Coraz szybsze pobieranie danych w sieciach komórkowych

Sieci komórkowe wraz z biegiem czasu są modernizowane. Nie chodzi tutaj bezpośrednio o ich oferty, ale bardziej to w jaki sposób działają i jakie możliwości dają swoim klientom. Według wielu badań średnia prędkość pobierania danych u operatorów idzie w górę. Jest to dobry znak tym bardziej, że dzisiaj coraz więcej osób korzysta z mobilnego Internetu w swoich urządzeniach.

Prędkość pobierania danych rośnie

Modernizacja sieci najlepiej widoczna jest w liczbach, które pokazują, że w jednym miesiącu prędkość pobierania danych wynosi 26 Mb/s, a w kolejnym już 27 Mb/s, co prawda w kolejnym może ona spaść po raz kolejny do 26 Mb/s, ale ogólnie rzecz biorąc wszystko się rozwija. Pomimo tego, że niedługo ma zostać wdrożona technologia 5G sieci komórkowe są udoskonalane już teraz.

T-mobile najszybsze w połowie roku

Dla porównania w czerwcu najszybszym Internetem mogła pochwalić się sieć T-mobile z prędkością 25.71 Mb/s, a nieznacznie gorszy był fioletowy operator jeszcze w kwietniu – Play z wynikiem – 25.11 Mb/s. Jeśli będzie to szło w takim tempie to do końca roku 2019 zostanie przekroczone 30 Mb/s. Na pewno szybsze pobieranie danych wywiera na klientach pozytywne wrażenie, bo przecież nam wszystkim zależy na tym, aby wyszukiwać wszystkiego w sieci jak najszybciej.