Ciemny motyw w Google Play. Kiedy będzie dostępny?

Mimo, że Sklep Play jest na rynku już od dłuższego czasu to wciąż wzbogacany jest o pewne nowości. Jedną z nich jest wprowadzenie ciemnego motywy do sklepu Play dla użytkowników systemu Android. Warto wspomnieć jednak, że nie wszyscy będą mogli z tego skorzystać, a tylko jedynie nieliczni klienci. Nie znajdziemy nawet w ustawieniach opcji zmiany motywu.

Google Pixel 2 XL z ciemnym motywem

Według niektórych źródeł ciemna wersja sklepu pojawiła się na Google Pixel 2 XL z tym jednak, że urządzenie pracowało na Androidzie 10 zaktualizowanym do najnowszej wersji. Można znaleźć kilka zrzutów ekranu, gdzie zobaczymy jak wygląda ciemna wersja Sklepu Play. Jednak nie można być tutaj zaskoczonym, ponieważ producent nowego Androida od samego początku wspominał, że coś takiego ujrzy światło dzienne. Poza Sklepem Play ciemny motyw mają otrzymać także inne aplikację tego twórcy, a tak popularny sklep jak się okazuje jest jedną z ostatnich pozycji na liście.

Ciemny motyw Google Play u wszystkich – kiedy?

Na ten moment nie ma żadnych konkretnych informacji kiedy coś takiego miałoby zagościć u innych, jednak jak można się domyślać będzie to odbywać się stopniowo i na pewno niektórzy jeszcze trochę poczekają, jednak finalnie dostęp do ciemnego motywu mają mieć również użytkownicy starszych wersji systemu. Takie rozwiązanie jest na pewno bardzo ciekawe i jak widać staje się popularne, bo przecież całkiem niedawno ciemny motyw wprowadzono do popularnego Messengera i jak widać cieszy się ono bardzo dużym zainteresowaniem.