej. Została ona wprowadzona na rynek kilka dni temu. Najlepiej chyba będzie porównać ją z Orange Free. Dla niektórych najnowsza taryfa jest lepsza pod względem oferty. Przykładowo najtańsza taryfa w Orange Flex jest o 6 zł droższa od przeciętnego pakietu w Orange Free. Dostajemy tam 6 GB danych komórkowych oraz rozmowy, sms-y i mms-y bez limitu.

Nowoczesna aplikacja Orange Flex

Jednak głównym powodem wyboru Orange Flex jest aplikacja. Oczywiście w przypadku Orange Free też mamy aplikację, natomiast ta w najnowszej ofercie jest dużo bardziej przejrzysta dla klienta. Po pierwsze dużo lepiej wygląda tam podsumowanie oraz analiza naszej aktywności sieciowej. Ponadto dużo bardziej czytelne są wszystkie pakiety dodatkowe. Aplikacja jest szybsza, zajmuje mniej miejsca na telefonie oraz posiada nowoczesny design. Co ciekawe w bardzo wygodny sposób zostały zaprojektowane także wszystkie pakiety roamingowe. Musimy wybrać tylko kraj, do którego chcemy jechać, następnie zdecydować jaki pakiet nas interesuje po czym wystarczy tylko kliknąć. Pakiet będzie od razu opłacony, a my możemy od razu wybierać się w podróż.

Orange Flex – Aktywacja

Jak to wszystko wygląda od początku? Oczywistą rzeczą jest to, że należy zacząć od pobrania aplikacji Orange Flex ze Sklepu Play lub App Store. Gdy aplikacja będzie już zainstalowana na naszym urządzeniu musimy się zalogować, a możemy to zrobić poprzez konto na Facebooku, konto mailowe lub konto Google. Po zalogowaniu się wpisujemy swoje imię i nazwisko. Po tym wybieramy plan taryfowy, który nas najbardziej interesuje. Sam wybór jest niezwykle prosty, gdyż wszystko jest widoczne. Pojawia się tam drobny druczek co może być mylące dla wielu osób, które myślą, że są to jakieś dodatkowo płatne uzupełnienia oferty. Nic bardziej mylnego. Są to jedynie podpowiedzi oraz dodatkowe informacje, które mogą pomóc nam w aktywowaniu oferty. Niezwykle ciekawą opcją jest możliwość zamówienia drugiej karty SIM z tym samym numerem np. do drugiego urządzenia mobilnego. Jeśli chodzi z kolei o pakiety danych komórkowych mamy bardzo duży wybór, co najważniejsze ceny również są przystępne. W tych pakietach możemy znaleźć również takie usługi jak Social Pass, Video Pass i Music Pass. Warto wiedzieć, że Music Pass jest zupełnie darmowy przez kilka pierwszych miesięcy. Możemy, więc go aktywować bez obaw o dodatkowe koszty. Po dokonaniu wyboru, jeśli chodzi o pakiet musimy zdecydować czy przenosimy do Orange nasz aktualny numer czy też chcemy otrzymać nowy.

Wirtualna karta SIM w Orange Flex

Ważną informacją jest to, że jeżeli posiadamy telefon obsługujący eSIM wybierając nowy numer nie musimy nawet wychodzić z domu, bo będzie on od razu aktywny. W Orange Flex nie musimy przenosić się tylko z taryf na kartę.

Przeniesienie numeru do Orange Flex

Przenosząc numer do nowej usługi wprowadzamy go do aplikacji, a następnie wpisujemy tam kod, który na niego otrzymaliśmy. Następnym krokiem jest weryfikacja naszej tożsamości – jednym z dwóch sposobów. Wszystko zależy od tego czy mamy już swój numer w sieci Orange czy też nie. Jeśli tak to wystarczy jedynie wprowadzić PESEL, natomiast jeśli nie konieczne będzie wysłanie skanu naszego dowodu osobistego oraz zdjęcia twarzy w celu weryfikacji. Trzeba pamiętać o jednej rzeczy – jeśli przenosimy nasz numer z karty na Orange Flex nie mamy możliwości zachowania tam zgromadzonych już środków. Teraz pozostaje nam już tylko wybór sposobu przesyłania powiadomień oraz dodanie do konta naszej karty płatniczej. Na sam koniec musimy tylko poczekać na aktywację wybranych przez nas usług. Jak widać wszystko to jest niezwykle proste, a dzięki przejrzystości i podpowiedziom z aktywacją i wyborem pakietu na pewno bez problemu sobie poradzimy.