iPhone X w abonamencie Play, T-Mobile i Orange – Porównanie ofert

Na premierę nowe iPhone’a czekało mnóstwo fanów firmy Apple, która na przestrzeni lat stała się już legendą i zebrała rzeszę klientów na całym świecie. Premiera smartfona iPhone X odbyła się we wrześniu 2018 roku. Co jest niezwykłego w smartfonie iPhone X? Przede wszystkim wysoka jakość, innowacyjny system iOS, którego kolejna wersja jest o niebo lepsza on poprzedniej. Nie ma co też ukrywać, że smartfony od Apple, to symbol statusu.

Telefon iPhone X wyróżnia się spośród poprzednich modeli tym, że posiada wyświetlacz Super Retina HD na całej jego powierzchni o przekątnej 5,8 cala z technologiami HDR i True Tone. Jest wykonany z wysokiej jakości szkła, a dodatkowo spięty jest obręczą z chirurgicznej stali nierdzewnej. Poza tym mamy możliwość ładowania go bezprzewodowo.

Telefon iPhone X w abonamencie

iPhone X w abonamencie Play

Zacznijmy od sieci komórkowej Play. W ich ofercie można nabyć iPhone X w wersji 256 GB oraz 64 GB. Telefon w obu wersjach z abonamentem nie będzie nas nic kosztował przez pierwsze 6 miesięcy. Promocja ta dotyczy osób, które przenoszą swój numer do Play i chcą podpisać umowę na 24 miesiące.

Promocja dostępna jest w ofertach abonamentowych Play:

  • Pokolenia,
  • Rodzina,
  • Duet L,
  • Solo.

W kolejnych miesiącach abonament z telefonem iPhone X będzie nas wynosił kolejno 235 zł, 240 zł, 245 zł, 260 zł. Nie jest to mała kwota, ale patrząc na wartość telefonu bez abonamentu, czyli ponad 5000 zł, może mimo wszystko nam się to opłacić. Rozmowy i SMS-y, a także internet mamy bez limitu. Dodatkowo mamy wybór dwóch wersji kolorystycznych – szary i srebrny.

iPhone X w abonamencie T-Mobile

Kolejnym operatorem komórkowym, który oferuje iPhone X w abonamencie jest T-Mobile. Tak samo jak w sieci Play, możemy nabyć smartfon w wersjach 256 GB oraz 64 GB. Jednak w T-Mobile cena różni się w zależności od pamięci. iPhone X z większą pamięcią przy umowie na 24 miesiące można nabyć w trzech wersjach cenowych. Każda z nich różni się ceną telefonu. Im większy abonament płacimy, tym mniejszy koszt telefonu.

W przypadku nowego numeru jest to 70 zł, 90zł lu 120 zł miesięcznie. Operatorzy są już tak konkurencyjni, że każdy z nich proponuje już praktycznie wszystkie podstawowe usługi bez limitu. Tak samo T-Mobile. Kiedy przenosimy numer, ceny abonamentu w T-mobile są nieco niższe, odpowiednio 70 zł, 80 zł i 90 zł.

Wersja 64 GB przedstawia się dokładnie tak samo, jedyną różnicą jest niższa cena telefonu. Jednak w obu przypadkach my tej ceny tak naprawdę nie widzimy, bo spłacamy ją w abonamencie co miesiąc.

Orange i oferta z iPhone X

Orange nie chce być gorszy i również zawiera w swojej ofercie możliwość posiadania iPhone’a X z atrakcyjnym abonamentem. Uwzględniają oni klientów indywidualnych jak i firmowych. Dla tych pierwszych Orange proponuje iPhone 256 GB w trzech cenach za abonament. Najtańszy wynosi 39,99, ale tutaj mamy limit internetu – 5GB, jest to Plan Komórkowy Standardowy. Do tej kwoty abonamentu musimy doliczyć również raty za sam telefon, czyli 137 zł miesięcznie przez 24 miesiące.

Plan Komórkowy Optymalny to opłata abonamentowa 49,99 zł miesięcznie, internet mamy bez limitu danych, a iPhoneX kosztuje nas 162 zł miesięcznie również przez 24 miesiące.

Plan Komórkowy wzbogacony, również bez limitu danych kosztuje 69,99, a telefon 189 zł miesięcznie. Taka sama oferta cenowa proponowana jest osobom, które wykupują całkiem nowy numer, jak i tym, którzy przenoszą swój numer do sieci Orange, przechodzą z karty na abonament i przedłużają umowę.

iPhone X w Orange dla firm na abonament

Orange uwzględnia również klientów firmowych, dla których stworzył osobną ofertę z telefonem iPhone X. W tej ofercie dostępny jest iPhone X 64 GB. Abonament dla klientów firmowych kosztuje w tym wypadku 34,99, a opłata miesięczna za sam telefon to 120,38, co razem daje nam 155,37 zł miesięcznie. Jest to nieco mniejsza opłata niż w wypadku klientów indywidualnych.

Telefon iPhone X jest to przez wielu oceniany jako jeden z najlepszych smartfonów nowej generacji. Łączy w sobie świetny wygląd, elegancję, wysoką jakość wykonania, nową wersję systemu iOS i wiele rozwiązań technologicznych, których nie znajdziemy w innych smartfonach.

iPhone X czy iPhone 8?

Wizualnie telefon iPhone X wizualnie nie różni się znacznie od tańszych modeli – iPhone’a 8 i 8 Plus. Wszystkie trzy modele posiadają procesor A11 Bionic i koprocesor M11. W telefonie iPhone X otrzymujemy jednak silnik neuronowy i chipa A11, dzięki czemu nie potrzebne jest już Touch ID.

Trzy najnowsze modele możemy ładować bezprzewodowo, aby jednak skorzystać z tej możliwości należy wyposażyć się w dodatkowe akcesoria od Apple, co wiąże się z dodatkowym kosztem.

Gdy chcemy wykonywać bardzo dobre zdjęcia, nie będzie miało większego znaczenia czy wybierzemy iPhone’a X czy 8. Aparaty w tych modelach działają bardzo podobnie. W telefonie iPhone 8 Plus znajdziemy dodatkowo teleobiektyw, dzięki któremu zdjęcia z dalszej perspektywy będą wysokiej jakości.

Jeśli korzystamy często z teleobiektywu, to iPhone X wyposażony jest w stabilizację obrazu. W tańszych modelach iPhone’a dostępny jest on jedynie przy obiektywie szerokokątnym.