IPhone XR w 2022 roku – jak się trzyma?

iPhone XR miał swoją premierę w 2018 roku. Ten model dość szybko stał się prawdziwym hitem sprzedażowym oraz w krótkim czasie stał się najpopularniejszym telefonem na świecie. Skąd wzięła się, aż taka popularność modelu XR? Czy w 2022 roku iPhone XR jest nadal warty uwagi?

O iPhone słów kilka

Wprowadzając na rynek swój smartfon, Apple zrewolucjonizowało rynek telefonów komórkowych. Pierwsza generacja jabłkofona była prawdziwą mobilną rewolucją i sprawiła, że nowoczesne smartfony zaczęły gościć z nami na stałe. Apple jako firma, ma swoich fanów oraz antyfanów, a premiera pierwszego iPhone’a tego nie zmieniła. Nie ma jednak osoby, która nie docenia tego, jak rewolucyjny sprzęt był to na owe czasy. Gigant technologiczny z Cupertino wypuszczał i wypuszcza nowe generacje swojego telefonu co roku, a po tylu latach obecności na rynku, można bez wątpienia stwierdzić, że firma z logo nadgryzionego jabłka, jest absolutnym liderem na rynku smartfonów.

Skąd fenomen iPhone’a XR?

iPhone’y od zawsze były urządzeniami, które starały się zapewnić swoim użytkownikom, najlepsze wrażenia podczas korzystania z nich. Przez wiele lat, design iPhone’a nie ulegał zmianie, tak samo jak jego sposób odblokowywania, czyli Touch ID. Wraz z premierą jubileuszowego iPhone X, zmienił się design, a Touch ID, zastąpiono innym rewolucyjnym sposobem odblokowywania urządzenia, tzw. Face ID. Dołóżmy do tego bardzo dobrej jakości ekran, dobry aparat oraz bardzo wysoką wydajność. iPhone X był kolejnym krokiem milowym dla Apple, jednak miał swoją wadę – była nią cena urządzenia. Było jednak jasne, że kurs wyznaczony przez model X, zostanie w następnych latach utrzymany. Rok później pojawił się podkręcony model XS oraz właśnie omawiany XR, który był znacznie tańszy.

iPhone XR w dniu swojej premiery był bardzo dobrym kompromisem pomiędzy cenom, a najnowszymi technologiami, dostępnymi w smartfonach z Cupertino. Apple projektując model XR, dokonało bardzo mądrych cięć. Korporacja oszczędziła na tym, co użytkownikom iPhone’ów specjalnie nie przeszkadzało, a jednocześnie zapewniła możliwość skorzystania z najnowszych funkcjonalności, takich jak Face ID.

iPhone XR dostał gorszy ekran (zamiast OLED, zwykły LCD) oraz pojedynczy (całkiem niezły) aparat fotograficzny. Praktycznie cała reszta, z procesorem, Face ID, optymalizacją oprogramowania, ładowaniem bezprzewodowym oraz bardzo wysoką jakością wykonania, pozostało na swoim miejscu. Mówiąc najprościej, model XR, był iPhone’em dobrze wycenionym, który oferował bardzo wiele, w stosunku do swojej wartości.

iPhone XR w 2022 roku

Chociaż świat technologii idzie nieustannie naprzód, to iPhone XR w dalszym ciągu okazuje się być smartfonem bardzo atrakcyjnym, zarówno pod względem wydajności, jak i ceny samego urządzenia. Obecnie, smartfon kosztuje tyle, co dobry telefon ze średniej półki i w bardzo wielu aspektach nadal jest bardzo dobry. Design jest kwestią indywidualną, jednak nadal może cieszyć: bardzo dobra bateria, niezły aparat, wysoka wydajność oraz zapewnienie przez Apple jeszcze kilku aktualizacji systemowych. Obecnie, Apple ma swoją linię tanich iPhonów z dopiskiem SE, jednak ich stary design powoduje, że dla wielu osób, to właśnie model XR będzie dużo lepszym wyborem. Na dzisiaj zakup iPhone’a XR, jest najlepszym sposobem na to, aby przekonać się, czy iPhone to telefon dla mnie, a jeśli nie, to będzie go można odsprzedać z bardzo małą stratą, ponieważ smartfony z Cupertino bardzo dobrze trzymają swoją cenę.

iPhone XR kilka lat temu był bardzo popularnym urządzaniem. Nawet teraz, jego zakup, nie jest złym pomysłem, jeśli chcemy sami przekonać się, o co z tymi iPhone’ami chodzi. Wciąż bardzo dobra wydajność, ciekawy design, Face ID oraz cały czas wsparcie systemowe zapewnione przez Apple, sprawia, że zakup iPhone’a XR w 2022 roku, jest warte rozważenia.